Skocz do zawartości

Szukamy osób chętnych do przetestowania opisów słodów VM w BeerSmith


Viking Malt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

stworzyłem plik z opisem specyfikacji słodów sprzedawanych przez VikingMalt w Polsce do najnowszej wersji BeerSmitha. Szukam chętnych do przetestowania go zanim trafi do oficjalnego repozytorium. Ponieważ plik będzie do pobrania z dowolnego miejsca, a słody VM eksportowane są do wielu krajów zdecydowałem się pozostawić polskie nazwy, ale opisy przygotować po angielsku.

 

Plik można tymczasowo pobrać pod adresem www.warszawskifestiwalpiwa.pl/style/VikingMaltPoland.bsmx

 

W BeerSmith trzeba kliknąć "Otwórz" i po prostu otworzyć powyższy plik. Aby używać słodów przy własnych recepturach, trzeba je jeszcze dodać do swojej listy. Niestety szczerze odradzam stosowania starego pliku, który nazywał się SłodowniaStrzegom z 2011 roku, dużo w nim nieścisłości względem oficjalnej oferty.

 

Poszczególne wartości słodów (ekstrakt) są zazwyczaj wyższe od podanych, natomiast ilość białek i kolor powinny być trochę niższe w słodach dla piwowarów rzemieślniczych, ale wpisałem uśrednione wartości ze specyfikacji.

 

Będę wdzięczny za wszystkie Wasze uwagi. Miłego korzystania.

 

Pozdrawiam

Paweł Leszczyński

Edytowane przez Viking Malt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Pale Ale Zero znalazłem, a zwykłe Pale Ale jakoś nie mogę. Chyba, że źle patrze.. :)

 

Pale Ale Zero to właśnie bazowy pale ale.

 

Moglibyście przygotować też plik do Brew Target  :) Sporo ludzi go używa.

 

Jaka tam jest specyfikacja? Niestety sam nie używam :-/

 

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Edit: Pale Ale Zero znalazłem, a zwykłe Pale Ale jakoś nie mogę. Chyba, że źle patrze.. :)

 

Pale Ale Zero to właśnie bazowy pale ale.

 

Moglibyście przygotować też plik do Brew Target  :) Sporo ludzi go używa.

 

Jaka tam jest specyfikacja? Niestety sam nie używam :-/

 

PL

 

 

Plik XML jeśli o to chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Edit: Pale Ale Zero znalazłem, a zwykłe Pale Ale jakoś nie mogę. Chyba, że źle patrze.. :)

 

Pale Ale Zero to właśnie bazowy pale ale.

 

Moglibyście przygotować też plik do Brew Target  :) Sporo ludzi go używa.

 

Jaka tam jest specyfikacja? Niestety sam nie używam :-/

 

PL

 

 

Plik XML jeśli o to chodzi ;)

 

Na czym ma ten test polegać? Mamy sprawdzić czy nie ma błędów, literówek i czy się odpala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,

 

ja pracuję na linuksie i tu wszystko śmiga, ale domyślam się, że na innych systemach może być trochę inaczej. Specyfikacje wpisywałem z palca i - mimo iż wszystko sprawdzałem - mogą pojawić się błędy. Jeśli wszystko będzie działało, podeślę plik jako oficjalny do ściągnięcia.

 

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na Waszej stronie jest rozdzielenie na Pale Ale Zero, którego de facto nie znam, i na Pale Ale stąd moje pytanie ;)

 

Jeszcze dodam, że różnica pomiędzy Pale Ale Zero i Pale Ale polega na tym, że Zero jest trochę jaśniejsze i - tak jak słód pilzneński - nie wszystkie błony komórkowe zostały w pełni zmodyfikowane i może zawierać minimalnie więcej betaglukanów i FAN, zgodnie z resztą ze szczegółową specyfikacją.

Edytowane przez Viking Malt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rafał Mołot przygotował wersję pliku dla programu BrewTarget. Również zapraszam do testowania:

http://www.vikingmalt.pl/upload/vikingmaltpoland.xml

 

PL

 

Ostatnio szukałem specyfikacji do słodów wędzonych dla BrewTarget, bez rezultatów, a tu proszę - plik w (nie)głębokim ukryciu strony producenta :)

Import pliku do BrewTarget w wersji 2.3.0 działa prawidłowo. Dziękuję za link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rafał Mołot przygotował wersję pliku dla programu BrewTarget. Również zapraszam do testowania:

http://www.vikingmalt.pl/upload/vikingmaltpoland.xml

 

PL

 

Piekne, w koncu wszystko porzadnie opisane w brewtarget :) Duzy plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Najnowsza wersja pliku, uwzględniająca słody z całej grupy, powędrowała już do Brada Smitha i ma dołączyć ją do oficjalnego repozytorium.

 

Jakby ktoś chciał sprawdzić wcześniej, lokalna kopia znajduje się pod adresem: http://www.vikingmalt.pl/upload/vikingmaltbeersmith.bsmx

 

Dziękujemy też wszystkim za pomoc w testach :-)

Edytowane przez Viking Malt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nic się nie stało, słody były dobre :-) Niestety to decyzja naszego amerykańskiego licencjodawcy. Przy czym rozpoczęliśmy niedawno sprzedaż również fińskiego słodu Golden Ale, też z Finlandii, jest trochę ciemniejszy niż pale base, ale 50% może zrobić dobrze niejednej IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.