Skocz do zawartości

pszeniczne typow___da rade z brew kita???


Gość tomato

Rekomendowane odpowiedzi

helllou

 

chciałbym zrobić pszeniczniaka 'alla Hefe-Weissbier Hell albo spiża we wro. czyli pewnie nie jakiegoś wykwintnego, nie mam kasy próbować browarów za ponad dychacza, co by znaleść gitesa najlepszego :)

 

bo te polskie siki co niby pseudo pszeniczne harnaś, kokocim to już lepiej to jakaś pomyłka. to chyba brewmasta co pędzi to spluwał do kałuzy i potem to nam sprzedają ;)

 

 

da rade TEN zajefajny smak słodkawy, nawet nie mętny wyczarować np. z brew coopera + ekstrakt pszeniczny ?? może drożdże podmienić? to podobno zmienia dużo (bo z tego co wiem to coopery mają we wszystkim te same...)

 

czytałem, że z coopera raczej wychodzi klarowne pifko, ale konsystencja to nie istotne jak się nie ma warunków do zacieru... liczę na smaka...

 

 

pomocy ;) pszeniczniaki to najfajniejsze browary :cool2:

 

 

ps. a jaki jest w najlepszy pszeniczniak za w miare dostępną cene w sklepie??

 

 

elroy: Forum ma zasady i poziom. Zapraszamy najwcześniej jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że to tylko ja jestem za stary żeby to czytać ;) Proszę o zrozumiałą treść we wypowiedzi. Czytałem to ze trzy razy i nie wiedziałem czy odpowiadać, ale na całe szczęście ubiegł mnie Jacer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany - czytanie tego wymaga wzmożonej koncentracji.

 

Chcesz rady to masz - pucha nachmielonego pszenicznego ekstraktu i pucha jasnego, lub jedna czystego pszenicznego i jedna jasnego, drożdże płynne i chmiel do czystych, i będzie piwo pszeniczne.

 

Będzie gorsze niż sklepowe - w tym gatunku ciężko dogonić mistrzów. W tym gatunku raczej są dobre piwa.

Chcesz gonić - nie namawiam, ale jedyne wyjście to zacieranie.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.