Skocz do zawartości

KEG CORNELIUS- jak skompletować zestaw?


Nonik

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, chciałbym zacząć lać piwo do kega, ale nie mam pojęcia z czym to się je. Czytałem różne rzeczy o tym ale nadal mam wątpliwości.

Po pierwsze potrzebuje kega- to na allegor czy olx można kupić- jasna sprawa.

Ale co z resztą, butle, reduktor, czy to musi mieć jakieś "pozwolenia" do kontaktu z żywnością i to samo tyczy się gazu, skąd i jak te elementy zdobyć, na co zwrócić uwagę?

Może ktoś ma jakiś taki zestaw w warszawie i chciałby się go pozbyć, pokazać :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby lać piwo w Corneliusy i z nich potem robić wyszynk trzeba mieć:

1. KEGi

2. butlę z legalizacją na CO2 (i CO2 w niej)

3. reduktor do CO2 z manometrem pokazującym ciśnienie za reduktorem (przed chyba ma każdy)

4. komplet złączek ballock do KEGa (gaz i piwo)

5. węże do gazu i piwa

6. kran (najlepiej z kompensatorem)

7. w zależności od w/w elementów inne pierdoły jak zaciski przejściówki z kranu na wąż itd.

 

Zakupy na aledrgo olx gdzie kto chce :)

Tylko butla musi mieć atest bo jej nie wymienią na pełną ani nie napełnią.

No wąż do piwa powinien mieć jaki atest że może mieć kontakt z żywnością, ale to chyba oczywiste.

 

Co jak wygląda i jakie może być to chyba już na fotkach widziałeś skoro czytałeś, a jak nie to doszukaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć, kupiłem dwa kegi coli (pinlock). Chciałem przerobić na PEPSI, kupiłem na allegro głowice (balllock). Problem polega na tym że nie pasują. Mają za duża średnicę gwintu. Są dwa rodzaje głowic?

Mam jeszcze kega PEPSI z głowicami balllock i bez problemu pasują do tego od coli.23b21f4fec85db164ba4afb7e10355b4.jpg

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znałem dwa rodzaje
9/16 http://allegro.pl/cornelius-keg-pepsi-glowice-nowe-ball-lock-9-16-i6801440993.html
19/32
http://allegro.pl/cornelius-keg-pepsi-glowice-nowe-ball-lock-19-32-i6801498640.html

Wie ktoś coś więcej na ten temat? Do jakich kegów jakie były montowane?

Znalazłem jeszcze takie rysunki:
1d2ecffd6b9aba241ad9f2676a1cf0e9.jpge371ac4f811944d5e5421ed4445e2fad.jpg

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.