Skocz do zawartości

Chinook PL


Rekomendowane odpowiedzi

Kraj pochodzenia: PL
Odmiana: goryczkowa
Średnia zawartość alfakwasów: 9-14%
Krótki opis:
Próba przeniesienia amerykańskiego chmielu na Polskie warunki. Jeszcze do końca nie wiadomo jaki ma aromat - dopiero co pojawił się jako oferta w sklepach. Oryginalny Chinook znany jest z nut żywicznych i grapefruita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzisiaj chmieliłem BW na goryczkę, pierwsze wrażenie po otwarciu opakowania bardzo pozytywne, zapach niczym rasowy Amerykanin żywica + grapefruit. Czy stosowaliście Chinook PL 2017  do chmielenia na zimno,  cena jest prawie 2 x niższa niż US więc warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 21.02.2018 o 21:34, tomasznet napisał:

Dzisiaj chmieliłem BW na goryczkę, pierwsze wrażenie po otwarciu opakowania bardzo pozytywne, zapach niczym rasowy Amerykanin żywica + grapefruit. Czy stosowaliście Chinook PL 2017  do chmielenia na zimno,  cena jest prawie 2 x niższa niż US więc warto spróbować.

sprawdziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomasznet napisał:

Szału nie ma, aromat z opakowania fajny w piwie przy chmieleniu na zimno brak.

Nie zgodzę się. Właśnie poszedł keg American Brown Ale na zimno Cascade pl i Chinook pl 2017 i jak dla mnie całkiem dobrze. To nie jest poziom Ameryki fakt, ale aromat jest zadowalający i na średnim poziomie. Dominuje głównie kwiatowość z tych chmieli ale gdzieś tam pojawia się nuta cytrusowa. Teraz właśnie skończyłem Polski Ale na tych chmielach i wrzucę na cichą je też zobaczymy co zdziałają. Myślę, że jedno wiadro pójdzie 100 g Cascade pl, a drugie 100 g Chinook pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ktoś próbował na zimno? Zostało mi z zeszłego roku 100g szyszki, zrobiłem dzisiaj ipe z resztek i zastanawiam się czy sypac to na zimno, czy nie sypac nic, żeby było mniej do mycia :D

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.