Skocz do zawartości

brewkit black rock pszeniczny, nie spada cukier


sali

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem sobie piwo z gotowca, wszystko wg instrukcji. Piszą, że fermentacja trwa 5-7 dni.

U mnie było tak:

balingometr wskazywał 11 przed zatkaniem fermentatora

1 dzień nic się nie działo poza gromadzeniem piany,

2 dzień ostra fermentacja duże bulgotanie

3 dzień cisza opadanie piany

4 dzień cisza opadanie piany

5 dzień otworzyłem fermentor i balingometr wskazywał 5,5 , później po zatkaniu deliatne bulgotanie

6 dzień delikatne bulgotanie

7 dzień prawie nie bulgocze, znowu zmierzyłem poziom cukru jest 5 (wg instrukcji powinno spać do około 25% w stosunku do początku czyli około 3)

Nie wiem co dalej robić, raz na jakiś czas co zabulgocze, ale widzę, że słabo spada a wg instrukcji fermentacja powinna skończyć się po 7 dniach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem sobie piwo z gotowca, wszystko wg instrukcji. Piszą, że fermentacja trwa 5-7 dni.

U mnie było tak:

balingometr wskazywał 11 przed zatkaniem fermentatora

1 dzień nic się nie działo poza gromadzeniem piany,

2 dzień ostra fermentacja duże bulgotanie

3 dzień cisza opadanie piany

4 dzień cisza opadanie piany

5 dzień otworzyłem fermentor i balingometr wskazywał 5,5 , później po zatkaniu deliatne bulgotanie

6 dzień delikatne bulgotanie

7 dzień prawie nie bulgocze, znowu zmierzyłem poziom cukru jest 5 (wg instrukcji powinno spać do około 25% w stosunku do początku czyli około 3)

Nie wiem co dalej robić, raz na jakiś czas co zabulgocze, ale widzę, że słabo spada a wg instrukcji fermentacja powinna skończyć się po 7 dniach

Zrozum, że nie Ty wyznaczasz drożdżom kiedy skończą prace. Piwo ma tydzień, daj mu jeszcze tydzień. I wcale nie oznacza to, że do 3 dojdą.

Edytowane przez Mapak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok, zachowaj spokój.

Po dwu tygodniach fermentacji, jak będziesz przelewał na cichą możesz zmierzyć.

Jeśli  cichej ferm. nie planujesz to zmierz po 3-4 tyg. , przed butelkowaniem.

I nie otwieraj tego, złapiesz  infekcję.

Też mnie męczyła ta niemoc, już się trochę uspokoiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok, zachowaj spokój.

Po dwu tygodniach fermentacji, jak będziesz przelewał na cichą możesz zmierzyć.

Jeśli  cichej ferm. nie planujesz to zmierz po 3-4 tyg. , przed butelkowaniem.

I nie otwieraj tego, złapiesz  infekcję.

Też mnie męczyła ta niemoc, już się trochę uspokoiłem :)

sorry za upierdliwość, ale jak się ma 5-7 dni z instrukcji do prawie miesiąca (piwa pszeniczne ponoć szybciej się robi)? Tak jak mówię nie spieszy mi się, tylko zastanawiam się czy to nie jest tak, że po prostu po pewnym czasie drożdże przestaną pracować i nic się nie będzie działo? A co jeśli cukier nie spadnie poniżej 5 (powinno być około 3)? Cichej nie planuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko jest ok, zachowaj spokój.

Po dwu tygodniach fermentacji, jak będziesz przelewał na cichą możesz zmierzyć.

Jeśli  cichej ferm. nie planujesz to zmierz po 3-4 tyg. , przed butelkowaniem.

I nie otwieraj tego, złapiesz  infekcję.

Też mnie męczyła ta niemoc, już się trochę uspokoiłem :)

 

sorry za upierdliwość, ale jak się ma 5-7 dni z instrukcji do prawie miesiąca (piwa pszeniczne ponoć szybciej się robi)? Tak jak mówię nie spieszy mi się, tylko zastanawiam się czy to nie jest tak, że po prostu po pewnym czasie drożdże przestaną pracować i nic się nie będzie działo? A co jeśli cukier nie spadnie poniżej 5 (powinno być około 3)? Cichej nie planuję.
Cicha już trwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​odświeżam temat, bo minął już przeszło tydzień tej niby cichej. Zmierzyłem wychodzi 4,5 blg, czyli praktycznie nic się nie zmieniło od przeszło tygodnia. Czy zlewać do butelek czy jeszcze czekać?

​Czy w związku z wysokim blg dawać mniej cukru do butelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zmierzyłem wychodzi 4,5 blg, czyli praktycznie nic się nie zmieniło od przeszło tygodnia.

wg mnie 0,5blg zmiany to nie jest nic :(

 

wiesz na tej miarce to tak średnio dokładnie widać, jeszcze ręce się trzęsą ;) a tak na poważnie to coś tam chyba spadło, ale bardzo niewiele, a jednak minął tydzień od ostatniego pomiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jednak minął tydzień od ostatniego pomiaru

czas nie ma znaczenia :( a z takiej ilości przejedzonego cukru dość CO2 się wytworzyło.

 

 

ok to ile jeszcze poczekać, tydzień? Pszeniczne ponoć szybko się robi a u mnie to już trwa ponad 2 tygodnie. No i pytanie jeśli cukier nie spadnie, to czy dawać mniej przy zlewaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ok to ile jeszcze poczekać, tydzień?

do czasu aż blg w przeciągu 3 dni nie spadnie :)

 

 

No i pytanie jeśli cukier nie spadnie, to czy dawać mniej przy zlewaniu?

to w ogóle nie ma ze sobą związku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odświeżam temat, bo w sumie minął kolejny tydzień. Miałem właśnie zlewać butelki i w tym celu przeniosłem baniak z piwem do innego pomieszczenia i zaczęło znowu bulgotać. tak raz na 2 minuty, pytanie czy zlewać czy jeszcze poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, to biorę się za zlewanie.

ja pozwolę sobie na małą uszczypliwość tutaj, bo widzę, że nikogo mimo szczerych chęci nie wyprowadziłeś z równowagi (fakt, że jesteśmy w piaskownicy piwowarskiej moim zdaniem nie ma akurat żadnego znaczenia).. powinieneś wziąć się w pierwszej kolejności za CZYTANIE (i to nie instrukcji, którą napisał jakiś opętaniec) a w drugiej za WARZENIE, nigdy na odwrót.

 

http://www.wiki.piwo.org/Strona_główna

 

tutaj jest wszystko, całe kompedium wiedzy posortowane tematycznie dotyczące warzenia piwa. Uwierz mi, że dzięki temu materiałowi nie będziesz zadawał takich pytań i Twoje piwo będzie o wiele, wiele lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.