Skocz do zawartości

Kadź zacierna z perspektywą na HERMS'a


prowokator

Rekomendowane odpowiedzi

2ga warka za mną. Teraz jedna z przerw była dłuższa bo aż 60 minut - dzięki temu mogłem przetestować stabilność utrzymywania temperatury. I jest prawie idelanie, podkreślam, prawie. Niestety temperatura podczas osiągania zadanej wzrasta o około 0,5 do 1 stopnia (W zależności od gęstości zacieru). Będę testował jeszcze ustawienia PID, być może uda mi się go skonfigurować tak, aby nie było takiej "dużego" skoku przy osiąganiu temperatury zadanej. Sprawa jest o tyle problematyczna, że mogę to testować wyłącznie przy zacieraniu :(

Podsumowując, na chwilę obecną, gdy ktoś rozgląda się za sterownikiem i chce kupować pamela, niech zrezygnuje i dołoży parę złotych - takie (RBPi) rozwiązanie mogę w 100% polecić.

Edytowane przez prowokator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna robota z sterownikiem!

Fajny ten Twoj browar, czekam na nowosci.

Widze, ze kolega lubi rowniez pedzic :D

Dzięki :)

piwko, winko, wódeczka wszystko swoje, bo najlepsze ;)

 

Edytowane przez prowokator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, na chwilę obecną, gdy ktoś rozgląda się za sterownikiem i chce kupować pamela, niech zrezygnuje i dołoży parę złotych - takie (RBPi) rozwiązanie mogę w 100% polecić.

Mógłbyś dokładniej opisać budowę sterownika? Jakieś schematy płytki ew. skąd wziąć gotowe. I generalnie wykaz elementów/modułów.

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podsumowując, na chwilę obecną, gdy ktoś rozgląda się za sterownikiem i chce kupować pamela, niech zrezygnuje i dołoży parę złotych - takie (RBPi) rozwiązanie mogę w 100% polecić.

Mógłbyś dokładniej opisać budowę sterownika? Jakieś schematy płytki ew. skąd wziąć gotowe. I generalnie wykaz elementów/modułów.

 

Ja też dołączam się do prośby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podsumowując, na chwilę obecną, gdy ktoś rozgląda się za sterownikiem i chce kupować pamela, niech zrezygnuje i dołoży parę złotych - takie (RBPi) rozwiązanie mogę w 100% polecić.

Mógłbyś dokładniej opisać budowę sterownika? Jakieś schematy płytki ew. skąd wziąć gotowe. I generalnie wykaz elementów/modułów.

 

Ja też dołączam się do prośby.

 

 

Oczywiście :) nie mam tajemnic, chętnie podzielę się doświadczeniami, z tego względu uruchomiłem blog, na którym będę poruszał kwestie techniczne w moim browarze, min. Jak jest zrobiony sterownik. http://brewblog.pl- oczywiście w tej chwili świeci pustkami, ale w ciągu najbliższych dni postaram się naskrobać coś związanego ze sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quattro- zainteresuj sie komputerkiem raspberry pi (koszt okolo 150zl) Daje mnostwo mozliwosci tworzenia takich graficznych aplikacji jak ta.

Nie musisz byc informatykiem, jest mnostwo poradnikow i ksiazek jak i gotowych skryptow lecz musisz miec zapal i chec do majsterkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na blogu wrzuciłem mały post, jako wstęp do budowy sterownika, jest on oparty w 100% na przykładzie mojego browaru. W tygodniu zrobię kilka zdjęć i odkładnie opiszę jak złożyć wszystko w całość, tak żeby śmigało :)

http://brewblog.pl/automatyzacja-browaru-domowego-wstep-do-budowy-sterownika/

 

Stay tuned!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kiedy kolejna część artykułu na temat sterownika?

Dopiero wróciłem z urlopu. Będę się za to zabierał w ciągu najbliższych dni. Subskrybujcie powiadomienia push na blogu - po opublikowaniu każdy od razu dostanie powiadomienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej. Czytałem twojego bloga i jestem zainteresowany rozbudową maliny RB3

Jakie dodatki do sterowania grzałkami i pompą nie będę miał mieszadła a jedynie cyrkulację wymuszoną.

Co muszę dokupić do RB3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czytałem twojego bloga i jestem zainteresowany rozbudową maliny RB3

Jakie dodatki do sterowania grzałkami i pompą nie będę miał mieszadła a jedynie cyrkulację wymuszoną.

Co muszę dokupić do RB3

Do grzałki SSR. Dokładnie tak jak jak jest w moim wpisie. Jeżeli pompa będzie na 220V to również SSR, jeżeli mniejsza 12v/24v to odpowiedni przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej. Czytałem twojego bloga i jestem zainteresowany rozbudową maliny RB3

Jakie dodatki do sterowania grzałkami i pompą nie będę miał mieszadła a jedynie cyrkulację wymuszoną.

Co muszę dokupić do RB3

Do grzałki SSR. Dokładnie tak jak jak jest w moim wpisie. Jeżeli pompa będzie na 220V to również SSR, jeżeli mniejsza 12v/24v to odpowiedni przekaźnik.

 

hej, grzałki czy do ssr 40  trzeba montować wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobisz to porządnie tzn. przykręcisz SSR-a śrubami do radiatora (a nie jakimś klejem na gorąco, który staje się płynny po każdym podgrzaniu), który jeszcze będzie przymocowany do metalowej skrzynki- najprawdopodobniej nie, ale nie wiem jakie grzałki podłączysz. U mnie 3.5 kW w takiej konfiguracji robi się lekko ciepłe.

Dobrym pomysłem jest dodanie stycznika pomiędzy SSR-em a grzałką, którego cewka sterowana jest poprzez dodatkowy włącznik. W razie awarii SSR-a, który zwykle psuje się zwarty masz możliwość odłączyć zasilanie od grzałki, czy pompki i uratować je. Software-owo nie masz takiej możliwości - musisz odciąć zasilanie całego układu

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.09.2017 o 22:31, adamek35 napisał:

Niestety blog padł, jest szansa na reaktywację?

Już wszystko wróciło do normy :) Ostatnio nie miałem czasu zająć się niczym związanym z Browarem. Postaram się częściej zaglądać na Forum i wrzucać nowości na bloga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.