Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowany na dwie grzałki.

 

BTW. Nie ma problemów z przypalaniem zacieru? Na razie nie mam mieszadła i mieszalbym ręcznie

 

jeszcze nie mam kega, jak będę miał to od razu się wpiszę na listę

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wole din boi jest wyzszy i mniejszej srednicy przez co mniej cieczy potrzeba zeby zalac grzalki i mozna wazyc mniejsze warki tez / takie moje zdanie

gumowego nie chce bo ja spawam do niego milion rzeczy a skrobanie z gumy chyba bedzie trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam euro, żeby zasłonić grzałki muszę wlać 18L wody.

 

jak robiłem piwko wg jakiejś instrukcji i było w niej wsypanie słodów do 12l wody to wlewałem te 18, grzałem do tych powiedzmy 62st, potem wyłączałem grzanie, zaworem spuszczałem 6l wody (szła już do gara z woda do wysładzania) i wsypywałem słód. 12l wody + słód już zakrywało grzałki w całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się ich wstawić nisko, tak przy spodzie? Czy to przeszkadza dla kranu/fd?

 

i tak orientacyjnie - ile wody musi być żeby zakryć fd/jakie duże jest podbicie?

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam euro (50l) i zamontowałem grzałki tak nisko jak to tylko możliwe i żeby zakryć w ogóle grzałki (do podgrzania wody) to min 18l :/ 

Tak więc jeśli ktoś planuje robić mniejsze warki, to tylko DIN. Tak jak kolega sprawek pisał - jest węższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam euro (50l) i zamontowałem grzałki tak nisko jak to tylko możliwe i żeby zakryć w ogóle grzałki (do podgrzania wody) to min 18l :/

Tak więc jeśli ktoś planuje robić mniejsze warki, to tylko DIN. Tak jak kolega sprawek pisał - jest węższy

Brawo Ja ;)

Peredzyn dawno noe robiłem warki ale jak exe w domu to zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może kegi po jakich piwach są DIN? Sprzedawcy rzadko podają taką informację...

Sprawek masz jakieś wymiary tego fd - szerokość szczelin, ich długość i odstęp od siebie?

O ile mnie pamięć nie myli to KP korzysta z DIN Edytowane przez von_Alex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.