Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Cześć!

Macie jakieś doświadczenie z którąś z tych grzałek?

Aliexpress DERNORD 3500W

E-grzałki 2000W +1500W

 

  Kupiłem jakoś przed 7 laty na zapas "forumowe" z tego wątku, ale były to te z pierwszego zamówienia czyli lutowane mosiądzem i to pierwszy problem, który skłonił mnie do poszukiwania alternatywy bo chciałbym myć HERMS'a systemem a'la CIP. Kolejny to natomiast umiejscowienie ów grzałek, chodzi mi o to, że w warzelnym z grzaniem trzeba będzie czekać aż odbiorę 20L z wysładzania. Na koniec nie wiem jak je porządnie zabezpieczyć od zewnątrz, nie wiem gdzie dostanę takie puszki duże i wygięte pod promień garnka. Boję się też, że jak wywiercę już w obu garnkach po 4 otwory pod te z forum i coś z nimi będzie nie tak to będę trochę w czarnej... No bo nie idzie ich ot tak dokupić z miejsca, a dziury zostaną i będzie problem.

(HERMS na garnkach 50L, instalacja elektryczna pod 16A, planowane wybicie ok 35l) 

 

Co poradzicie doświadczeni piwowarzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie... Mocno napięta sytuacja rodzinna zmusiła mnie do dłuższej nieobecności. 

Zmiany cen na rynku i niedostępność materiału  sprawiły spory wzrost cen chyba wszystkiego.

W chwili obecnej za komplet 230zł czas oczekiwania do 10tygodni... oferta ważna jest do jutra... później nowa kalkulacja.

Trzeba kupić po 15 kompletów wiec 60szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Po wielu tygodniach walk mogę poinformować iż (werble):

DOSZŁY DO MNIE GRZAŁKI... Koszt zestawu to 230zł i 17zł koszty wysyłki oraz ewentualne trawienie 60zł 

Do wyboru rozmiar Euro i Din. Zapraszam do kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

 

W dniu 7.11.2022 o 12:15, Eselchen napisał:

Cześć, posiadam grzałki z poprzednich zamówień i mam problem z jedną, przypala się dolna część grzałki. Po wyszorowaniu dolnego "pręta" przypala się coraz bardziej. Można powierzchnię grzałki jakoś naprawić? W ostateczności wymienię na nową.

Mam podobny problem. Testowałem póki co tylko na wodzie i po krótkim gotowaniu wody grzałka zrobiła się czarna, jakby przypalona i trochę pokryta rdzą. Przed użyciem wypolerowałem grzałki pastą polerska. Trzeba je jakoś specjalnie zabezpieczyć? 

(tak wyglądały przed i po polerowaniu) IMG-20221127-WA0001.thumb.jpg.29704336754da6a9daa612b7118b55bb.jpg

IMG-20221127-WA0002.thumb.jpg.40b4a62f649d235b1541b18ceaaed843.jpg

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzewieje nalot powstały w wyniku wygrzewania grzałki... po kolorze zielono/szarym można nawet wywnioskować temperaturę procesu. 

Grzałkę wytrawić np. Antonem bądź zeszlifować/spolerować.

Świetnie idzie na listkowej tarczy filcowej i paście polerskiej... wychodzi lustro. Trochę roboty ale za to jaki efekt.

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za słabo wypolerowałem? U góry na zdjęciu jedna jest przed , a druga po polerowaniu. Nie miałem dostępu do antoxu. Na dole załączam zdjęcia jak wyglądają po polerowaniu i gotowaniu wody przez 15min. Co zrobić teraz najlepiej? Mocniej polerować czy antoxem koniecznie?

DSC_7516-01.jpeg

DSC_7517-01.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.