Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

Pi0trze, nie bądź taki ortodoksyjny. Przyspawaj to i owo, zaoszczędzisz sobie mase roboty a przy okazji miejsca uszczelnoane uszczrlkami zamienisz na "zrób i zapomnij". Czasem zeby uniknac spawania czy toczenia, obieramy droge Krakow-Wieliczka "na skroty" przez Moskwe i Waszyngton :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę najpierw tutaj a po jakimś czasie dam na giełdę...

Grzałki znowu dostępne... komplet (2szt) 150zł + 17 wysyłka 

Do wyboru euro(390mm srednicy) promien grzałki 175 1750W 

                    din(360mm srednicy) promien grzałki 155 1750W (3,5kW komplet)

 

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 17:26, Kaniutek napisał:

A drugim pytaniem jest. Jak wysoko od dna montujecie grzałki? Mam fałszywe dno z jednego kawałka blachy, które chciałbym móc czasem wyjąć. Albo, na nie kłaść też sito z IKEA jako filtr chmielin, bo będe tej samej kadzi używał równiez do warzenia - przynajmniej przez jakiś czas...

Minelo 4 miesiące i wszystko wskazuje, ze bede zblizal sie do szczęśliwego finału długiej "Sagi o ludziach spawu". Dzisiaj przygotowałem sobie wszystkie dziurecki pod grzalki, sondę i króćce. I juz wiem, ze wprawdzie na styk, ale sitko Ikea wejdzie rowniez do kega din z grzalkami 20 mm od krawedzi wyoblenia 

IMG_20190426_184552-1248x1248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie otrzymałem od kol. Sprawka karton z grzałkami. Ksztalt właściwy, pasują bez doginania. Dzięki, Kamilu.

 

Po wytrawieniu pastą "po spawaniu" PT-1 (czyli gł. kwasem fosforowym) zyskały właściwą barwę bez szarozielonego gorzkiego i toksycznego nalotu z produkcji. Jak ktoś ma czas, cierpliwość i brak dostępu do pasty, to może operację przeprowadzić za pomocą nowej gąbki do naczyń, tej ostrej strony. Nie wiem tylko czym zneutralizuje toksyczne popłuczyny, bo do pasty trawiącej jest w komplecie pasta neutralizaująca a do gąbki - nie.

 

Producent odstawia jednak łokrutnego babola przy łączeniu rurki z gwintem. Otóż to połączenie jest lutowane mosiądzem zamiast spawane. Co to dla nas oznacza? Same wady:

1) mosiądz (cynk, miedź i inne składniki) reaguje z kwaśną brzeczką. Pół biedy - po drugiej warce pokryje się patyną. Duży kawał mosiądzu wprowadzałby nam do piwa dodatkową, nieproszoną goryczkę ("chemiczną", zapewne baaardzo zdrową), te dwa luty ostatecznie można by pominąć, jednakże:

2)taki lut zareaguje nam z wodorotlenkami. Czy to w NaOH, czy w KOH, rozpuści się po dwóch sesjach CIP i grzałka do wyrzucenia. Mosiądz reaguje w zasadzie z każdą sensowną chemią czyszcząco-dezynfekującą (oparte na tlenie jak Oxi, na siarce jak piro czy chlorowymi w tym VWP), a z wodorotlenkami wręcz spektakularnie. Koniec z CIP w stylu "zalej roztworem NaOH, po godzinie odpal pompę, zwróć NaOH do zbiornika i przepłucz browar"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma sposobu by ominac ten typ polaczenia... technolog w firmie powiedzial ze oni nie zrobia nic innego... mozna knocic z inna firma ale duzo wiecej wychodzi za grzalki 2 lub 3 razy 

Zielono szary osad pochodzi w procesu wygrzewania grzalek w okolicach 230st 

Nie wiem czy to na 100% mosiadz czy nie jakis brąz

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 4.03.2019 o 15:32, Robert87 napisał:

Mieszasz zacier ręcznie?

 

Juz nie, jakis czas temu popelnilem mieszadlo z silniczka od wycieraczek i sprawuje sie wysmienicie. Wiem ze film jest pionowo wiec prosze tutaj o tym nie wspominac. Dodatkowo wrzucam fotke lopat wykonanych ze sklepanej miedzianej rurki 22m i pretu gwintowanego wkrecanego w tuleje zamontowana do silniczka.

 

 

IMG_20190627_142128.thumb.jpg.250f9213b74de844f9a475fa26f24867.jpg

Edytowane przez druid_panoramix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie nad jej podcięciem, ale na chwilę obecną nie jest to jakoś mocno uciążliwe bo i tak staram się sypać słody powoli. Traktuję to jako kolejne udoskonalenie w dążniu do idealnego zestawu. Trochę mi zajęło doprowadzenie kega do takiego wyglądu, szlifowałem go szczotka druciana podpięta pod wkrętarkę i szlifowałem na wolnych obrotach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez druid_panoramix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marchelli napisał:

Wlasnie tem keg sam tak zmatowiles czy gotowy? W sensie jak to zrobic? Drugie pytanie czy mozna wsilniczku ustawic obroty w druga strone?

 

Ponizej fotka druciaka jakiego użyłem a silnik samochodowy jest na prad staly wiec wystarczy zmienic polaryzacje i bedzie smigal w druga strone .

 

https://www.piwo.org/forums/topic/2294-grzałka-elektryczna-do-kega-różne-zagadnienia/?do=findComment&comment=494714

 

Jesli link wciaz nie dziala to sprawdz strone 60 w tym watku, post z 4 Maca

Edytowane przez druid_panoramix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam taką grzałkę 3 x 1500 W jak to w najprostszy sposób podłączyć kablem. Proszę o poradę maksymalnie łopatologiczną 
IMG_20191103_081626.thumb.jpg.eeaf66e5d124e61e29e7287cb64b5d5a.jpg
Jaką masz instalacje elektryczna w domu/mieszkaniu? Jaki bezpiecznik będzie odpowiedzialny za ten obwód do którego chcesz grzałkę podpiąć?
3x1500W=4500W/230V=19,50A
Pierwsze primo:
Instalacja co najmniej 3x4mm2
Pierwsze secundo:
Bezpiecznik co najmniej 20A typ B lub topikowy zwłoczny
Jak odpowiesz na powyższe pytania i będzie ok to powiem Ci jak to podlaczyc. Nie chcę żeby komuś się krzywda stała albo pożar...

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Robert87 napisał:

Jaką masz instalacje elektryczna w domu/mieszkaniu? Jaki bezpiecznik będzie odpowiedzialny za ten obwód do którego chcesz grzałkę podpiąć?
3x1500W=4500W/230V=19,50A
Pierwsze primo:
Instalacja co najmniej 3x4mm2
Pierwsze secundo:
Bezpiecznik co najmniej 20A typ B lub topikowy zwłoczny
Jak odpowiesz na powyższe pytania i będzie ok to powiem Ci jak to podlaczyc. Nie chcę żeby komuś się krzywda stała albo pożar...

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka
 

Instalacja jednofazowa bezpiecznik 25A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.