Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę osoby które zakupiły u mnie elementy mieszadła euro o pomoc ... jestem zwolennikiem kegów din i nigdy nie mialem okazji widzieć jak pracuje mieszadło w kegu euro... czy lopaty nie sa zbyt wysokie? czy nie wystaja ponad brzeczke? mam okazje zmienić projekt wiec proszę o porade 

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne grzałki jak informuje firma dostępne pod koniec lutego... 

Decyduje kolejność zgłoszeń w mojej skrzynce lub informacje na facebooku.

Dostępne jest 10kmpl - 5erło promien 175  i 5 din 155 promien 

 

Edit: 

Dostepone 4 euro i 4 din

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dopiero sie zebralem zeby zrobic fotke z wklejona obudowa grzalek plus jako dodatek moj stojak z taboretem gazowym do gotowania i sztuczne dno z sitka z IKEA. Uprzedzajac pytania, zacieranie jest na grzalkach a gotowanie brzeczki na gazie.

 

IMG_20190222_173755.jpg

 

IMG_20190222_173950.jpg

 

IMG_20190222_173805.jpg

IMG_20190126_134024.jpg

IMG_20190121_160724_HHT.jpg

Edytowane przez druid_panoramix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robert87 napisał:

Mieszasz zacier ręcznie?

 

Narazie manualnie łychą a mieszadło się robi, na następną warkę powinno być gotowe.

 

4 godziny temu, Kaniutek napisał:

Czysciłeś keg papierem ściernym?

 

Taka końcówka z druciaka zamontowana na wiertarkę z regulacja prędkości bo moja wkrętarka miała za duże obroty.

IMG_20190304_200621.jpg

IMG_20190304_200634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, druid_panoramix napisał:

Taka końcówka z druciaka

I jak tym szło? Mój keg jest wymazany farbą, której nie bierze opalarka. I tak własnie myślałem żeby przejechac go szczotką druciana, albo papierem. Akurat się zbiegł z tym Twój wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna podstawowa rada to uzbroić się w cierpliwość, a jak jesteś chirurgiem albo na drugi dzień masz robić coś bardzo precyzyjnego pod mikroskopem to odłóż szlifowanie na weekend ? Mnie to zajęło prawie całe sobotnie popołudnie ale efekt jest zadowalający. Nie miałem na celu wypolerowania kega na lustro tylko doprowadzenie go do efektu "szczotkowanego aluminium". Oczywiście można później użyć jakiś dysków polerskich i pasty ale nie takie było założenie.

 

I jeszcze o czymś zapomniałem a propos zastosowanego fałszywego dna z siatki/sitka STABIL z IKEA, nie spotkałem nigdzie podobnego patentu i mogę się podzielić moim, mianowicie do utrzymania dna na miejscu pod keg "przyklejam" małe magnesiki neodymowe które prawie całkowicie unieruchamiają sito. Do gotowania sitko i tak wyjmuje i mam dokręcana bazooke do kranika bo podczas gotowania na gazie magnesiki się rozmagnesowują ( i możne tu jakiś mądry fizyk powie dlaczego się tak dzieje).

Edytowane przez druid_panoramix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie szczotką tarczową poszłoby szybciej.

 

magnesiki sie rozmagnesowują, bo

50 minut temu, druid_panoramix napisał:

podczas gotowania na gazie magnesiki się rozmagnesowują ( i możne tu jakiś mądry fizyk powie dlaczego się tak dzieje). 

Nie jestem mądrym fizykiem, ale pamiętam co było w liceum ;)https://pl.wikipedia.org/wiki/Temperatura_Curie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kaniutek napisał:

Pewnie szczotką tarczową poszłoby szybciej.

 

Mam taką szczotkę ale jest bardzo nieporęczna przy pracy z kegiem przy pomocy wiertarki, chyba że masz jakąś szlifierkę kątowa z regulacja obrotów plus dobry uchwyt do niej to możesz spróbować.

 

8 minut temu, Kaniutek napisał:

Nie jestem mądrym fizykiem, ale pamiętam co było w liceum ;)https://pl.wikipedia.org/wiki/Temperatura_Curie

 

Dzięki, chyba musiałem być wtedy na wagarach  ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.03.2019 o 10:15, sprawek napisał:

Grzałki wytraw panie :D albo szoruj bo to zielone nie dobre jest ?

 

a jak mam je wytrawic i czym, bo nic mi o tym procesie niewiedomo? Grzalki sa myte po kazdym gotowaniu a zdjecie bylo zrobione tuz po ich zamontowaniu.

 

W dniu 17.03.2019 o 13:59, c64club napisał:

Jesli zielone z niklu, to toksyczne ogromnie.

 

tak jak wczesniej napisalem,  jak to wytrawic albo sie tego pozbyc bo skoro to bedzie sie pojawialo po kazdym gotowaniu to znaczy ze grzalki sa do dupy a nie do piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.