Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Widzę, że temat lekko zardzewiał... 

Wracam do kraju wiec gdyby ktoś potrzebował grzałek to zapraszam... 

Posiadam nawet kilka Din  na stanie... niestety dokładnie nie wiem ile zachomikowałem. Trzeba policzyć 

 

film z kadzia

 

 

 

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sprawek napisał:

Widzę, że temat lekko zardzewiał... 

Wracam do kraju wiec gdyby ktoś potrzebował grzałek to zapraszam... 

Posiadam nawet kilka Euro na stanie... niestety dokładnie nie wiem ile zachomikowałem. Trzeba policzyć 

 

film z kadzia

 

 

 

Cześć. Robisz jeszcze FD i mieszadła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie ogarniam ostatnio... wrocilem z niemiec urodzil mi sie syn zmieniam dach robie remonty... 

grzalki din mam trawione w starej cenie 152zl za komplet... grzalki euro beda w granicach 2 pazdziernika...ale drozsze bo podniesli cene nie wiem ile jescze dokladnie wyszlo.... bardzo was przepraszam ale naprawde urwanie D...

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Częstochowa - może dogadalibyście się z firmą Pawex. Kiedy p. Paweł zajmował się jeszcze głównie CB, to wolałem do niego po radia jeździć niż w okolicy Katowic szukać. Za cokolwiek się brał (np. produkcja gałek do egzotycznych modeli radiotelefonów) robił to z sercem. Może z grzałkami tez by się pobawił z takim samym zacięciem - obecnie ma dużą ofertę grzałek.

 

Do kegów Euro, jeśli komuś niestraszne grzałki "nie-nierdzewne", jakby stworzona wydaje się "Grzałka parnikowa 1400W OMD" dostępna na Alledrogo u usera rum-lux_com_pl niecałe 40 złotych. Do przesyłki "Smart" trzeba kupić dwie, ale dwie to akurat rozsądna moc na przyłącze jednofazowe 230V 16A (3680W) - 2800W kadź, zostaje 800W zapasu na jakieś burżujstwa typu lodówki, komputery, światło itd.. Z grubsza licząc z rysunku, po delikatnym rozgięciu (montaż na 10 mm większym rozstawie otworów) zmieści się tuż przy ściankach kega i pozwoli na użycie sita/FD z Ikea (nakładka na patelnię Stabil https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10112530/ za całe 12,99) polecanego przez kol. Szakal75. Wymiar grzałki akurat pozwoli przełożyć sito fi 330, w dodatku pod takim małym FD w kegu zostaje bardzo małe podbicie, w granicach litra z drobnymi. 1400W rozłożone na ponad metrze niklowanej miedzianej rurki fi 8 to sporo mniej W/cm2 niż grzałki wkręcane w mufę. W dodatku grzałka zajmuje wi pionie niewiele miejsca, jakieś 30 mm starczy na nią, więc zmieszczą się 3 albo i 6 przy zasilaniu trójfazowym. Zestaw 2 grzałki OMD i FD Ikea wydaje się idealny.

 

Oczywiście sprzedający pisze, że grzałka nie nadaje się do montażu w zbiorniku nierdzewnym, ale to dotyczy pracy w ciągłym zanurzeniu a nie 5h, mycie i sucho przez tydzień. Do uszczelniania takiej grzałki lub innego wynalazku wkręcanego w otwór, idealne wydają się podkładki M14 z teflonu, dostępne za grosze w dobrym sklepie ze śrubami.

 

Nabyłem dwie, będę testował. Jeśli będą przypalać zacier, kupię kolejne dwie i podłączę przez prostownik jednopołówkowy - dwie grzałki na górną połówkę przebiegu, dwie na dolną. Wtedy będa grzałki po 700W.

 

Przechwycenie obrazu ekranu_2018-12-04_00-47-43.png

Edytowane przez c64club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to samo. Prostownik polowkowy przy rezystancyjnym obciążeniu z grzalki 1 kW zrobi 500 W. Druga grzalke 1 kW zasilasz drugą połówką i masz dwie grzalki w sumie 1 kW. Jesli polaczysz je szeregoowo, zrobisz 2x250 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

jestem swiezak na forum wiec jak cos to z gory sorki. Podpinam sie pod prosbe i z checia przygarne 2 grzalki jak z pierwszego postu 101k tylko ze 2x 1500W czyli lacznie 3kW lub ewentualnie 2x 2.5kW wtedy bede grzal z 2ch gniazdek. Ograniczaja mnie brytyjskie wtyczki z bezpiecznikami 13A stad taki wymog ogrzalkowania. Czy ktos cos albo gdzie je kupic? Przewertowalem spora czesc forum ale nie znalazlem aktualnych linkow do sklepow/aukcji ani samych aukcji na aledrogo albo innym olxie.

Pozdrawiam panoramix.

Edytowane przez druid_panoramix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2018 o 21:04, Spiewaczek1 napisał:

Postawił tylko nie pamiętasz .emoji5.png

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 

ahhh... no tak ale sam sobie musialem kupic ? hihih 

grzalki din mam na stanie 152zl komplet ( juz wytrawone )

grzalki euro posiadalem jednak idioci zrobili z mosieznymi przyłączami i poszly na gwarancje... okazalo sie ze nie da sie ich przerobic wiec robili nowe niestety cena od tego zamowienia wynosi 140zł za komplet... plus ew 20zl trawienie... bede posiadal te grzalki z koncem tygodnia lub na poczatku przyszlego 

dla przypomnienia dodam 360mm din 390mm euro

i dzieki za wiadomosc nawiedze pana od grzalek w czestochowie... chetnie zmienie dostawce.... 

mam jeszcze kilka rzeczy do dziadziowych kadzi... mocowanie silnikow, silniki, obudowy grzalek, dodatkowe uszy, lopaty mieszadel... zakurzyly sie troche ale moze komus sie przydadza jak cos to pisac ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahhh... no tak ale sam sobie musialem kupic  hihih 
grzalki din mam na stanie 152zl komplet ( juz wytrawone )
grzalki euro posiadalem jednak idioci zrobili z mosieznymi przyłączami i poszly na gwarancje... okazalo sie ze nie da sie ich przerobic wiec robili nowe niestety cena od tego zamowienia wynosi 140zł za komplet... plus ew 20zl trawienie... bede posiadal te grzalki z koncem tygodnia lub na poczatku przyszlego 
dla przypomnienia dodam 360mm din 390mm euro
i dzieki za wiadomosc nawiedze pana od grzalek w czestochowie... chetnie zmienie dostawce.... 
mam jeszcze kilka rzeczy do dziadziowych kadzi... mocowanie silnikow, silniki, obudowy grzalek, dodatkowe uszy, lopaty mieszadel... zakurzyly sie troche ale moze komus sie przydadza jak cos to pisac  
Czyli nie pamiętasz.
A co do kontaktu z czewy. Gość jest tylko handlarzem. Sam nie produkuje a zleca i ma przeważnie takie jak są w katalogu. Byłem i niego bo szukałem nierdzewki na dno garnka i nie mają nic.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, c64club napisał:

Szkoda. Kiedyś rzeźbił różne dziwne figurki i metaloplastykę uprawiał, reperował sprowadzane radia, czynił do nich gałki z żywicy, anteny ludziom stroił na poczekaniu, taki MacGyver.

czyli co nierdzewki nie ma ?

 

13 minut temu, Spiewaczek1 napisał:

Czyli nie pamiętasz.
A co do kontaktu z czewy. Gość jest tylko handlarzem. Sam nie produkuje a zleca i ma przeważnie takie jak są w katalogu. Byłem i niego bo szukałem nierdzewki na dno garnka i nie mają nic.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 

jak niepamietam to przepraszam :( ... taki dobry weissbier? 

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.