Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkim za plusiki i wysłane piwo serdecznie dziekuje ;) nizej taki tam luzny temat (w wideo) aha - tak mam podarte spodnie a pies ma sie dobrze.

W sumie to musze mu juz chyba konto na forum założyć.

 

Pozdrawiam... Reszta paczek wyjdzie po 11.02 (wszyscy którzy nie zapłacą do tej pory będą mieli pecha... chyba, że mnie poinformują)

VIDEO0025.mp4

VIDEO0013.mp4

 

ps. jak wstawic wideo aby bylo widoczne w temacie?

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie najlepszy wątek na to pytanie, ale zauważyłem u siebie spory spadek wydajności po przejściu na kadź z grzałkami elektrycznymi, wcześniej wysładzałem w fermentorze z wężykiem. Podczas filtracji złoże pęka przy grzałkach i w okolicach mieszadła, nie ma niestety zdjęcia, bo dzisiaj na to wpadłem, że to może być przyczyną, ale może zauważyliście podobne zjawisko w sowich kadziach. Macie jakieś sposoby aby temu zapobiegać? A może błądzę i przyczyna jest inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie najlepszy wątek na to pytanie, ale zauważyłem u siebie spory spadek wydajności po przejściu na kadź z grzałkami elektrycznymi, wcześniej wysładzałem w fermentorze z wężykiem. Podczas filtracji złoże pęka przy grzałkach i w okolicach mieszadła, nie ma niestety zdjęcia, bo dzisiaj na to wpadłem, że to może być przyczyną, ale może zauważyliście podobne zjawisko w sowich kadziach. Macie jakieś sposoby aby temu zapobiegać? A może błądzę i przyczyna jest inna?
A Ty nie wyciągasz mieszadła do wysładzania? :O

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście że nie wyciągam mieszadła, nic takiego nie napisałem. Złoże pęka przy ramionach mieszadła i wzdłuż krawędzi grzałki. Może wystarczy je ugnieść?
Przede wszystkim wyciągnij mieszadło, bo po nim spływa cały urobek;)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wtedy to właśnie będzie dziura w FD!!! Poza tym mieszadło stoi na wytoczonej tulejce która jest dosyć dobrze dopasowana. Szczeliny w FD są dużo większe niż pomijalne niedopasowanie mieszadło do tulei.

Czy Wy wyciąganie mieszadła? Poza tym pozostają pęknięcia wzdłuż grzałek, a ich się nie da wyciągnąć. Myślałem, że to popularne zjawisko :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągam mieszadło. Po konstrukcji mieszadła spływa woda i brzeczka, bo każda ciecz szuka najszybszej drogi na dół... Przez to młóto nie jest wypłukane i spada wydajność. Jeśli wyjmiesz mieszadło i masz dziurę w FD to poczekaj aż młóto mocno się zbije (ale nie pomagają mu w tym) i pierwsze wypociny z całym syfem z dna zawróć do kadzi i po problemie:) jak duży jest ten otwór?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, używam czujników Pamela a wcześniej termometru elektronicznego z Centrum Piwowarstwa to chyba jakiś Biowin.

Otworzyłem nowy wątek, żeby nie robić offtopu jeśli ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami będę wdzięczny. Robert dzięki za podpowiedzi :) masz ode mnie pula :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.