Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

Jest podstopnica na której opiera się fałszywe dno przez fałszywe dno i podstopnice przechodzi tulejka z plastiku POM w nią wchodZi mieszadlo.... wcześniej u góry poprostu dawałem nakretke u góry i mieszadlo mogło mieć delikatne bicie teraz lecę do tokarza i robię tulejke w gwintem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie... 

Jako, że grzałki mają być już w tym tygodniu to wysłałem wam maile (bez tematu :naughty:)

Bardzo proszę o kierowanie się instrukcjami z maila... Te osoby, które tego nie zrobią dostaną paczkę później  :eusathink:

Wszystkie osoby wpisane na listę otrzymają grzałki (oddam swoje 4szt a 2 zostały więcej z produkcji - mam nadzieję że wszystkim pasuje :P ) 

Pozdrawiam  :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest to wątek grzałki różne zagadnienia to zapytam ;-) 

 

Zakupiłem 4 grzałki, ale nie przemyślałem do końca ich montażu.

Chcę zbudować keg do zacierania z 2 grzałkami oraz keg do warzenia także z 2 grzałkami.

 

Myślałem, żeby całość podpiąć pod 3 fazy z wykorzystaniem craftbeerpi i przekaźników ssr. Niestety do końca sobie tego nie przemyślałem, jak to rozwiązać? 2 grzałki pod 1 faze i 1 ssr, a dwie pod osobne fazy i ssr ?

 

Teraz tak myślę, że to jest i tak lipa, bo potrzebuję chyba 3 kega do zagrzania wody do wysładzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej miec 3 kegi... ;) ale... 

spokojnie podgrzejesz wode w kegu do warzenia w momencie gdy nie trzeba podgrzewac w kadzi do zacierania... 

3,5 kW czyli 2 grzalki spokojnie dadza rade na jednej fazie ale kabelek 2,5 musi byc ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki to nie problem ;-) 

 

Teraz to już w ogóle zastanawiam się nad podłączeniem całości. Znalazłem umowę podłączenia prądu, mam w domu podłączoną "siłę", ale w umowie znalazłem "maksymalny pobór mocy ustala się na 1,5/4,5kW przy prądzie znamionowym zabezpieczenia przelicznikowego 25A". Czy to oznacza, że na jednej fazie teoretycznie mogę mieć maks 1,5kW, a na całośc 4,5kW ? 

 

A znalazłem dokładnie, moc zainstalowana 6 kW, oświetlenie 1,5kW, a siła 4,5 kW. Do domu idzie przewód YAKY 4x35.

 

Wygląda na to, że na sile nie podłączę 4 grzałek, a najprawdopodobniej tylko 2 (2x2kW) ?

Edytowane przez adamek35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie przejmuj, moc przyłączeniową można przekroczyć, gospodarstwach domowych nie ma za to opłat dodatkowych. Zabezpieczenie (25A) i kabel (YAKY4x35) bez problemy pozwalają na większy pobór. Nawet jeśli obciążyć  dwie fazy po 3,5kW (ok. 16A na fazę) to przy zacieraniu i podgrzewie wody na wysładzanie nie będziesz miała stałego pobory z dwóch faz, bo grzałki będą się załączać i wyłączać aby utrzymać temperaturę. Tylko przy warzeniu, jak byś warzył w dwóch kegach na raz, a grzałki włączyłbyś bez żadnego regulatora na full to mógłbyś mieć stały pobór na dwóch fazach, ale to też nie problem jeśli instalacja jest w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak dobrze wiecie... niektórzy z was otrzymali już grzałki 

Niestety mam pewne opóźnienie w wysyłce  ze względu na gięcie obudów grzałek.

Tak czy inaczej... Grzałki są już u mnie. Proszę się nie martwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Została mi po zamówieniu kilka sztuk FD do DINa i EERO nie potrzebuje ktos? 

Posiadam:

Fałszywe dno euro bez otworu srodkowego 335mm srednicy z otworami 0,75x20 2szt 130zł sztuka

Takie samo z otworem pod podstopnice 30mm 2 szt 130zł sztuka 

I do kega DIN 315mm średnicy z otworem pod postopnice z tuleja 2 szt 120zł sztuka

Podstopnica z tuleja centrujaca mieszadło 30zł

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.