Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam poprawiony rysunek z lokalizacją montażu grzałek w kegu EURO, w poprzednim poście już zmieniłem rysunek żeby nie wprowadzał w błąd.

 

Mam jeszcze pytanie, jaką średnice mieszadła zalecacie, ile luzu należy zostawić od grzałki, żeby zacier dobrze się mieszał i jednocześnie się nie przypalał, mam na myśli mieszadło ramowe.

post-15287-0-02334200-1492288707_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wrzucam poprawiony rysunek z lokalizacją montażu grzałek w kegu EURO, w poprzednim poście już zmieniłem rysunek żeby nie wprowadzał w błąd.

 

Mam jeszcze pytanie, jaką średnice mieszadła zalecacie, ile luzu należy zostawić od grzałki, żeby zacier dobrze się mieszał i jednocześnie się nie przypalał, mam na myśli mieszadło ramowe.

 

Dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję temat. Ktoś pytał wcześniej czy mogą być takie zwykłe grzałki jak do destylatora. Co o tym sądzicie? Nie będzie się przypalało do grzałki? Chodzi o zacieranie i warzenie.

https://www.google.pl/search?q=grzałka+do+kega&client=ms-android-tmobile-pl&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi5wKivntrTAhWKI8AKHQV6AosQ_AUICSgB&biw=360&bih=512#imgrc=bVrrlbIeaWdctM:

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrna..! Pomóżcie. Za każdym razem jak kliknę w jakikolwiek link to mi pokazuje FORBIDDEN lub [(Allegro) Przedmiot aukcji przeniesiony do archiwum, itd.

To wina przeglądarki czy co?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie obciera:)

Co do grzałek to tak - beda przypalać

Zgadzam sie i nie ;)... zamów grzałki od nas ale najlepiej jak zastosujesz regulator mocy...

na naszych grzalkasz przy ciaglym mieszaniu nic nie przywiera do grzałek (moc 100%)

w tych ktore pokazujesz jest za duzo mocy a za malo powierzchni grzewczwej 

 

Z przegladarka nie pomoge.... ;/

 

Panowie zostało mi jeszcze kilka czesci z ostatniego zamowienia... ludzie pozamawiali i wypieli się czterema literami... ktos moze cos potrzebuje?

fałszywe dno, podstopnice, obudowy grzalek, lopaty mieszadla, mocowanie silnika, silnik, uszy do kega... nie przeszkadzaja mi ale leza i (nie) rdzewieja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z przegladarka nie pomoge.... ;/

Bo tutaj nie ma nic od pomagania, błąd 403 czyli forbidden, to dostęp zabroniony, często wyświetlany gdy w katalogu nie ma pliku index a pozostałe pliki blokowane są przez konfigurację serwera/htaccess - czyli dla zwykłego internauty nie ma takiej strony, a allegro, sprawa podobna, aukcja zakończyła się i allegro usunęło podstronę. Z przeglądarką masz wszystko correct, bez stresu.

 

Sprawek masz jeszcze jakieś grzałki? Potrzebował bym jedną do destylatora ;P

Edytowane przez prowokator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak montujecie swoje czujniki w kadzi, bezpośrednio tylko w mufie czy robicie kapilary i w to wkładacie czujnik.

Ja mam przygotowana kapilarę, to na pewno jest bezpieczniejsze rozwiązanie dla czujnika, ale czy nie będzie przekłamywał temperatury?

 

Wydaje mi się, że gdzieś o tym już była dyskusja, ale nie mogę znaleźć tego wątku, czy ktoś mi może podesłać link.

 

post-15287-0-78387800-1495053484_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja wczoraj złożyłem zamówienie w Elektrotermii w Krakowie, Uderz tam, bo spotkałem się z opinią na forum, że dobrze wykonują, poza tym kumpel tam pracuje więc mi tam było najlepiej, no i blisko mnie... Rożnego rodzaju blachy też wycinają laserowo, gdyby ktoś gdzieś  :)

 

I takie pytanko do kolegów, co mają grzałki wewnątrz gara wzdłuż ścianek. Jak wyjmujecie FD? Większość z tego co widzę ma KEG-a 50 L, więc pewnie FD jest węższe niż średnica KEG-a i łatwo można je wyjąć, żeby nie blokowały go grzałki. Ja mam równy gar 70 L u dołu i góry i jak sprawdziłem to grzałki musiałbym zamontować na samej górze, bo FB nie wyjąłbym. Dlatego zamówiłem właśnie w elektrotermii grzałki, które będą grzały od spodu zacier. Wczoraj czytałem na forum że ktoś tak ma i się nie przypala. W przyszłym tyg odbieram i w niedziele coś zatrę sobie. Tak, wiem, za ciepło, ale w piwnicy 20*, więc jakiś górniak na pewno wyjdzie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie serdecznie...

Nie mam mozliwosci wykonania innych grzalek... Chyba ze za kilka stówek za sztuke. 

dostepne sa grzalki 155 i 175mm do kega euro i din... istenieje mozliwosc delikatnego przegiecia grzalek... do swoich potrzeb

nie ma innego sposobu zamowienia grzalek niz przez formularz... posiadam tylko jedna sztuke na stanie ....

 

Wszystkich którzy do mnie pisali i nie odpisalem bardzo przepraszam i prosze o wyrozumialosc... 

prosze o telefon 792 (dwa)(trzy)(dwa) 909

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie pytanko do kolegów, co mają grzałki wewnątrz gara wzdłuż ścianek. Jak wyjmujecie FD? Większość z tego co widzę ma KEG-a 50 L, więc pewnie FD jest węższe niż średnica KEG-a i łatwo można je wyjąć, żeby nie blokowały go grzałki. Ja mam równy gar 70 L u dołu i góry i jak sprawdziłem to grzałki musiałbym zamontować na samej górze, bo FB nie wyjąłbym.

Przecięte fałszywe dno na pół, które opiera się na podstopnicy od kolegi Sprawek oraz 3 śrubach (na każdą połówkę). Według moich pomiarów grzałkę należy zamontować ok. 3cm nad FD, aby swobodnie je wyjąć. Ale to zależy od umiejscowienia i długości podpórek. Zacieram w gzarze 50l. Jutro postaram się założyć grzałki i wrzucić zdjęcia.

 

Mam jeszcze pytanie dot grzałek. Mogą one pracować nie w pełni zanurzone ?

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.