Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo was wszystkich przepraszam... BO:

1. Pogubiłem się tym razem bardziej niż kiedykolwiek...

2. Były problemy w produkcji przez co dostałem mniej grzałek niż zamawiałem... oddam swoje w ramach zadośćuczynienia 

3. Nie zdążyłem dogiąć na giętarce podstopnic i obudów do grzałek

 

Osoby, które ZAPŁACIŁY i zamówiły same grzałki prawdopodobnie dostały już swoje paczki.

Osoby, które zamówiły grzałki i fałszywe dna otrzymają paczki do końca tygodnia lub na początku następnego.

Osoby, które zamówiły coś z podstopnicą lub obudową muszą poczekać do 19 marca...

 

Bardzo przepraszam... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja zamawiałem do gara Fi 450mm grzałki o promieniu 1750mm, będę doginał, a czy się uda to się okaże.

Witam,

Ja doginałem grzałki do gara o średnicy 600mm, co prawda jeszcze nie odpalałem ale powinno być ok. 

 

Pozdrawiam Łukasz.

 

Sprawdzałeś? Wszystko działa?

 

Cześć,

Wszystko działa ale do gara 100l dwie grzałki to trochę za mało będę montował trzecią.

 

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

do gara 100l dwie grzałki to trochę za mało

To akurat mnie nie dziwi. Do 100l dołożył bym do 7KW

 

Nie mam miejsca będą musiały wystarczyć trzy. Czekam na paczkę i będziemy montować.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, długość grzałki jest stosunkowo duża jak do swojej mocy, dzięki temu nie przypalają zacieru. Jak się grzeje wodę na pełnej mocy nie słychać charakterystycznego syczenia jak w czajniku. Polecam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie paczki, które mogę wysłać zostały wysłane...

Jutro przyjedzie po nie kurier... :good:

Z zamówienia zostało: :facepalm:

Fałszywe dno euro z otworem 30mm  2szt - 130zł/szt

Fałszywe dno euro bez otworu 1szt - 130zł

Obudowa grzałek din 3szt - 40zł szt

Obudowa grzałek euro 2szt - 40zł szt

Łopaty mieszadła komplet din - 60zł szt

Łopaty mieszadła komplet euro - 60zł szt 

Mocowanie silnika din 2szt - 60zł szt

Grzałka din 1szt - 66zł szt

Jesli ktos potrzebuje to pisać 

Bardzo prosze o dodanie punkcika za zamówienie :naughty:

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gara 100l wystarczy 4-6kw.

Toś chłopak dobrał widełki, 4 a 6 kW to chyba spora różnica?

 

Przy 100 litrach brzeczki w temperaturze 50 stopni przy starcie gotowania,

4 kW - 90minut do zagotowanie

6 kW - 60 minut do zagotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to zamówienie nie poszło najlepiej... Zresztą mam jeszcze kilka osób do załatwienia...,

ale jeśli chcecie to można się zapisywać do następnego... link jak zwykle pod moimi postami na dole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to zamówienie nie poszło najlepiej... Zresztą mam jeszcze kilka osób do załatwienia...,

ale jeśli chcecie to można się zapisywać do następnego... link jak zwykle pod moimi postami na dole :)

Gdzie znajdę formularz na zamówienie na podpory, obudowy, mieszadła i inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje równolegle z kadzią zacierno-filtracyjna zrobić oddzielną kadź warzelną. Chcę do tego celu wykorzystać swój aktualny gar ze stali KO i zamontować w nim grzałkę elektryczną taką jak montuje się w destylatorach. Zrobiłem mały rekonesans i okazuje się, że w zasadzie nie ma różnicy cenowej między grzałką 3,5kW a 6kW (np. 2+2+2) a czas podgrzewania do wrzenia (wg. PPPP) znacząco się skraca. Z drugiej strony po podgrzaniu i tak część mocy trzeba odłączyć, żeby nadmiernie nie bulgotało.

W związku z powyższym podzielcie się swoimi doświadczeniami jakie Wy stosujecie grzałki czy warto montować większe niż 3,5kW. Zastanawia mnie czy stosowanie grzałek bezpośrednio w brzeczce nie powoduje w trakcie warzenia przypalania np. chmielu, osadów lub nadmiernej karmelizacji brzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmelizacja może wystąpić przy niezbyt precyzyjnym sterowaniu. Do tego dochodzi problem z zabezpieczeniem nadprądowym przewodu oraz odpowiednimi przekrojami ;) Ja właśnie się zastanawiam nad zrobieniem kadzi warzelniczej - tylko ,ze ja na taborecie i zacierno-filtracyjne cudo już mam, nawet hopstopper mam, tylko mycie tego pomiędzy wysładzaniem -> wygotowywaniem irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenia i przekroje to nie problem.

A do kadzi warzelnej też używacie regulatora mocy, bo nad tym też się zastanawiałem. Z jednej strony duża moc po to aby szybko podgrzać a z drugiej regulator to mi się wyklucza. Przy grzałce 2+2+2kW rozważalem odłaczenie np. 4kW, ale 2kW nadal by pracowało z pełną mocą. Czy w ogóln takie grzałki zdają egzamin bo widziałem je na kilku zdjęciach na forum.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panie drogi 20-22 mm nizej od konca dolnego wyoblenia na kegu... ;) a grzalki w odleglosci x-x 90 x|x 60mm

 

Przygotowałem rysunek, bo i tak muszę go dać mojemu  wykonawcy, a może komuś się jeszcze przyda  :D

Sprawek zerknij proszę czy o to chodziło.

post-15287-0-23430700-1492288577_thumb.jpg

Edytowane przez johnny13pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.