Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie... do sprzedania mam kolejne 2 grzałki DIN tak jak ostatnio decyduje pierwszy post za moim z napisem "BIORE", "JA WEZME", "JA CHCE" lub cos innego :P

Nie doprosiłem się o wpłatę a jako, że zalozylem swoje pieniążki i chce miec mile swieta lepiej bedzie jak ktos zrobi sobie sam prezent :P

Szkoda, że nie Euro. Jak będziesz miał jakieś Euro to biorę od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6635875262

 

Beda dobre.

Chialbym 4szt.

Planowane wybicie do 30l. Tylko do gara zsciernego.

 

Co ważne, nie chce przekroczyć 3500W.

Ze względu na przewody 2,5mm które posisdam w garażu, mam doprowadzona tylko jedna faze.

Edytowane przez zajaszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powinieneś wiedzieć że przewód 2,5wytrzymuje około 7kW

powinieneś wiedzieć, że się mylisz i to znacznie :(

http://lumier.pl/kalkulator/  (pierwszy lepszy kalkulator)

I oczywiście nie jest to wyrocznia, ale takie są zasady w instalacjach elektrycznych.

Oczywiście można takim kablem i ze 100A puścić, ale z jakim skutkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powinieneś wiedzieć że przewód 2,5wytrzymuje około 7kW

powinieneś wiedzieć, że się mylisz i to znacznie :(

http://lumier.pl/kalkulator/  (pierwszy lepszy kalkulator)

I oczywiście nie jest to wyrocznia, ale takie są zasady w instalacjach elektrycznych.

Oczywiście można takim kablem i ze 100A puścić, ale z jakim skutkiem?

 

nieznacznie ale tak zwracam honor wynik w dość dużym zaokrągleniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jakie są techniczne podstawy tego zjawiska? Rdzewieć może coś, co zawiera Fe, a stal nierdzewna go nie zawiera (przynajmniej nie powinna).

Mogą rdzewieć ale opiłki z wiertła.
Stał nierdzewna też może rdzewiec np przy spoinach w przegrzanych miejscach lub jeśli miała kontakt że stała weglowa np jeśli jednej tarczy użyjemy do cięcia stali węglowej a potem nierdzewnej. Dlatego po spawaniu, często też cięciu itp. Wykonujemy zabieg pasywacji stali w kapieli trawiacej.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że nie zwykła, tylko piszę że nie wytrzymuje soli, znam normy, ale jak napiszę 0H18N9 to mało kto zrozumie, a tak AISII 304 LUB 316L każdy.Z 304 robi się większość rurek karbowanych. Zwróciłem uwagę tylko że nie tylko resztki stali węglowych po obróbce stali nierdzewnych mogą powodować jej rdzewienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór chciałbym prosić o radę jak wygiąć grzalkę taką od parnika w kształcie M w kąt90' ktoś próbował? To może podzieli się doświadczeniem będę wdzięczny. Dziękuje pozdrawiam dobrej nocy

 

Witaj ja próbowałem o ile grzałki mniejszej mocy (1400W) wyginały się bez problemów to grzałki o większych mocach bez grzania nie dało się wygiąć łamały się. Tak czy inaczej radzę pogrzać . A no i takie grzałki musisz puszczać na sterowniku max na 80% mocy inaczej będą przypalać zacier A w pszenicznych piwach max na 70-75 % przy czm nie ma znaczenia jakie grzałki mają moce 

Edytowane przez morfitru75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witaj ja próbowałem o ile grzałki mniejszej mocy (1400W) wyginały się bez problemów to grzałki o większych mocach bez grzania nie dało się wygiąć łamały się. Tak czy inaczej radzę pogrzać . A no i takie grzałki musisz puszczać na sterowniku max na 80% mocy inaczej będą przypalać zacier A w pszenicznych piwach max na 70-75 % przy czm nie ma znaczenia jakie grzałki mają moce 
                                                                         cześć dziekuję za radę ustosunkuje sie do niej, co do przypalania się zacieru sytuacja taka ma miejsce nawet z mieszadłam z silniczka od wycieraczek samochodowych?? co do sterownika mowa tu o sterownik regulator kotła pieca do pompy?nada sie?? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co do przypalania się zacieru sytuacja taka ma miejsce nawet z mieszadłam z silniczka od wycieraczek samochodowych??
 

tak w swojej kadzi mam mieszadło 

 

 

co do sterownika mowa tu o sterownik regulator kotła pieca do pompy?nada sie

 

Ja używa Pamela i sobię chwalę  (jak by co to nie kupuj z wyjściem na mieszadło bo to się nie sprawdza lepszy zasilacz komputerowy )

A tu masz linka :

http://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl/jednofazowe/24-regulator-mocy-i-temperatury-prm-maks-2-sondy-opcja-zaworu.html#/przewody_zasilajace-nie_tylko_listwa_zas/miejsce_wyswietlacza-gora_urzadzenia/modul_zdalnego_alarm-nie_dolaczaj_nie_dol/ilosc_sond_standard-1_sonda/wyjscie_zaworu-tak_230v_1a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.