Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

mam system kaskadowy w którym rolę "HLT" pełnił zaizolowany fementor z zamontowaną grzałką z najtańszego czajnika marketowego. Niestety ostatnio grzałka się przepaliła i muszę zrobić całą konstrukcję od nowa.

Czy grzałki z tego tematu będą nadawały się do takiej konstrukcji? Nie stopią mi ścianek fermentora? Którą grzałkę byście doradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem ostatnich 5-6 stron topicu ale nie znalazlem. 

Sa to grzalki wykonane z nierdzewki? 

Dla przypomnienia dorzucam link z zamowieniem

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/14LB-K0YDBJQ54Id9_1AF0ifSofwlTTYU967CrbMwxMM/edit?pli=1#gid=0

 

50l i 30l Keg typu EURO ma 408mm srednicy (roznica pomiedzy wiekszym a mniejszym jest w wysokosci kega)

50l i 30l Keg typu DIN ma 381mm srednicy     (roznica pomiedzy wiekszym a mniejszym jest w wysokosci kega)

 

Czyli Obie grzalki i ta o promieniu 155 i ta o promieniu 175 bedzie dobra do kazdego z wymienionych wyzej kegow ?

Jaka gestosc mocy one posiadaja (w/cm) 

 

Kto ma taka grzalke zamontowana w swoim garze zaciernym i jak sie sprawdza?

Moze ktos wrzuci zdjecie jak one wygladaja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa to grzalki wykonane z nierdzewki? 

 

Tak

 

Czyli Obie grzalki i ta o promieniu 155 i ta o promieniu 175 bedzie dobra do kazdego z wymienionych wyzej kegow ?

 

Tak. 155 do DIN, 175 do EURO

 

Jaka gestosc mocy one posiadaja (w/cm) 

 

W podanym przez Ciebie linku masz rysunek. Musisz policzyć.

 

Kto ma taka grzalke zamontowana w swoim garze zaciernym i jak sie sprawdza?

 

 

Ja mam i jakieś 100 innych osób ma. Sprawdzają się bardzo dobrze.

 

Moze ktos wrzuci zdjecie jak one wygladaja ?

 

 

Tutaj http://www.piwo.org/topic/17892-budowa-warzelni-50l-od-podstaw/?do=findComment&comment=360374  i w całym tym wątku jest sporo zdjęć już zamontowanych grzałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mimo małego spóźnienia dostałem dzisiaj informacje, że grzałki opuszczą fabrykę w przyszłym tygodniu / ew na początku następnego.

Potrzebuje trochę czasu, aby wszystko podzielić i popakować.

Rozesłałem maile z danymi do wpłaty mój adres sprawek@gmail.com

Bardzo proszę o sprawne wpłacanie :)

 

I teraz tak... 

Grzałek Euro BRAK "pkfel" dostenie tylko 2szt, chyba że "Zoomy" potwierdzi zakup(nie podał maila, a nie ma takiego nicka na piwo.org - czekamy)

Grzałki Din się wyskubią jeszcze, ale będę wiedział ile, jak dostanę do rączek.

Pozdrawiam

// Koniecznie podac nr telefonu kontaktowego dla kuriera

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wyjdzie 16 paczek z grzalkami. Wszystkie wysłane kurierem DHL i ubezpieczony na 500zl. Proszę dokładne sprawdzenie opakowania przed odbiorem ;) i powiedzonka ;).

Osoby które dopiero zrobiły przelew bądź dosylaly informacje dostaną paczkę w srode. Przykro mi ;p 

Osoby które zamówiły coś więcej jak fd czy mieszadlo muszą poczekać tydzień.

Jak zwykle firma musiała coś popitolic i dostałem inaczej jak w zamówieniu jeśli ktoś byłby chętny na 4 grzalki din proszę o kontakt bo prawdopodobnie zostaną . Euro jest brak.

Na wszelki wiadomości na piwo org odpisze w tygodniu i przepraszam za opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.