Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

Robię mniejszą warkę na tych grzałkach, myślicie że jak połowa grzałki będzie wystawała to się spalą? Czy dać więcej wody ale co potem?

Oczywiście grzałka musi być cała zalana inaczej ją spalisz! Projektuj objętość warki tak aby przed gotowaniem grzałka była przykryta z zapasem kilka cm - poprawka na odparowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka ZAWSZE musi być zakryta inaczej spalisz ją. Należy ja po prostu nisko wspawać w keg. Ja w swoim kegu 100l gotowałam 10litrow i cała była zasłonięta. Chyba jednsk wkleję adres sklepu. Nie są to grzałki lo w ale można zastosować tani sterownik mocy za 15zl i mieć low. http://stalowkasklep.pl/destylatory-elementy-c-7.html . Niestety pisze z telefonu i nie mam możliwości wpisania znaczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każda grzałka musi być zakryta ponieważ występują też grzałki do powietrza... Wyślę dzisiaj maila doi wszystkich osób, które nie potwierdziły zamówienia i mam nadzieje jutro złożyć zamówienie...

 

Co do pytania o tulejki/koncówki nie mam zielonego pojęcia o którą część chodzi. Końcówki zakończone gwintem z nakrętkami do podłączenia są wykonanie z elementu ocynkowanego spawanego pewnie mosiądzem albo jakimś stopem cyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale grzałki do powietrza nie nadają się do wody. Jest taka grzalka inaczej w ykonana - mam kilka w saunie i wiem. Koledze chodziło pewnie czy część z gwintem do wkrecania, montażu jest mosiężna czy z KO? Ja osobiście przerobilem temat grzałek kilka razy i służę pomocą, zaczynałem od Eliko i Selfa a skończyłem na zamówionej i wykonanej specjalnie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie zostało złożone. Jak tylko dostanę potwierdzenie, że zostało skierowane do realizacji wyślę jak zawsze wiadomość z numerem konta i poproszę o wpłatę. 

Dzisiejszego dnia rozpocząłem pracę nad mieszadłem ramowym. Koszt wykonania ze stali 316 to około 100zł. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to proszę przemyśleć bo mogę dołączyć do paczki i za jednym zamachem wysłać z grzałkami. Będę informował o postępach pozdrawiam.

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

promieni innych nie ma chyba ze zamowisz 20 szt. to znaczy jest mozliwosc ale koszt grzalki to kolo 200-300 zl sztuka. i niestety nie ma juz mozliwosci dopisanmia sie do zamowienia trzeba czekac na nowe

 

Sprawek, czy ta lista jest tą, która jest już w realizacji czy tyle osób na nową partię? 

Dopisałem swoje zamówienie, a jeśli ona jest już zamknięta to wyrażam chęć bycia na nowej :)

4x1750 pod DIN

może się jeszcze zmienić, bo nie mam jeszcze beczek, ale na pewno do czasu zamówienia będą.

 

Swoją drogą szybkie pytanka przy okazji:

- kupowaliście swoje kegi, jaka cena jest dobrą ceną, za którą śmiało można brać? bo nie wiem czy czekać na okazje czy brać jak leci? (50L)

- może mi ktoś podać orientacyjny poziom wierzchu grzałki w kegu? o ile łatwo to sobie policzyć przy grzałkach o tyle nie mam pojęcia o wyprofilowaniu dna+wysokości sita filtracyjnego. Dajecie radę przy euro 50litrów na przykład robić warki po 20litrów (to jest nawet 15litrów przy zacieraniu) czy nie ma szans? 

Edytowane przez Rocaille'r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.