Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś z czego są zrobione te uszczelki przy grzałkach?

Pytam, bo przy odkręcaniu grzałki (małe przeróbki kega) jedna mi się przełamała na pół i kombinuję teraz jak to uszczelnić.

 

Myślałem jeszcze o podkładkach miedzianych, ale nie wiem czy będzie to szczelne :/

 

Powinny być szczelne. Ja planuję użyć właśnie takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś napisać jaka jest średnica elementu grzejnego w grzałkach od kolegi Sprawka? Wiadomo kiedy będzie kolejne zamówienie składane? Wziąłbym ze 2. :)

 

I jeszcze jedna sprawa: nikomu nie przeszkadza, że podłączenia wychodzą na bok gara, a nie na spód? Nie ma problemów z opatulaniem gara?

Edytowane przez copytko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bardzo was przepraszam za nieobecność na forum... Spowodowane jest to otwieraniem własnej działalności gospodarczej i walki o unijna dotacje

2. W odpowiedzi na wszelakie pytanie odpowiadam, że aby złożyć zamówienie potrzebne jest 20 grzałek czyli ok 10 osób

3. Chętnie zajmę się kolejnym zamówieniem, ale:

- Pani z formy unidez ma wyłączony telefon. Próbowałem kilka razy. Domyślam się, że już tam nie pracuje

- Trwają negocjacje z firma z moim stron (Częstochowa). Niestety ze względu na małą liczbę zainteresowanych ostatnio cena za taką grzałkę sięga kilku złotych więcej jak te do tej pory

- Jeśli chcecie abym dalej się tym zajmował dajcie mi czas do 10.10.15r. Wtedy już ogarnę wszelkie prywatne problemy.

4. Jeśli ktoś chce mogę odsprzedać mu swoje grzałki. W chwili obecnej używane były 2 razy, a przez to całe zamieszanie nie mam czasu na warzenie- JEDYNIE SPOŻYWAM... (informacja dla tych, których palą kopyta)

 

Inne informacje na PW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mógłby ktoś napisać jaka jest średnica elementu grzejnego w grzałkach od kolegi Sprawka? Wiadomo kiedy będzie kolejne zamówienie składane? Wziąłbym ze 2. I jeszcze jedna sprawa: nikomu nie przeszkadza, że podłączenia wychodzą na bok gara, a nie na spód? Nie ma problemów z opatulaniem gara?

 

 

na razie nikt się nie kwapił z odpowiedzią.

Nikt się nie kwapi z odpowiedzią, bo wystarczy kliknąć w link "Zamówienie na grzałki" pod każdym postem kolego sprawka i masz rysunek z wymiarami. Czego więcej potrzebujesz?

I niby gdzie ma wychodzić podłączenie? Od dołu? Wtedy byłby chyba większy problem z chociażby postawieniem kega na płaskiej powierzchni a i ryzyko uszkodzenia podłączenia grzałek dużo większe.

Tu masz moje rozwiązanie ocieplenia gara http://www.piwo.org/topic/17892-budowa-warzelni-50l-od-podstaw/#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do modelowania wg mnie to jest lipa... lepiej skorzystac z gotowego rozwiazania - szczegolnie ze grzalki sa super. w czwartek na 17 jestem umowiony z wlascicielem firmy gwarant z czestochowy i zobaczymy co da sie ugrac... 

 

co do wyprowadzenia na bok nie sprawia to problemu bo i tak opatulisz gara welna wiec zrobienie dodatkowej plastiowej puszki z odpowiednik ip nie strawia problemu a masz lepszy dostep jakby sie cos grzalo na stykach 

 

pare stron do tylu sa moje fotki po montazu

 

co do srednicy to chyba fi 8

 

pozdrawiam

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Rysunki widziałem, bardziej chodziło mi o "user experience" płynący z użytkowania takich grzałek. Pod garem będę miał zamontowany sterownik i pompę, więc i tak będę musiał dorobić odpowiednie nóżki, coby się wszystko zmieściło, dlatego myślałem o zamontowaniu grzałek na spodzie (podpatrzone z anglojęzycznych forów), ale faktycznie, można tam w sumie jakąś puszkę wrzucić i się nie przejmować.

 

Te grzałki do modelowania, które widziałem, to też z firmy Gwarant są, tylko, że oni te wyginane robią maksymalnie 2 kW, co mi nijak do koncepcji nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... w czwartek na 17 jestem umowiony z wlascicielem firmy gwarant z czestochowy i zobaczymy co da sie ugrac... 

 

 

 

Coś udało się ugrać? Brałeś wcześniej od nich grzałki? Te z Unidezu były sprawdzone, pomimo dłuższego czasu realizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa z unidezem wyglada tak ze chca wieksze pieniadze ze wzgledu na duza liczbe zamowien cena ma byc wieksza o 10-20zl na sztuce ;( niestety spotkanie z panem z czestochowy nie doszla do skutku poniewaz... ostatnio tak jak mowilem mam urwanie glowy z zakladaniem wlasnej dzialalnosci gospodarczej na unijnej dotacji a dwa pan chce 2 grzalki do zepsucia (moga byc spalone) a mi troszke szkoda 

 

bede pisal jak tylko czegos sie dowiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak... Wysłałem maile z zapytaniem i projektem do chyba 25 firm. 24 z nich podjęło się realizacji niestety selfa 79,50 szt netto (przy 500szt) wychodzi najtaniej. Napisałem więc maila do firmy, z którą obiecałem zarwać kontakt... zobaczymy co odpiszą na dniach... Cena za sztukę w chwili obecnej to 10zł więcej i nakrętka mocująca grzałkę do kega od strony zewnętrznej jest ocynkowana, a nie tak jak do tej pory było nierdzewna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol Sprawek bedzie korodować jeśli nie będzie cała grzałka z ko. Przerabialem temat z kolegami psotnikami. Nie były to pojedyncze przypadki tylko w dziesiątkach. Zajrzy do sklepu stalówka, może tam znajdziesz to cZego szukasz.

Swoją drogą wszelkie rozwiązania co do grzalek i montażu były walkowane po 1000 raz na forach zajmujących się destylacją i rektyfikacją. Naprawdę warto zajrzeć do kolegów a wiekszasc problemów zniknie.

Edytowane przez flbc.piaseczno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol Sprawek bedzie korodować jeśli nie będzie cała grzałka z ko. Przerabialem temat z kolegami psotnikami. Nie były to pojedyncze przypadki tylko w dziesiątkach. Zajrzy do sklepu stalówka, może tam znajdziesz to cZego szukasz.

Swoją drogą wszelkie rozwiązania co do grzalek i montażu były walkowane po 1000 raz na forach zajmujących się destylacją i rektyfikacją. Naprawdę warto zajrzeć do kolegów a wiekszasc problemów zniknie.

Czy Twoja wypowiedź dotyczy tej ocynkowanej nakrętki o której pisał Sprawek?Cała grzałka z nierdzewki ,tylko zewn nakrętka nie i tam będzie korodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kol Sprawek bedzie korodować jeśli nie będzie cała grzałka z ko. Przerabialem temat z kolegami psotnikami. Nie były to pojedyncze przypadki tylko w dziesiątkach. Zajrzy do sklepu stalówka, może tam znajdziesz to cZego szukasz.

Swoją drogą wszelkie rozwiązania co do grzalek i montażu były walkowane po 1000 raz na forach zajmujących się destylacją i rektyfikacją. Naprawdę warto zajrzeć do kolegów a wiekszasc problemów zniknie.

Czy Twoja wypowiedź dotyczy tej ocynkowanej nakrętki o której pisał Sprawek?Cała grzałka z nierdzewki ,tylko zewn nakrętka nie i tam będzie korodować?

 

nie potrafie dogadac sie co do tej kwestii firma jest tak zajeta ze kontakt jest utrudniony... tak czy inaczej nakretka jest za kegiem czyli po stronie zewnetrznej nawet jak za 20 lat ja zje ruda to za 50gr sie dokupi 2 sztuki... ale mam nadzieje ze bedzie z nierdzewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.