Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przy okazji jeśli ma ktoś ochotę na łopatki do mieszania wpisać się na listę...

 

To może warto zainteresować się jeszcze zbiorowym zamówieniem na fałszywe dno ? Sam byłbym chętny :) .

 

To jest już nas dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy okazji jeśli ma ktoś ochotę na łopatki do mieszania wpisać się na listę...

 

To może warto zainteresować się jeszcze zbiorowym zamówieniem na fałszywe dno ? Sam byłbym chętny :) .

 

To jest już nas dwóch.

 

to juz czterech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobrze zrobię wstępny projekt dzisiaj wieczorem ale podajecie średnicę i jakis opis na priw bo pewnie każdy chce coś innego ;)

Szybka reakcja, to się chwali. Myślę, że trzeba wziąć pod uwagę wymiar pod keg EURO i DIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że chętnych na zamówienie grupowe na fałszywe dna i chłodnice znajdzie się wielu (w tym ja). Trzeba ogarnąć jakiegoś producenta i zrobić projekt, w szczególność w wypadku dna w oparciu o doświadczenie ludzi którzy się tym już bawili (wielkość i ilość nacięć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukalem po forum ale dlaczego wiekszosc bierze grzalki 1,7Kw? a nie 2

 

ponieważ 2 grzałki po 1,75 kW dają 3,5kW - max dopuszczalne obciążenie 1 fazy

jak mieszkasz w domku i masz siłę to nie ma znaczenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Projekty grzałek, mieszadeł, fałszywego dna ok mam kilku znajomych, którym naprawiam maszyny i mogę to ogarnąć. Brakuje natomiast człowieka, który pokieruje mną (w którym kierunku iść - tyle otworów w dnie, otwory takie. mieszadlo takie i takie). Jeśli ktoś z większym doświadczeniem w piwowarstwie ma ochotę pomóc to zapraszam do kontaktu. 

 

Myśle nawet nad wypałką loga piwo.org na dorabianych elementach

 

Mogę też ogarnąć temat sterownika na arduino... i tak robie sterowanie od podstaw więc jak coś to pisac na pw albo na gg( numer w formularzu)

 

p.s w chwili obecnej koszt wypalenie 2 elementów na mieszadła z blachy KO 304 to 115zł brutto (ale czekam na odpowiedz od innych firm...)

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sito takie? DIN szerokosc 350mm 

Czy w fazie projektu  jest opcja uwzględnienia przecięcia na pół. W przypadku cięcia np.  na gilotynie nie ma problemu z ubytkiem materiału i jest pewność, że połówki będą równe a przy cięciu np szlifierką kontową różnie bywa :) Przy zamontowanych grzałkach raczej każdy będzie zmuszony do użycia sita w dwóch częściach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a sito takie? DIN szerokosc 350mm 

Czy w fazie projektu  jest opcja uwzględnienia przecięcia na pół. W przypadku cięcia np.  na gilotynie nie ma problemu z ubytkiem materiału i jest pewność, że połówki będą równe a przy cięciu np szlifierką kontową różnie bywa :) Przy zamontowanych grzałkach raczej każdy będzie zmuszony do użycia sita w dwóch częściach. 

 

tak jak mowilem z kazdym sitem pewnie bedzie inny projekt robilem to pod siebie a ja mam sciete uszy po zewnetrznych krawedziach dopracujmy projekt z otworami i srednicami a przeciecie na pol nie bedzie problemu 

 

a laser to ubytek ok 0,75 jest mozliwosc przeciecia na gilotynie jesli ktos chce tak jak i spawania wiercenia itd... 

 

teraz dopiero dotarlo do mnie ze sito o tej srednicy nie wejdzie do mojego kega po zalozeniu grzalek ;) 

ustalmy wielkosc i gestosc otworow moze to bedzie najwazniejsze pozniej bedziemy sie martwic w tym projekcie otwory sa 1x20mm

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja fałszywe dno robiłem tu:  http://www.tniemywszystko.pl/. Cena - 444zł. Nie wiem czy to tanio czy nie ale pewnie zbiorowo można coś utargować lepszego. W tej cenie jest blacha z atestem 1,5 mm. średnica 445mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

p.s w chwili obecnej koszt wypalenie 2 elementów na mieszadła z blachy KO 304 to 115zł brutto (ale czekam na odpowiedz od innych firm...)

Z projektu mieszadła wynika, że śmigło musi być wycięte z arkusza blachy o wymiarach około 250 x 250 mm.

Gdyby łopaty śmigła wycinać osobno a później przyspawać do piasty, wówczas z takiego arkusza można by wykonać3 takie śmigła.

Wiadomo, kwasówka jest droga. Nie jestem fachowcem więc nie wiem czy to dobre rozwiązanie, ale jeśli tak to można by obniżyć koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnke narazie za te 2 mieszadla co w formularzu i jedno sito 230-250zl każda modyfikacja zmniejsza lub zwiększa cenę co do cen poszczególnych części będę wiedział wieczorem.... Bardzo was proszę o kontakt kogoś kto ma kega euro i montuje grzalki bo nie wiem czy poprawiac zamówienie czy zamawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja fałszywe dno robiłem tu:  http://www.tniemywszystko.pl/. Cena - 444zł.

 

Cena zaporowa :(

 

podałem linka wcześniej po 120 zł http://piwniczka.org/zrob-to-sam-c-4_64_66.html

Edytowane przez satyrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dzwonie aby dograc reszte szczegółów zamówienia grzałek ... dowiem się na temat terminu realizacji... i dokladnej ceny - nie ukrywam ze staram sie o mały rabat ;)

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.