Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

A może coś takiego? http://www.rescold.z...d_product=23765

 

W Częstochowie jest firma, która zajmuje się produkcją grzałek. Jestem umówiony na jutro o godz 9.

Dam znaka co i jak.

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozgzaniu tak

 

Nie wszystkie... z tego co wiem.

Grzałka to drut oporowy wsadzony do rury o określonej średnicy. Dla dystansu zasypany jest przy produkcji tlenkiem magnezu (tak mnie się wydaje). Na tym poziomie produkcji dokonywane jest gięcie. Później tlenek twardnieje, a próby gięcia w domowych warunkach powoduje uszkodzenie. Przerwanie izolacji może doprowadzić do zetknięcia z obudowa grzałki co grozić może w najlepszym przypadku wybiciem bezpiecznika różnicowo-prądowego. Spotkałem się też z drutem izolowanym pierścieniami z ceramiki. Widziałem także grzałki do samodzielnego gięcia (ale tylko ze zwykłej stali). Stal K.O. jest twarda i bez nagrzania i odpowiednich narzędzi zagniemy lub złamiemy grzałkę.

 

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę... Morał z tego taki, że lepiej dołożyć parę groszy i oszczędzić sobie zachodu.

Edytowane przez sprawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z Częstochowy dostał już maila ale jeszcze nie odpisał. Okazuje się, że koszty to około 85zł netto przy zbiorowym zamówieniu i grzałki musza byś identyczne jeśli wymiary będą dwa koszt będzie wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba 4 wezmę kto wie kiedy następne zamowienie.... Dogadaj się może jak juz będą mieli patent na wyginanie to może będą taniej liczyć przy zamówieniach jednostkowych

 

I jak sie sprawy mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba 4 wezmę kto wie kiedy następne zamowienie.... Dogadaj się może jak juz będą mieli patent na wyginanie to może będą taniej liczyć przy zamówieniach jednostkowych

 

I jak sie sprawy mają?

W poniedziałem zdam relację z wycen jakie otrzymałem, wyślę PW do wszystkich zainteresowanych i będziemy realizować zamówienie.

 

Sprawek wpisz się na listę chętnych tutaj

 

 

EDIT 14:14

Panowie chyba mamy przełom :D

najlepsza wycena 45zł netto = 55,35zł brutto + przesyłka

potwierdziłem telefonicznie rurka 8,5mm i tulejka nierdzewna

termin realizacji 4tygodnie (długo, bo muszą wykonać dokumentację)

wygięcie na 2 promienie nie zmienia ceny

Edytowane przez satyrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę 4 szt, bo nie wiadomo kiedy zbierze się znowu taka ilość,

mamy chętnych na 30 szt dlatego cena jest niska,

Pani od wyceny podała że przy zamówieniu <5szt cena wyniesie ok. 93zł,

kolejne zamówienia będą trwały krócej (2tyg.) bo już będzie dokumentacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja chyba 4 wezmę kto wie kiedy następne zamowienie.... Dogadaj się może jak juz będą mieli patent na wyginanie to może będą taniej liczyć przy zamówieniach jednostkowych

I jak sie sprawy mają?

 

W poniedziałem zdam relację z wycen jakie otrzymałem, wyślę PW do wszystkich zainteresowanych i będziemy realizować zamówienie.

 

Sprawek wpisz się na listę chętnych tutaj

 

 

EDIT 14:14

Panowie chyba mamy przełom :D

najlepsza wycena 45zł netto = 55,35zł brutto + przesyłka

potwierdziłem telefonicznie rurka 8,5mm i tulejka nierdzewna

termin realizacji 4tygodnie (długo, bo muszą wykonać dokumentację)

wygięcie na 2 promienie nie zmienia ceny

 

możesz dac namiary na ta firmę bo poszukuje grzałek do garów 70 litrowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

możesz dac namiary na ta firmę bo poszukuje grzałek do garów 70 litrowych

unidez.pl robią również chłodnice, usługi laserem itp.

Edytowane przez satyrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie czy gwinty też będą z KO? bo te z ostatniego zamówienia nie miały mocowania grzałki z KO (mocowanie od strony kega/gara, czyli mające kontakt z brzeczką). Zamawiałem też w pierwszym zamówieniu i tamte były całe z KO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie czy gwinty też będą z KO? bo te z ostatniego zamówienia nie miały mocowania grzałki z KO (mocowanie od strony kega/gara, czyli mające kontakt z brzeczką). Zamawiałem też w pierwszym zamówieniu i tamte były całe z KO

tak tulejki będą z KO , specjalnie o to zapytałem bo dostałem inne wyceny gdzie rurka była nierdzewna ale tulejka mosiężna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie niezwiązane już z zamówieniem grzałek, chodzi mi o zabezpieczenie przeciwporażeniowe. Może bardziej kumaty elektryk się zjawi :) mam instalację "jednofazową" bez "uziemienia"(Jedynie L i N) czy ma sens zamontowanie na takim obwodzie różnicówki z takim pseudo - rozdzieleniem tak jak na zapożyczonym obrazku http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/1_1438.jpg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy ma sens zamontowanie na takim obwodzie różnicówki z takim pseudo - rozdzieleniem tak jak na zapożyczonym obrazku

1. nie pseudo - rozdzielenie tylko faktyczne rozdzielenie ;)

2. lepiej tak niż bez zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.