Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

post-10250-0-91802000-1418383798_thumb.jpg

 

W załączniku rysunek. Każdy wybiera promień dla siebie. Proszę o odpowiedź na wysłane dziś PW. Chciałbym do końca dnia to zamknąć i weekend już od tego uwolnić. Generalnie większość informacji mam. Pytanie czy gniemy na 180 czy 175 do euro, czy na 160 czy 155 do din. I jeszcze jeden kolega, który ma niestandardowy promień, ale jak dziś rozmawiałem nie ma problemu to też zrobią. cena po 65 zł/szt. Będą gotowe około 8-10 stycznia jeśli złożymy zamówienie w poniedziałek. Mnie trochę zależy na czasie. Teraz decyzje po Waszej stronie.

 

W porównaniu do poprzednich grzałek, które tu się pojawiały na forum, to zmiana dotyczy przekroju rurki. Ten będzie większy więc i powierzchnia grzejna się zwiększy. Druga zmiana to większa nakrętka fi25, M5.

Edytowane przez Maćko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćko wszystko jasno napisałeś w emailu. Zatem tak jak kol. Major decyduję się na 4 sztuki grzałek r175 mm o mocy 1750W każda, o napięciu 230V do KEGa w Euro, dlatego że średnica wewnątrz jest równa 390 mm zatem odległość ścianki beczki od grzałki wyniesie 20mm. Wziąłem pod uwagę powierzchnię grzejną tych grzałek, która będzie większa.

Pzdr.

Edytowane przez michwo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informuję wszystkich kolegów, którzy złożyli się do zamówienia, że poszło. Liczba grzałek i ich wymiary zgodne z mailem od każdego z Was.

Ktoś mnie tu chyba swoim najlepszym piwkiem będzie musiał poczęstować ;)

 

Pozdrawiam kolegów

Edytowane przez Maćko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że zamówienie poszło. Mój projekt się przydał. Trochę będziecie mieli lepsze grzałki. Będą grubsze.

 

Teraz pytanie do tych co zamawiali grzałki ze mną lub nie ale w tej samej firmie i ten sam projekt. Się pytam ponieważ jak zaczynałem przygodę z warzeniem i grzaniem grzałkami. To niektórzy piwowarom zdarzało się zacier się przypalał. Niektórzy piwowarzy używali grzałek o mocy 4kw. zmieniłem w swoim projekcie na 3.5kw i jak najdłuższe.

 

Się pytam was jakie można uwarzyć piwo na tych grzałkach i nie przypalić zacieru ?

Zaczynam od siebie najmocniejsze piwo uwarzyłem i nie przypaliło się. Poście w podobnym schemacie.

 

8kg słodu 28l wody do zacierania

Wyszło 18l 21blg gotowego piwa trochę piwo podbiłem glukozo 300g

Sterownik Pamel ustawienia

40%mocy A współczynnik 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jutro wysyłają grzałki do mnie. Dostanę w poniedziałek, ale będę mógł wysłać kolegom dopiero około środy bo muszę wyjechać na 2 dni. Generalnie na koniec tygodnia powinniście mieć całość u siebie.

Ostatecznie gdzie zamawiales te grzałki, jakbyś mógł to podaj mi dane do kontaktu to ja uruchomię kolejną akcję, bo paru chętnych się zebrało, grzałki są z nakrętkami z nierdzewki?

Edytowane przez xjaniux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.