Skocz do zawartości

Pierwszy porter bałtycki: jakie blg na jakim etapie?


aldorn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio uwarzyłem porter bałtycki, 22 blg, drożdże s-23, zacieranie 68-69 stopni, fermentacja początkowo w 12 stopniach, potem stopniowo do 15-16. Po dwóch i pół tygodnia fermentacji zeszło na 8,5 blg. Możliwe ,że miałem nieszczelności w fermentorze, bo rurka stała od tygodnia. Wczoraj zlałem do drugiego fermentora, ale trochę mnie męczy to 8,5 blg, granaty i te sprawy. Co z tym zrobić? Na cichej chyba nie zejdzie wiele, w kropce jestem. Zebrałem pół litra gęstwy, aż mam ochotę ją dodać z powrotem i czekać...

Jakie powinno mieć blg przy pierwszym zlewaniu, jakie przy butelkowaniu, żeby granatów nie było?

Jak dalej postępować z tym piwem?

Edytowane przez aldorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLG jest bez znaczenia jeśli chodzi o granaty. Jeśli fermentacja stanęła i nie chce iść dalej to nawet przy tych 8,5 może być spoko. Butelkujesz jak wiesz że fermentacja stanęła, to że nic nie plumka to nie jest jakiś wyznacznik. Mierzysz BLG i po 7 - 10 dniach znowu jeśli jest bez zmian to dla pewności możesz przenieść wiadro do temperatury pokojowej na dzień przed butelkowaniem. 

 

Jakie powinno mieć blg przy pierwszym zlewaniu, jakie przy butelkowaniu, żeby granatów nie było?

Na to nikt ci nie odpowie bo źle zadałeś pytanie. 

 

Jak dalej postępować z tym piwem?

Na początek upewnij się że BLG stanęło, jeśli po 10 dniach nic się nie zmienia to możesz temperaturą coś ugrać. 

Edytowane przez unknown000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obczaj moje zapiski, bo mam bardzo podobną sytuację. warka nr 26 http://www.piwo.org/topic/21319-browar-szyszyna/?p=422417

Też miałem lekkie obawy co do odfermentowania. Dziś, po 8 dniach refermentacji w 21°C i potem schłodzeniu w lodówce przez ok 4h, otworzyłem pierwszą butelkę. Nagazowanie średnio-niskie, nawet nie jest słodkie a tego też się trochę obawiałem. Niby 8 dni to niewiele, ale dobrze rokuje to piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.