Skocz do zawartości

Macerowanie kawy w alkoholu.


Katharsis

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Postanowiłem wymacerować mieloną kawę i laskę wanilii w alkoholu. Rozcieńczyłem spirytus do 30% i zalałem składniki. Planuję to przefiltrować i dodać do stouta przed rozlewem. Z wanilią już tak robiłem i efekt był bardzo dobry. 

 

Pytanie jest takie: czy z kawy po tygodniu czy nawet dwóch tygodniach macerowania w temperaturze pokojowej nie zaczną przechodzić jakieś niefajne garbniki i nadmiar kwaśności?

Próbował ktoś takich sposobów z kawą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem akurat doświadczeń z kawą, ale macerowałem śrutę kakaową z płatkami dębowymi ok dwóch tygodni, przed dodaniem do piwa na cichą i mam pewien posmak w piwie który mi się nie podoba. Próbowałem piwa przy zlewaniu na cichą i nie było tego problemu. 
 

Z wanilią już tak robiłem i efekt był bardzo dobry.

Zdradzisz jak robiłeś, ile i na ile piwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja macerowałem kawę w alkoholu robiąc nalewkę kawową, całe ziarna, gdzieś z miesiąc, nalewka wyszła dobra, chociaż nalewka to nalewka, więc nie wiem czy to można aż tak bezpośrednio przełożyć na dodatek do piwa.

Jak masz mieloną, to na pewno ekstrakcja pójdzie szybko, wg mnie kilka dni to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macerowałem całe ziarna kawy wraz z wanilią w whisky. Efekt powalający. Nie ma sensu mielić kawy! Wrzucamy na cichą całe ziarna! Uprzednio macerowane oczywiśćie. Nie musi to być spirol czy ordynarna wóda. Proponuję zabawę z bardziej wymagającymi trunkami jak burbon, koniak, brandy :)

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250g kawy, 500 ml Jim Beam oraz dwie laski wanilii.

Pół litra burbona? To alkohol w piwie podwoiles, a wanilia była zbędna bo burbon sam w sobie jest bardzo waniliowy. Nie czuję się przekonany, wolałbym osobno wypić piwo a osobno jimbeama.

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

250g kawy, 500 ml Jim Beam oraz dwie laski wanilii.

Pół litra burbona? To alkohol w piwie podwoiles, a wanilia była zbędna bo burbon sam w sobie jest bardzo waniliowy. Nie czuję się przekonany, wolałbym osobno wypić piwo a osobno jimbeama.

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

 

Tak, bourbon i bourbon z laskami wanilii na pewno smakuje i pachnie tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moczyłem 3 duże laski naprawdę dobrej jakościowo wanilii w ok 50ml alko, oczywiście rozdrobniona i w 22l stout była wyczuwalna powiedzmy w 50% tego co bym chciał, dużo zależy od piwa jak będzie odbierana ale że by 3 dały dobry efekt, im więcej ciemnych słodów tym bardziej zanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.