Skocz do zawartości

Dwa fermentory jeden na drugim, czy są różnice temperatur?


roberto_g

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam następujący temat/rozterkę dot. Temperatury fermentacji (górnej fermentacji).

 

Do tej pory fermentowałem w domu, próbując zbijać obkładaniem PET’ami temperaturę z 22‘C do 19-20‘C. Coś tam się udawało, ale szału nie było, o 18‘C można było pomarzyć.

 

Pomysł jest taki:

Mam w garażu lodówkę do celów piwowarskich.

Mogę w niej umieścić fermentory (dwa pionowo) i sterując kablem grzewczym podnieść temperaturę wewnątrz z 6’C do 18’C.

Lodówka będzie oczywiście odłączona od zasilania, będzie tylko działać jako szczelny pojemnik na fermentory, podtrzymujący ciepło. Grzać będzie wymieniony wyżej kabel grzewczy (albo coś podobnego).

 

Dylemat jest następujący:

Czy utrzymam podobną temperaturę w obu fermentorach?

Czy nie będzie tak, że ciepło pójdzie do góry i górny fermentor bedzie miał 20’C, a dolny np. 17’C?

 

 

Nie byloby pewnie takiego problemu gdyby fermentory były w otwartej przestrzeni, luzem w garażu jeden na drugim.

Ale w zamkniętym ogrzewanym pojemniku to się obawiam czy ciepło nie pójdzie do góry...

 

 

Pozdrawiam,

Robertus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, fermentory będą stać w lodówce, na dodatek dodam coś tam pod spód dolnego fermentora, np, deskę czy styropian.

Jednakże boję, się czy podgrzewanie grzałką w lodówce nie spowoduje gromadzenia ciepła na górze – bez dodatkowej cyrkulacji.

Edytowane przez roberto_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosować możesz wentylator komputerowy do mieszania powietrza. To dość proste i tanie rozwiązanie.

 

Hmm, nawet mam taki wentylator, tylko musiałbym pokombinować nad zasilaniem, bo nie wiem czy jest sens walczyć z całym zasilaczem od komputera, który jest dość duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa fizyki powodują że zawsze czym wyżej w pomieszczeniu tym ciepłej. No chyba że masz jakieś wiatraki.

Przerabialem ten temat na forum budowlanym murator i nawet było parę niedowiarkow co mierzył temperaturę na paru wysokościach i potwierdzili to stwierdzenie.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa fizyki powodują że zawsze czym wyżej w pomieszczeniu tym ciepłej. No chyba że masz jakieś wiatraki.

Przerabialem ten temat na forum budowlanym murator i nawet było parę niedowiarkow co mierzył temperaturę na paru wysokościach i potwierdzili to stwierdzenie.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

Zgadza się.

Pytanie o ile cieplej, czy to będzie 1-2 stopnie różnucy czy może 4-5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem i i zrobię wiatraczek.

 

Dodatkowy problem do rozwiązania:

Czy może stać jeden fermentor na drugim podczas fermentacji?

Czy gazy bez problemu się wydostaną z tego dolnego, gdy będzie nacisk górnego? Fakt, że górny będzie lżejszy, tak może max. 12 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy gazy bez problemu się wydostaną z tego dolnego, gdy będzie nacisk górnego?

 

Jeżeli masz idealnie szczelne wieko fermentora... To będę nieziemsko zdumiony, że takie zdobyłeś. A jeśli nawet jest bardzo szczelne i ciśnienie wewnątrz fermentora będzie się kumulować - zawsze można rozszczelnić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz możliwość lekko przesunąć jedno wiadro względem drugiego? jeżeli tak - wywierć dziurkę na bulk-rurkę z boku pokrywy i temat z głowy

 

Tylko, że górne wiadro odkształcałoby pokrywę. A więc przy późniejszym podnoszeniu górnego wiadra w dolnym pokrywa by się prostowała. W wyniku tego stworzyłoby się podciśnienie w dolnym i cała zawartość bulk-rurki znalazłaby się w fermentorze ;-)

Ostatnio fermentowałem bez rurek i jakoś działało. Zawsze trochę się bałem, żeby nie zassać do środka wody z rurki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a masz możliwość lekko przesunąć jedno wiadro względem drugiego? jeżeli tak - wywierć dziurkę na bulk-rurkę z boku pokrywy i temat z głowy

Tylko, że górne wiadro odkształcałoby pokrywę. A więc przy późniejszym podnoszeniu górnego wiadra w dolnym pokrywa by się prostowała. W wyniku tego stworzyłoby się podciśnienie w dolnym i cała zawartość bulk-rurki znalazłaby się w fermentorze ;-)

Ostatnio fermentowałem bez rurek i jakoś działało. Zawsze trochę się bałem, żeby nie zassać do środka wody z rurki...

A jaki to problem, wyjąć na chwilę rurkę z dolnego? Z górnego też musisz wyjąć rurkę, żeby nie zassało przy przenoszeniu.

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a masz możliwość lekko przesunąć jedno wiadro względem drugiego? jeżeli tak - wywierć dziurkę na bulk-rurkę z boku pokrywy i temat z głowy

Tylko, że górne wiadro odkształcałoby pokrywę. A więc przy późniejszym podnoszeniu górnego wiadra w dolnym pokrywa by się prostowała. W wyniku tego stworzyłoby się podciśnienie w dolnym i cała zawartość bulk-rurki znalazłaby się w fermentorze ;-)

Ostatnio fermentowałem bez rurek i jakoś działało. Zawsze trochę się bałem, żeby nie zassać do środka wody z rurki...

A jaki to problem, wyjąć na chwilę rurkę z dolnego? Z górnego też musisz wyjąć rurkę, żeby nie zassało przy przenoszeniu.

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

 

W sumie to masz rację ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.