Skocz do zawartości

Piwo kwasne,chmielenie na zimno


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doświadczenia ?

Mi się wydaje (chmieliłem na razie 4, rożne chmiele), że kwaśne środowisko nie służy przechodzeniu zapachów odchmielowych, po prostu aromat jest mizerny ,tylko citra dała  mocny zapach owoców tropikalnych, aramis mizeria, w piwie jest już ok,oktawia tak sobie, coś tam czuć tymi jabłkami.

Dzisiaj butelkowałem z cascade i też jakoś bez szału (wszędzie dawałem 50 g),jeszcze pochmielę piwo, bo może  to cascade jakieś słabe jest ogólnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko raz Berlinera tak chmieliłem ale też mam takie doświadczenie, też zauważyłem, że chmielenie na zimno "zmiękcza" kwaśność (zmniejsza się jej odczuwanie i charakter) ale też z drugiej strony, chmiele które użyłeś, pomijając Citrę, to też nie jakieś bomby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Poi ostatnich doświadczeniach tym razem co do goryczki, piwo kompletnie nie chmielone na goryczkę, 50g na zimno(2 eksperymentalne francuskie) poza fajnym zapachem, dało konkretną goryczkę, dosłownie to smakuje jak grejpfrut z tymi błonami.

Kwas strasznie podbija goryczkę, druga sprawa to zależy od użytego chmielu,z jednego przechodzi z innego prawie w ogóle,nie mam pojęcia od czego to zależny, raczej nie od alfakwasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obserwacje, to podobnie jak w wypadku innych piw - kwestia tego jak się chmieli na zimno, w jakich warunkach, jak wygląda piwo itp.

Zazwyczaj, jeśli piwo jest bardziej klarowne i temperatura chmielenia obniżana, to wyniki są lepsze, dłuższy czas, wyższa temperatura i piwo bardziej mętne, a pozostawała goryczka - jak ją nazywam - zielona, taka od granulatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.