Jump to content
Sign in to follow this  
dziedzicpruski

Piwo kwasne,chmielenie na zimno

Recommended Posts

Jakie macie doświadczenia ?

Mi się wydaje (chmieliłem na razie 4, rożne chmiele), że kwaśne środowisko nie służy przechodzeniu zapachów odchmielowych, po prostu aromat jest mizerny ,tylko citra dała  mocny zapach owoców tropikalnych, aramis mizeria, w piwie jest już ok,oktawia tak sobie, coś tam czuć tymi jabłkami.

Dzisiaj butelkowałem z cascade i też jakoś bez szału (wszędzie dawałem 50 g),jeszcze pochmielę piwo, bo może  to cascade jakieś słabe jest ogólnie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tylko raz Berlinera tak chmieliłem ale też mam takie doświadczenie, też zauważyłem, że chmielenie na zimno "zmiękcza" kwaśność (zmniejsza się jej odczuwanie i charakter) ale też z drugiej strony, chmiele które użyłeś, pomijając Citrę, to też nie jakieś bomby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poi ostatnich doświadczeniach tym razem co do goryczki, piwo kompletnie nie chmielone na goryczkę, 50g na zimno(2 eksperymentalne francuskie) poza fajnym zapachem, dało konkretną goryczkę, dosłownie to smakuje jak grejpfrut z tymi błonami.

Kwas strasznie podbija goryczkę, druga sprawa to zależy od użytego chmielu,z jednego przechodzi z innego prawie w ogóle,nie mam pojęcia od czego to zależny, raczej nie od alfakwasów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje obserwacje, to podobnie jak w wypadku innych piw - kwestia tego jak się chmieli na zimno, w jakich warunkach, jak wygląda piwo itp.

Zazwyczaj, jeśli piwo jest bardziej klarowne i temperatura chmielenia obniżana, to wyniki są lepsze, dłuższy czas, wyższa temperatura i piwo bardziej mętne, a pozostawała goryczka - jak ją nazywam - zielona, taka od granulatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.