Skocz do zawartości

Infekcja? Czy brak wizualnego obycia piwowara?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o krótkie rozstrzynięcie, co przedstawia zdjęcie (poza tym ze taflę fermentującej brzeczki)

 

594471384db2b8bdafb91032ca6e2425.jpg

 

nastawione w czwartek wieczorem 13,3 blg (3 pełne doby fermentacji) na us-04 z ekstraktów pszenicznego i pale ale. Chmielone po amerykańsku na 30ibu plus na trochę smaku.

 

Obecnie winomierz pokazuje 4 blg, widac ze fermentacja trwa (urocze bąbelki atakują taflę od spodu), obcych zapachów brak

 

Pytanie: czy te niepokojące kremowe kłaki są objawem zakażenia?

To moja druga warka, pierwsza była na s-05 i zupełnie inaczej to wyglądało.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś otworzył fermentor po minimum 10-14 dniach to byś nie musiał prawdopodobnie zadawać tego pytania. Polecam cierpliwość, a jak się nie możesz doczekać to warz kolejne ;)

Własnie mi brakło fermentorów, także zamiast warzyć niestety zaglądam...

Ale dziś pierwsza warka powinna iść do butelek po cichej takze 1 sie zwolni i damy milkstouta kolegom drożdżakom do zrobienia. A i dorwałem stary baniak 20l na wino z czelusci piwnicy dwóch pokoleń wstecz także w ramach dodatkowej zabawy nastawię cydr z katroników. (Niemiecki sklep na 4litery i nie ALDI ma promocje 1,49 za litr soku od dzis). Może szklany baniak pozwoli nie zaglądać:)

 

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po tygodniu od rozpoczęcia fermentacji dokładnie tak samo pływają drożdże Gozdawa Pure Ale Yeast 7.

 

Zrobiłem 2 warki na Gozdawie PAY7 - po rozlewie to co zostało na dnie fermentora nie zachęca do dalszego ich używania. US-05 po rozlewie tworzą na dole piękną gęstwę, PAY7 - żałuję że nie zrobiłem zdjęć ... nie wiem czy z pozostałości byłoby co zbierać na gęstwę ;) Suma summarum - wolę US-05, pomimo wyższej ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie po tygodniu od rozpoczęcia fermentacji dokładnie tak samo pływają drożdże Gozdawa Pure Ale Yeast 7.

 

Zrobiłem 2 warki na Gozdawie PAY7 - po rozlewie to co zostało na dnie fermentora nie zachęca do dalszego ich używania. US-05 po rozlewie tworzą na dole piękną gęstwę, PAY7 - żałuję że nie zrobiłem zdjęć ... nie wiem czy z pozostałości byłoby co zbierać na gęstwę ;) Suma summarum - wolę US-05, pomimo wyższej ceny ;)

 

 

 

Proszę fotka gęstwy PAY7 wczoraj zebrana i nocka w lodówce. Po prawej PAY7 po lewej US-05 z listopada 2016:

https://drive.google.com/open?id=0B2LM9WjEQRkFX0ZXX253RlV1RW8

 

Gęstwa PAY7 pochodzi ze słoja 8l z APA 12Blg. Gęstwa US-05 też 8l Irish Red Ale 14Blg, druga generacja, ale nie zebrałem chyba wszystkiego.

Edytowane przez Marcin Wojtczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.