Skocz do zawartości

Serwowanie piwa za południową granicą :)


vettis

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do południowych sąsiadów wiele szacunku między innymi za to, że nie idą ma łatwiznę i nalewają piwko "na 3 razy", z porządną pianką.

Niestety nawet w pewnym browarze restauracyjnym (którego nazwy z sympatii nie wymienię) zdarza się dostać żółtą wodę.

 

Kiedyś, przyjmowałem gości z Czech. Musielibyście widzieć ich miny kiedy dostaliśmy do stolika 'jasny lager' z pianką na ca. 0,5 cm. :ble:

Od tego czasu proszę zawsze o nalewanie z pianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do południowych sąsiadów wiele szacunku między innymi za to, że nie idą ma łatwiznę i nalewają piwko "na 3 razy", z porządną pianką.

Niestety nawet w pewnym browarze restauracyjnym (którego nazwy z sympatii nie wymienię) zdarza się dostać żółtą wodę.

 

Kiedyś, przyjmowałem gości z Czech. Musielibyście widzieć ich miny kiedy dostaliśmy do stolika 'jasny lager' z pianką na ca. 0,5 cm. :ble:

Od tego czasu proszę zawsze o nalewanie z pianką.

Mi akurat ten sposób nalewania nijak nie zgadza się ze sztuką nalewania piwa...

Ale mogę się mylić , tu chyba raczej Maciej ( Piwoznawcy) powinien się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowo "toczenie" piwa powinno odbywać trzy-cztero krotnie do kufla,tak jak na filmie.Termin"toczenie"pochodzi z czasów przed zastosowaniem CO2,gdzie w piwnicach restauracyjnych było piwo w 200l beczkach dębowych i uczeń który był w "terminie"musiał toczyć koło które napędzało pompę do podawania piwa do"pipy" w szynku na górze.Takie były czasy a piwo było prawdziwe.:ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sposób nalewania skutkuje niższym nasyceniem samego piwa i bardziej trwała pianą. Co ma dwa końce. Tzn. Polak przyzwyczajony do niemiłosiernie zgazowanego Lecha będzie miał dyskomfort pijąc takie piwo. Za to słyszałem opinie wielu Polaków, którzy pierwszy raz pili piwo w Czechach, że oni tam mają super piwo, bo można wypić 6 i nie jesteś opity, wzdęty itd. M.in. właśnie z powodu końcowego niższego wysycenia. Drugą sprawą jest przeciętnie niższa zawartość alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi jedynie, że przeciętnemu polskiemu konsumentowi zupełnie nie przeszkadza, że piwko które pija, w reklamach ma wspaniałą białę czapę a to które dostaje w kuflu już raczej nie.

Ja mam schizę na punkcie piany :)

Po JPD sądząc wolisz pianę niż to, co pod nią. :)

 

A tak serio to pozdrawiam, piana to mój piwny fetysz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi jedynie' date=' że przeciętnemu polskiemu konsumentowi zupełnie nie przeszkadza, że piwko które pija, w reklamach ma wspaniałą białę czapę a to które dostaje w kuflu już raczej nie.

Ja mam schizę na punkcie piany :)[/quote']

Po JPD sądząc wolisz pianę niż to, co pod nią. :)

 

A tak serio to pozdrawiam, piana to mój piwny fetysz. :)

Wiem. :) Trochę przesadziłem

 

Przy okazji nasuwa mi się teoria, że brak poszanowania piany w społeczeństwie może mieć korzenie jeszcze w komunie.

Pamiętam, że kiedy zaczynałem próbować piwo (a było to w połowie lat 80-tych) niektórzy piwosze często czekali aż piana opadnie, po to aby sprawdzić czy barman przypadkiem nie oszukał :)

Edytowane przez Greg-orio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.