Skocz do zawartości

Pierwsza warka z brewkita - COOPERS DARK ALE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...

 

Jako totalny laik mam do was pytanie dotyczące warzenia piwka z brewkita. Zdecydowałem się na brewkita COOPERS DARK ALE. Postąpiłem dokładnie tak jak mówiła instrukcja.

 

We wtorek popołudniu przygotowałem brzeczkę oraz dodałem drożdże (z pod wieczka brewkita - temp. 24 st.). Fermentacja rozpoczeła się w nocy z wtorku na środę. Oczywiście jako amator totalny nie zmierzyłem początkowego BLG (dodałem 1 kg cukru do 2 litrów gorącej wody).Po upływie dwóch dni piwko się uspokoiło do tego stopnia że nie obserwuję żadnych ruchów w rurce fermentacyjnej (temp. 20 st.). Dziś zmierzyłem zawartość cukru w temperaturze pokojowej (ok. 20 st) i wyszło mi 4 BLG. Nie chce wyprodukować domowych granatów ręcznych więc z tąd moje pytanie czy to normalne i czy trzeba jeszcze odczekać jakiś czas? W instrukcji pisali że pierwsza fermentacja potrwa od 4-6 dni a tu po 2 cisza.

 

Obecnie piwko smakuje i pachnie mocno drożdżami...

 

Co robić? Proszę o rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału z tym piwem nie będzie. Cukier + za wysoka temperatura fermentacji da wysokie alkohole i nieprzyjemne posmaki. Co do blg, to zostaw jeszcze je minimum na tydzień, póżniej zrób ze 2 pomiary w odstępie 2-3 dni i jak nic nie spadnie to możesz butelkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem sprawdzic powiedzmy w przyszłą sobote i jak juz nic nie spadnie do butelek...

 

A co do temperatury w instrukcji pisali że temperatura nastawu powinna wynosić od 21-27 st. To za dużo?

 

A co do cukru to wiem ze to jest najmniejsza linia oporu ale jak mówię stawiam dopiero pierwsze kroki i przy kolejnej warce pójdzie w ruch ekstrakt słodowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura 21-27 jest zdecydowanie za duża :) Optymalnie przy drożdżach górnej fermentacji byłoby 16-18 stopni (temperatura fermentacji, nie otoczenia, bo to też ma znaczenie).

 

Generalnie lekturka na sobotę: http://www.wiki.piwo.org/Fermentacja_brzeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali, daj temu piwu spokój, bo mimo że tego nie widać drożdże mogą ciągle pracować. Zostaw na minimum tydzień, zmierz po tym czasie czy dalej blg spada, jak nie to możesz butelkować.

W międzyczasie, żebyś się nie nudził i żeby nie korciło Cię ciągłe zaglądanie do fermetora skup się na lekturze forum. Sam wywnioskujesz co możesz poprawić i co było nie tak przy pierwszej warce ;)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był na Twoim miejscu zostawił bym w tej temperaturze minimum jeszcze tydzień, następnie przeniósł bym to piwo do zimniejszego pomieszczenia na kolejny tydzień. Po tym czasie drożdże powinny zakończyć sprzątać po swojej robocie, a piwko trochę się wyklaruje, a później do butelek (poczytaj na forum ile powinno się dać cukru do refermentacji, nie stosuj się ślepo do instrukcji).

Następnym razem wyrzuć instrukcję z brewkita zanim zdążysz ją przeczytać i poczytaj na forum co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark Ale Coopersa jak dla mnie to jeden z lepszych brewkitow, przynajmniej Coopersa. A na pewno najbardziej mi smakował. Zrobione wg instrukcji nie powinno dać granatów. Ale przetrzymane dłużej - najlepiej ok 3 tyg - będzie co najwyżej lepsze. Jak możesz, to schłódź przed rozlewem, a potem czekaj aż się ułoży w butelkach. Drożdze będziesz czuł w butelkach przez jakiś czas, u mnie w tym brewkicie, nie było czuć drożdży po ok pół roku od rozlewu.

 

Poszło z fona

Edytowane przez mrmrooz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wyżej pisał... 1kg cukru... 23 litry... temperatura fermentacji... szału nie będzie... może dokup 50-100g jakiegoś chmielu amerykańskiego i dochmiel na zimno... Będzie lepsze... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.