Skocz do zawartości

Sprzedaż piwa przez internet z niemiec do polski


Ferrugius

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :)

 

Raz jeszcze chciałbym poruszyć temat sprzedaży alkoholu przez internet, ale tym razem nie z punktu widzenia polskiego przedsiębiorcy, a zagranicznego.

 

Polskie orzecznictwo wskazuje na to że rodzimy przedsiębiorca nie może w pełni legalnie sprzedawać alkoholu przez internet (nie i koniec, bo tak mówimy, a zasadę "Nulla poena sine lege" mamy głęboko gdzieś...).

 

A co z przedsiębiorcą niemieckim? Czy prowadząc sklep internetowy sprzedający piwo przez internet w Niemczech mógłbym sprzedawać je również polskim konsumentom? Czy znalazłby się wśród nas ktoś kto posiada wiedzę na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno moglbys sprzedawac je Polskim konsumentom mieszkajacych w Niemczech.

W Polsce musisz przestrzegac prawa Polskiego. 

Zeby to tak dzialalo to Ci wszyscy Muzulmanie mogliby przyjechac do Polski i kamieniowac nasze kobiety bo przeciez u nich w kraju im na to prawo pozwala...

By the way- w Polsce mamy wiele lepsze kraftowe piwo niz w Niemczech, po co drzewo do lasu ciagnac?  ;)

Edytowane przez Girus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po primo, Niemcy są w EU a sądzę że ty wspominasz o jakichś "muzułmanach" z kraju poza EU i najprawdopodobniej mieszkających na terenie tzw. państwa islamskiego.

Myślę że koledze chodzi o "myk" w którym miałby sklep przy granicy z PL i z niemieckiego sklepu sprzedawał by Polskie piwa w Polsce.

W EU mamy wolny handel i możesz sobie kupić dowolny towar z dowolnego sklepu w EU, tylko że rozliczać będziesz podatki wg. prawa w którym ten sklep jest zarejestrowany czyli w tym wypadku prawa Niemieckiego. Na zasadzie tego prawa też musisz zdobyć pozwolenia na handel alkoholem etc. Jak to działa dokładnie w DE nie wiem, ale ja np. pozwolenie na warzenie piwa dostaję z urzędu celnego (Zollamt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebeQ podaj zrodlo, bo teoretyzowac to mozesz sobie Ty i moge sobie ja. 

Niech osoba o nicku Ferrugius uda sie do agenta celnego i radcy podatkowego. Taka wiedza kosztuje, na forum sie takiej wiedzy nie powinno szukac.

Jak Ci ktos napisze "stary, pewnie sprzedawaj bez przypalu" to bedziesz sie pozniej w sadzie tlumaczyl tym, ze jakas osoba o nicku SebeQ napisala Ci, ze-tak mozesz? 

Ha ha ha :D 

Edytowane przez Girus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.