Jump to content
Sign in to follow this  
Ferrugius

Sprzedaż piwa przez internet z niemiec do polski

Recommended Posts

Siema :)

 

Raz jeszcze chciałbym poruszyć temat sprzedaży alkoholu przez internet, ale tym razem nie z punktu widzenia polskiego przedsiębiorcy, a zagranicznego.

 

Polskie orzecznictwo wskazuje na to że rodzimy przedsiębiorca nie może w pełni legalnie sprzedawać alkoholu przez internet (nie i koniec, bo tak mówimy, a zasadę "Nulla poena sine lege" mamy głęboko gdzieś...).

 

A co z przedsiębiorcą niemieckim? Czy prowadząc sklep internetowy sprzedający piwo przez internet w Niemczech mógłbym sprzedawać je również polskim konsumentom? Czy znalazłby się wśród nas ktoś kto posiada wiedzę na ten temat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno moglbys sprzedawac je Polskim konsumentom mieszkajacych w Niemczech.

W Polsce musisz przestrzegac prawa Polskiego. 

Zeby to tak dzialalo to Ci wszyscy Muzulmanie mogliby przyjechac do Polski i kamieniowac nasze kobiety bo przeciez u nich w kraju im na to prawo pozwala...

By the way- w Polsce mamy wiele lepsze kraftowe piwo niz w Niemczech, po co drzewo do lasu ciagnac?  ;)

Edited by Girus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po primo, Niemcy są w EU a sądzę że ty wspominasz o jakichś "muzułmanach" z kraju poza EU i najprawdopodobniej mieszkających na terenie tzw. państwa islamskiego.

Myślę że koledze chodzi o "myk" w którym miałby sklep przy granicy z PL i z niemieckiego sklepu sprzedawał by Polskie piwa w Polsce.

W EU mamy wolny handel i możesz sobie kupić dowolny towar z dowolnego sklepu w EU, tylko że rozliczać będziesz podatki wg. prawa w którym ten sklep jest zarejestrowany czyli w tym wypadku prawa Niemieckiego. Na zasadzie tego prawa też musisz zdobyć pozwolenia na handel alkoholem etc. Jak to działa dokładnie w DE nie wiem, ale ja np. pozwolenie na warzenie piwa dostaję z urzędu celnego (Zollamt).

Share this post


Link to post
Share on other sites

SebeQ podaj zrodlo, bo teoretyzowac to mozesz sobie Ty i moge sobie ja. 

Niech osoba o nicku Ferrugius uda sie do agenta celnego i radcy podatkowego. Taka wiedza kosztuje, na forum sie takiej wiedzy nie powinno szukac.

Jak Ci ktos napisze "stary, pewnie sprzedawaj bez przypalu" to bedziesz sie pozniej w sadzie tlumaczyl tym, ze jakas osoba o nicku SebeQ napisala Ci, ze-tak mozesz? 

Ha ha ha :D 

Edited by Girus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.