Skocz do zawartości

Nalewak do piwa Clatronic


gniady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kolega wygrzebał coś takiego w sieci http://www.allegro.pl/item917752455_clatronic_nalewak_do_piwa_chlodziarka_bz_3233.html

Tutaj opis ze strony producenta http://www.clatronic.de/product_info.php/info/p1574_BZ-3233-Beer-tap.html , nie po naszemu, ale informacji troszkę więcej, chociażby, że beczułka chłodzi się w środku a nie podczas przepływu.

 

Co sądzicie o tym sprzęcie do naszych zastosowań z mini kegami 5l np. od Piwodzieja?

Mi się to podoba, ładnie wygląda, nie potrzeba zajmować miejsca w lodówce, aby schłodzić keg, rano wstawiasz, po pracy pijesz no i jest tańsze niż sam kranik w sklepach internetowych.

Siedem dni jak na 5l piwa to i tak dużo, chociaż akurat to ma się moim zdaniem nijak do naszych piw.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zauważyłem.

Jeśli można stosować tylko kegi dostępne w sprzedaży z piwem , to oczywiście odpada całe to ustrojstwo, ale jeśli tylko uda się to podłączyć do keg-ów z Piwodzieja to mi już to odpowiada. Niestety nikt w sumie nie odpowiedział Ci na to pytanie.

Nie ukrywam, że proces butelkowania bardzo mnie męczy, dlatego tak kombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zauważyłem.

Jeśli można stosować tylko kegi dostępne w sprzedaży z piwem , to oczywiście odpada całe to ustrojstwo, ale jeśli tylko uda się to podłączyć do keg-ów z Piwodzieja to mi już to odpowiada. Niestety nikt w sumie nie odpowiedział Ci na to pytanie.

Nie ukrywam, że proces butelkowania bardzo mnie męczy, dlatego tak kombinuję.

Myślę podobnie, ale jednak doszedłem do wniosku, że wolę poczekać i zainwestować w Kegerator i kegi 19l. Powoli się przymierzam do tego, do wakacji będę już lał w kegi jak wszystko dobrze pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zauważyłem.

Jeśli można stosować tylko kegi dostępne w sprzedaży z piwem , to oczywiście odpada całe to ustrojstwo, ale jeśli tylko uda się to podłączyć do keg-ów z Piwodzieja to mi już to odpowiada. Niestety nikt w sumie nie odpowiedział Ci na to pytanie.

Nie ukrywam, że proces butelkowania bardzo mnie męczy, dlatego tak kombinuję.

Mam takie ustrojstwo,wprawdzie innej firmy,ale można stosować wszystkie rodzaje beczułek 5l,nawet z Heinekena,po odcięciu oryginalnej głowiczki(w komplecie były specjalne obcęgi).Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie' date=' nie zauważyłem.

Jeśli można stosować tylko kegi dostępne w sprzedaży z piwem , to oczywiście odpada całe to ustrojstwo, ale jeśli tylko uda się to podłączyć do keg-ów z Piwodzieja to mi już to odpowiada. Niestety nikt w sumie nie odpowiedział Ci na to pytanie.

Nie ukrywam, że proces butelkowania bardzo mnie męczy, dlatego tak kombinuję.[/quote']

Mam takie ustrojstwo,wprawdzie innej firmy,ale można stosować wszystkie rodzaje beczułek 5l,nawet z Heinekena,po odcięciu oryginalnej głowiczki(w komplecie były specjalne obcęgi).Pozdrawiam

Używasz/używałeś beczek z piwodzieja lub z BA? Potwierdzasz tą negatywną opinię o nich? Rdzewienie, deformacja przez ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie miałem z nimi problemów,ale rzeczywiście są marnej jakości,są lakierowane,więc drobne uszkodzenie będzie powodować korozję.Są zwolennicy tych party-kegów,dla mnie jakiś półśrodek :) .

Sam bym tego nie kupił,ale dostałem w prezencie,więc zainwestowałem w 4 beczułki.Do refermentacji dodaję mniej(60-70%)glukozy,niż do butelek.Po lekkiej przeróbce,używam nabojów 12g-2szt(cena ok.1,20zł) zamiast 16g(ok.5zł).Nalewanie jest kiepskie,dużo piany,stąd mało co2 w piwku.Więcej beczułek kupować nie mam zamiaru,wolę butelki,albo kegi 19l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do refermentacji dodaję mniej(60-70%)glukozy,niż do butelek.

Czegoś nie rozumiem, to po co ten nabój CO2, skoro i tak trzeba mieć piwo nagazowane? do tego piszesz, że piwo już nagazowane, dodatkowo gazowane z pomocą CO2 z naboju jeszcze nie jest nagazowane. Trochę lipa z tym nalewakiem. Szkoda, tak ładnie wygląda, miałby szanse stać w kuchni bez zbędnych komentarzy o wypier....niu go do śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dostarczać zewnętrzny CO2,ponieważ:

1.tylko ten rozpuszczony gaz w piwie nie zdołałby wypchać całej zawartości beczki

2.Musisz utrzymywać ciśnienie większe niż w beczce,ponieważ gaz z piwa po wylocie z kranu ulegnie desorpcji i będziesz miał "śmietanę" bez gazu

Powiem szczerze,kilka razy tego sprzętu użyłem i już mi się więcej nie chce :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.