Skocz do zawartości

Viking - Pale Ale


314wo.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Odmiana jęczmienia: Jęczmień browarny 2 rzędowy, pochodzenia polskiego.
Słód pale ale produkowany jest w suszarni i jest odpowiedni jako baza do wszystkich rodzajów piw typu Lagers, Ales oraz Stout i Porter.

 

Wilgotność: Max. 4%

Ekstrakt (w s. s.): Min. 79%

Barwa EBC: 5-7,5

Zawartość białka (w s. s.): 9%-11,5%

Liczba Kolbacha: 37%-43%

Kruchość: 78%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Godzinę temu, lechu555 napisał:

się rozpisali, aż nie nadążam czytać komentarzy...

Ale co chcesz więcej wiedzieć? Oczekujesz komentarzy w stylu"zajebiste" "odradzam, bardzo zanieczyszczone", "niska wydajność"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, anteks napisał:

Ale co chcesz więcej wiedzieć? Oczekujesz komentarzy w stylu"zajebiste" "odradzam, bardzo zanieczyszczone", "niska wydajność"

no, nie wiem, jakaś charakterystyka, odczucia smakowe, wydajności, ogólnie jakie doświadczenia ze słodem, problemy. Cokolwiek można powiedzieć o tym słodzie co może przydać się w decyzji o zakupie tego słodu. Słód podstawowy niby, ale to nie znaczy, że jeden równy drugiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jasnej charakterystyki wydaje się nikt Tobie nie wskaże. Jedni powiedzą: "łooo, Panie, tylko Maris Otter albo Weyermann", inni że Viking jako podstawa jest spoko. Każdy z nas, jak się wydaje, ma inne doświadczenia z tym słodem. Ja osobiście należę zdecydowanie do tej drugie grupy - "za tą cenę spoko".

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja mam tylko jeden komentarz - pewnie nie jest to wiekopomne odkrycie ale...

Jest duża różnica w kolorze gotowego wyrobu na śrutowaniu sklepowym vs domowym. 5kg VPA kopiłem z allegro i niestety nie dopisałem żeby nie śrutować i dostałem mętne, brązowo-szare piwo. Drugą porcje kupiłem z TB nieśrutowaną i kolor wyszedł bursztynowo-słomkowy i od razu po wysładzaniu brzeczka była klarowna.

Oba sody zakupione w tym roku i zebrane wg info też jednego roku. Nie wiem czy takie samo coś będzie dotyczyło innych słodów.

Śruta ze sklepu była bardziej mączna - albo takie wrażenie miałem bo było to widać na ściance worka foliowego. Wydajność w obu przypadkach była podobna, sprzęt wo wysładzania taki sam, obie warki zacierane na lenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.