Skocz do zawartości

oktawia i sybilla


Bleakreaper

Rekomendowane odpowiedzi

OT

 

 

Ludzie, piszcie normalnie. Niedługo będą same pierwsze litery, zapożyczenia obcojęzyczne i polskie słowa bez samogłosek.

Poprawione. A czy dodasz coś do tematu?

Jeśli chciałbyś coś wiedzieć nt. tegorocznej Oktawii. albo Sybilli, to niestety nie pomogę. Dostałem karton chmielu do testów, ale tych odmian tam nie ma. 

Na pewno na rynku jest Sybilla od Peruna. Jeśli miałbym się opierać na doświadczeniach z zeszłych sezonów to Oktawia daje przyjemne czerwone jabłko i leciutką ziołowość. Sybilla natomiast jest mniej intensywna i wyczułem w niej gruszkę, kwiaty i takie przyjemne zioła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przy rozlewie APA na Lubelskim, Hallertau i Oktawii (Oktawia na koniec gotowania) wyczułem smaki owocowe, pierwsze wrażenie było jakby takiej herbaty z domieszką owoców. Niestety rozlew był przy 21st, więc te wrażenai mogą mylić. Ale innych też próbowałem w tej temperaturze i nie było takich owocków. Czuję że się z Oktawią polubimy, chociaż ta baza Hallertau (Traditional) mogła być myląca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie.

Ja już po pierwszej degustacji SH Oktawia Pils. Piwo bardzo świeże, jeszcze niedogazowane, ale aromat dało się wyczuć. Mianowicie - Sad z czerwonymi jabłkami, nie samo jabłko, ale sad. Tak jak się wejdzie między drzewka to uderza taki słodki aromat. Druga część aromatu to przejrzała pomarańcza. Dałem spróbować piwa tacie i młodszemu bratu i obaj stwierdzili, że piwo "podlatuje" pomarańczą. Jak dla mnie aromat jest bardzo przyjemny, oryginalny i ciekawy. Nie jest nachalny, ani zbyt intensywny. Goryczka całkiem spoko, lekko przydługa, mimo 30 IBU. Przypadł mi ten chmiel go gustu. Przy następnych zakupach na pewno o nim nie zapomnę.

 

Chmielenie na 26 litrów/11,5 blg

Chmielenie: 

60 minut - 30 g Oktawia 7,8 AK

10 minut - 10 g Oktawia 7,8 AK

05 minut - 20 g Oktawia 7,8 AK

8 dni na cichej - 40 g Oktawia 7,8 AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwarzyłem single hop na Sybilli http://www.piwo.org/topic/22952-browar-na-wyżynie/?p=435080

 

Chmiel bardzo ciekawy dający świetny aromat kwiatowo-ziołowy. Naprawdę intensywny i przyjemny. Nie można przesadzić z ilością na smak i goryczkę. Smak typowo trawiasty, ziemisty, łodygowy ma swój urok ale nie każdemu może przypaść do gustu. Przy około 40 IBU goryczka zdecydowana, zalegająca na końcu języka (braciszkowi pasowała :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.