Skocz do zawartości

Temperatura


Str

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie odnośnie temperatury. Jedyne miejsce gdzie mogę trzymać fermentor ma temperaturę około 24 stopni, nie za dużo? I druga sprawa odnośnie lezakowania, niestety nie posiadam piwnicy i jestem zmuszony lezakowac w tej samej temperaturze. Nie zaszkodzi to piwu?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i to.

Do fermentacji zwykłych górniaków to nawet o 10 stopni w dół proponuje zbić, żeby można byłoby dalej cokolwiek kombinować z piwem.. A leżakowanie też raczej w niższych temperaturach ale to już inna sprawa... Niska temperatura fermentacji to najpierw opanuj wg mnie, a później będziesz się przejmował leżakowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to mam wielki problem

może i wielki, ale sytuacja nie jest beznadziejna.

Kilka rozwiązań można znaleźć na forum :)

1. pudło styropianowe - chyba optymalne rozwiązanie w tym układzie.

2. fermentowanie piw drożdżami "ciepłolubnymi" np. Kveik - ogranicza to możliwości warzenia piw w sensie możliwych do uwarzenia styli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie takie pudło styropianowe do fermentacji:

http://www.piwo.org/topic/20834-komora-fermentacyjna-styropianowa/

Zajmuje nie wiele więcej miejsca jak samo wiadro.

Ja mam styropian grubości 5cm i świetnie daje rade, Przy jednej butelce PET 1,5l spokojnie schodzę z temperaturą fermentacji do 16-17 stopni. Jak dobrze uszczelnisz połączenia to możesz wymieniać butelkę raz na dwa dni. U mnie po 24 godzinach od włożenia w butelce nadal pozostaje trochę lodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. fermentowanie piw drożdżami "ciepłolubnymi" np. Kveik - ogranicza to możliwości warzenia piw w sensie możliwych do uwarzenia styli.

Od siebie dodam, ze robilem na kveikach 3 piwa fermentujace w 18, 20 i 24 stopniach, moim zdaniem najfajniejsze rezultaty aromatyczne byly przy 24 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2. fermentowanie piw drożdżami "ciepłolubnymi" np. Kveik - ogranicza to możliwości warzenia piw w sensie możliwych do uwarzenia styli.

Od siebie dodam, ze robilem na kveikach 3 piwa fermentujace w 18, 20 i 24 stopniach, moim zdaniem najfajniejsze rezultaty aromatyczne byly przy 24 stopniach.

Masz może gdzieś zapisane jakie piwo robiłeś na kveikach? Czy ipę można na nich zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.