Skocz do zawartości

Uruchomienie mieszadła - JAK?


zbynieks

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się. Koledzy, może ktos ma jakiś sprawdzony pomysł. Kupiłem czas jakiś temu mieszadło i za każdym razem mam ten sam problem: rdzeń nie chce mi się ustawić na środku. Stoi przy ściance, drży, terkocze, ale to nei o to chodzi. Miącham, miącham, zajmuje to z godzinę i w końcu się jakimś cudem albo trafi, albo i nie. Ma ktoś jakąś złotą metodę? Czy po prostu mieszadło jest do d..y i kupić drugie? Rdzeń 6/ 35, wcześniej był 6/ 30, kolba 2-litrowa pękata, startery zwykle nieco więcej niż litrowe

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tutaj nie ma wielkiej filozofii. Rdzeń na środku powinien ustawić się sam, bez żadnych specjalnych technik. Reszta to już kwestia samego rdzenia i szybkości obrotów, różne rdzenie mogą się lepiej lub gorzej sprawdzać przy danym mieszadle, kolbie i obrotach. Na początek sprawdź dokładnie jak to wygląda przy różnych obrotach od mniejszych do większych i jeżeli masz jeszcze ten poprzedni rdzeń to również porównaj jak się sprawuje w porównaniu z tym którego teraz używasz, stopniowo zwiększając obroty - może się okazać, że jest pewien zakres przy którym działają, a potem wypadają ze środka. Jeżeli okaże się, że działają, ale tylko dla wąskiego zakresu obrotów, to można spróbować z innym rdzeniem, jak większy nie pomógł to odwrotnie - spróbować z mniejszym. Dobrze dobrany rdzeń powinien działać w szerszym zakresie obrotów.

 

Ja mam rdzeń 6 / 30 i kolby 1 i 2L. Zero problemów wypadania ze środka itp. nawet przy dużych obrotach, aczkolwiek mieszadło mieszadłu nierówne, więc nie ma się co sugerować, możliwe że u ciebie sprawdzi się inny rdzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za mieszadło? Ma regulację obrotów? - zaczynaj od min. Ew. jaki zasilacz dałeś? Jak za mocny (za dużo Voltów) to i wichurę za mocną robi ;-)

Co to za mieszadło? Zaglądnij do środka, jak tam jest umieszczony magnes, może tylko jeden biegun trzyma a drugi się odkleił? Może trzeba coś poprawić.

 

To ma działać poprawnie bez kombinowania. Rdzeń trzeba dobrać do mieszadła, lub ustawić bieguny (odległość) w mieszadle pod rdzeń. Byle pypeć potrafi zrobić cyklon w kolbie. Nie trzeba tu wielkich testów czy kupowania kolejnych el. mieszających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.