Jump to content
zbynieks

Uruchomienie mieszadła - JAK?

Recommended Posts

Kłaniam się. Koledzy, może ktos ma jakiś sprawdzony pomysł. Kupiłem czas jakiś temu mieszadło i za każdym razem mam ten sam problem: rdzeń nie chce mi się ustawić na środku. Stoi przy ściance, drży, terkocze, ale to nei o to chodzi. Miącham, miącham, zajmuje to z godzinę i w końcu się jakimś cudem albo trafi, albo i nie. Ma ktoś jakąś złotą metodę? Czy po prostu mieszadło jest do d..y i kupić drugie? Rdzeń 6/ 35, wcześniej był 6/ 30, kolba 2-litrowa pękata, startery zwykle nieco więcej niż litrowe

Dzięki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mieszadło wyłączone, przechylasz i opierasz kolbę kantem na środku mieszadła, żeby magnes złapał rdzeń, powoli przesuwasz i wyśrodkowujesz, odpalasz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może za duże obroty?

Na pękatą kolbę lepszy jest krótki rdzeń. Mi przy długim rdzeniu uciekał na boki. Krótki przy spokojnych obrotach daje radę.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... tutaj nie ma wielkiej filozofii. Rdzeń na środku powinien ustawić się sam, bez żadnych specjalnych technik. Reszta to już kwestia samego rdzenia i szybkości obrotów, różne rdzenie mogą się lepiej lub gorzej sprawdzać przy danym mieszadle, kolbie i obrotach. Na początek sprawdź dokładnie jak to wygląda przy różnych obrotach od mniejszych do większych i jeżeli masz jeszcze ten poprzedni rdzeń to również porównaj jak się sprawuje w porównaniu z tym którego teraz używasz, stopniowo zwiększając obroty - może się okazać, że jest pewien zakres przy którym działają, a potem wypadają ze środka. Jeżeli okaże się, że działają, ale tylko dla wąskiego zakresu obrotów, to można spróbować z innym rdzeniem, jak większy nie pomógł to odwrotnie - spróbować z mniejszym. Dobrze dobrany rdzeń powinien działać w szerszym zakresie obrotów.

 

Ja mam rdzeń 6 / 30 i kolby 1 i 2L. Zero problemów wypadania ze środka itp. nawet przy dużych obrotach, aczkolwiek mieszadło mieszadłu nierówne, więc nie ma się co sugerować, możliwe że u ciebie sprawdzi się inny rdzeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co to za mieszadło? Ma regulację obrotów? - zaczynaj od min. Ew. jaki zasilacz dałeś? Jak za mocny (za dużo Voltów) to i wichurę za mocną robi ;-)

Co to za mieszadło? Zaglądnij do środka, jak tam jest umieszczony magnes, może tylko jeden biegun trzyma a drugi się odkleił? Może trzeba coś poprawić.

 

To ma działać poprawnie bez kombinowania. Rdzeń trzeba dobrać do mieszadła, lub ustawić bieguny (odległość) w mieszadle pod rdzeń. Byle pypeć potrafi zrobić cyklon w kolbie. Nie trzeba tu wielkich testów czy kupowania kolejnych el. mieszających.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.