Skocz do zawartości

termometr z sondą na kablu


bimbelt

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam termometru z sondą na kablu. Znalazlem na allegro cos takiego:

http://allegro.pl/item925248602_termometr_z_sonda_na_przewodzie_wt2_promocja.html

 

W sumie nawet nie drogi, tylko zastanawiam sie czy ten kabelek sie nie stopi/przypali przy gotowaniu.

Używa ktoś z was czegoś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szukam termometru z sondą na kablu. Znalazlem na allegro cos takiego:

http://allegro.pl/item925248602_termometr_z_sonda_na_przewodzie_wt2_promocja.html

 

W sumie nawet nie drogi, tylko zastanawiam sie czy ten kabelek sie nie stopi/przypali przy gotowaniu.

Używa ktoś z was czegoś podobnego?

w sumie podobne do tego a taki miałem

temperaturowo wytrzyma

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam termometru z sondą na kablu. Znalazlem na allegro cos takiego:

http://allegro.pl/item925248602_termometr_z_sonda_na_przewodzie_wt2_promocja.html

 

W sumie nawet nie drogi, tylko zastanawiam sie czy ten kabelek sie nie stopi/przypali przy gotowaniu.

Używa ktoś z was czegoś podobnego?

Używam tego właśnie termometru i przez przeoczenie chwilę się pogotował /bagnet z plastikiem/ :) i lekko się wygiął, ale działa nadal bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Zapewne te termometry nie służą do pracy w tej temperaturze aczkolwiek swojego używałem już parę razy w tym do gotowania i nic mu się nie stało. Nie starałem się go jednak na siłę zamaczać, co najwyżej zamoczona była metalowa końcówka.

Co innego jeśli chodzi o zacieranie. W lodówce siedzi sobie sonda, zamoczona w całości. Termometr wisi obok lodówki.

 

Coder, są termometry które służą do mierzenia temp, podczas pieczenia. Wbijasz takiego cwaniaka w kuraka, ciasto czy cokolwiek tam masz i wkładasz do piekarnika (tak przynajmniej przypuszczam bo nie posiadam takiego). Tyle że na pewno nie są wodoszczelne, więc do wody go nie wrzucisz.

 

Pozdrawiam

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coder, są termometry które służą do mierzenia temp, podczas pieczenia. Wbijasz takiego cwaniaka w kuraka, ciasto czy cokolwiek tam masz i wkładasz do piekarnika (tak przynajmniej przypuszczam bo nie posiadam takiego). Tyle że na pewno nie są wodoszczelne, więc do wody go nie wrzucisz.

 

Pozdrawiam

J.

w no są ale z reguły bimetaliczne w melalowej obudowie

zgodze się z tym że termometr za 6 dych na pewno z tak trwałego plastiku wykonany nie jest.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr z Ikei za 25 zł - spokojnie daje radę.

 

Przewód i sonda wytrzymuje do 220 stopni, nie ma nic z plastiku.

 

Jedyna wada - jeśli chce się zanurzyć sondę - trzeba zaizolować miejsce połączenia przewodu z sondą,

np. koszulką termokurczliwą (groszowe sprawy) lub taśmą izolacyjna.

 

Jest alarm temperatury, ale działa tylko "w górę". Ma też magnesik - można sobie przyczepić na/obok garnka :) wygodne rozwiązanie.

 

Za tę cenę polecam :ble:

 

59837_PE165774_S4.jpg

Edytowane przez strzelczyk76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]są termometry które służą do mierzenia temp, podczas pieczenia. Wbijasz takiego cwaniaka w kuraka, ciasto czy cokolwiek tam masz i wkładasz do piekarnika (tak przynajmniej przypuszczam bo nie posiadam takiego). Tyle że na pewno nie są wodoszczelne, więc do wody go nie wrzucisz.

 

Pozdrawiam

J.

Z tego co wiem, to je się wykorzystuje w inny sposób - otwierasz piekarnik, wbijasz czujnik w 'cokolwiek tam masz' :ble: i sprawdzasz, czy się już upiekło. Na dłuższe posiedzenie w piekarniku raczej się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła paczka. Termometr nie wyglada zbyt solidnie. Ot zwykla chinszczyzna. Duzy minus to poziom dzwieku alarmu. Ledwo slyszalny. Nie ma mowy, by uslyszec w innym pomieszczeniu. Szkoda, bo liczylem troche na to, ze ustawie brzeczke na gazie i wlacze sobie na przyklad jakis film. Nic z tego. No, ale przynajmniej sonde ma na kablu, wiec nie trzeba bedzie trzymac. Wiecej wrazen opisze w weekend, bo na sobote planuje warzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważaj na tego drania mam podobny i twierdze że cichy alarm to nic najgorszą zmorą jest jego szybkość. Jak robię przerwę np 63°C to gaszę gaz przy 61,5 dalej temperatura sama dojedzie. Na pewno częściowo winę za to zachowanie ponoś keg w którym gotuje ale to już inna historia.

 

Każdym razie uważaj przy dojeżdżaniu do planowanej temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem podobny termometr do tego z lidla kupiony w selgrosie do kurczaka, różnica do tablicowego z allegro 10°C i bardziej ufam temu droższemu.Co wcale nie oznacza że ten będzie podobny ale na wszelki wypadek wziął bym z domu tablicowy jak by miał taki kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za taka cenę nie ma co wybrzydzać :rolleyes:

ja każdy kupiony termometr wzorcuje sobie na laboratorium. W najgorszym wypadku spotkałem się z rozbieżnością 3 °C

Zwykły termometr piwowarski szklany oszukiwał o 2 °C :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.