Skocz do zawartości

Ananas z puszki do American Wheat


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś dodawał ananasa z puszki do piwa na cichą? Jeżeli tak to czy same owoce, czy również syrop. Czy syrop przefermentuje czy da słodycz? Czy takie dodatki mogą zakazić piwo, czy raczej zawartość puszki jest sterylna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawałem. Syrop to głównie cukier i zostanie zjedzony przez drożdże. Możliwości zakażenia raczej nie widzę, ewentualnie spryskaj rant puszki i otwieracz desprejem. Słodyczy nie da, wręcz przeciwnie, drożdże dołożą etanolu i będzie bardziej wytrawne. Co do efektów jestem szalenie ciekaw, koniecznie napisz co wyszło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawałem. Syrop to głównie cukier i zostanie zjedzony przez drożdże. Możliwości zakażenia raczej nie widzę, ewentualnie spryskaj rant puszki i otwieracz desprejem. Słodyczy nie da, wręcz przeciwnie, drożdże dołożą etanolu i będzie bardziej wytrawne. Co do efektów jestem szalenie ciekaw, koniecznie napisz co wyszło!

Czyli nie używałem ale się wypowiem :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anteks nie szalej. Na połowę pytania odpowiedział. Nasze posty nawet tego nie wnoszą. 

To było nawiązanie do dyskusji z czatu

 

A skąd inni czytający forum mogą wiedzieć co było na czacie??? Jak już napisałem w innym miejscu - rozumiem skąd Twoja irytacja i częsta szydera, ale w tym przypadku chyba było to zbędne.

Edytowane przez Łukasz
OT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na wyborze i obierania świeżego ananasa. Obawiam się "zdrewniałego" Rozumiem, że takiego warto zblanszować na patelni. Dodawałeś kiedyś takiego ananasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie owoce w puszkach są kilkukrotnie pasteryzowane na etapie produkcji. To co jest w puszce jest w 100% wyjałowione - producent nie dopuszcza nawet rozwoju mikrobów w środku, wyobrażacie sobie armagedon jakby puszki zaczęły wybuchać w marketach? Zresztą była seria sardynek i brzoskwiń w biedronce, które były źle spasteryzowane w puszkach i strasznie puchły wycofano całe partie w jedną noc. Więc ryzyka nie powinno być, że zawartość jest nieodkażona. Bardziej martwiłbym się o zewnętrzną część puszki, tą pomoczył bym w starsanie albo spryskał desprejem przed otwarciem (analogicznie jak paczki Wyeasta drożdży albo fiolki co nakazuje sam producent). Kolega używał pulpy mango i efekt był okej. Ananas jak ktoś lubi też będzie pewnie dobry jak się nie zakazi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodawanie cukru ( a wszyscy jak narazie w tym wątku zgadzają się że ananas z puszki to głównie cukier )  na cichej to pomysł raczej słaby.

Cicha ma na celu 'oczyścić' piwo, drożdże mają dojeść resztki tego co do jedzenia mają, posprzątać po sobie a w końcu opaść na dno.

 

Dodając cukru wzbudzasz fermentacje, najpewniej drożdży będzie nie wystarczająca ilość ( w końcu to cicha ) a więc wszystkie wady związane z fermentacją wyskoczyć mogą na nowo.

 

To jest jak z butelkowaniem, ilu z was przy rozlewie miało super piwo bez wad a w butelkach już nie było tak fajnie? Niedawno był nawet wątek że ta sama warka z kega super a butelki nie.

 

Robiłem piwo z rabarbarem - rabarbar dusiłem na patelni z dużą ilością cukru a później zamroziłem ( przyczyny organizacji czasu ), rabarbar tak przygotowany dodałem w 2gim dniu fermentacji burzliwej ( dziś dodał bym o dzień, max dwa później ). Piwo miało cierpkość rabarbaru ale nie było ani trochę podobne w smaku do ciasta rabarbarowego ( a tego się przeciętny konsument spodziewał ) 

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.