Skocz do zawartości

Niski poziom BLG


Sizzurrrp

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

To mój pierwszy post, więc proszę - bez bicia tak już od początku. :)

 

Mój problem wygląda tak - po mojej pierwszej przygodzie z warzeniem z brewkitu, postanowiłem przerzucić się na warzenie z użyciem niechmielonych ekstraktów słodowych. Uwarzyłem brzeczkę z dwóch opakowań ekstraktu słodowego jasnego w syropie (2x 1,7 kg), po wszystkim dodałem zimnej wody, otrzymałem brzeczkę o temperaturze 20 stopni Celsjusza. Pobrałem próbkę do pomiaru Blg i moim oczom ukazał się wynik zaledwie 9 blg. Powinno wyjść nieco wyżej.. Czy cukromierz mnie oszukuje? Czy to możliwe? A może to wina ekstraktu? Użyłem tego:

 

466-1033-thickbox.jpg

 

Cukromierz został sprawdzony - przy temperaturze 20 stopni w wodzie - wskazuje zero.

 

Czy generalnie istnieje jakiś wzór, aby obliczyć, ile ekstraktu słodowego niechmielonego potrzeba, aby osiągnąć brzeczkę o konkretnym poziomie blg?

 

Dzięki z góry za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyszlo tyle brzeczki nastawnej czy daleś 20l do gotowania? Może z chmilelinami wylałeś dużo? Chyba że źle rozmieszałeś i zostało na dnie gara? Ja na ekstraktach z 2 puch robiłem zazwyczaj 10,5-11, ale celowalem w 40butelek gotowego piwa.

Edytowane przez Młynek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam winowajcę..

 

Postanowiłem sprawdzić jeszcze raz cukromierz.. I faktycznie, papierek ze skalą w środku się obsunął do dołu, w wodzie o temp. 20 stopni pokazuje od -2 do -3 :|

Przy drugiej warce cukromierz odmówił posługi.  :facepalm:

 

20170114_125005.jpg

 

Cukromierz z biowinu.

 

Myślę, że może iść do usunięcia. :) Dziękuję za zainteresowanie!

Edytowane przez Sizzurrrp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.