Skocz do zawartości

AIPA z ekstraktów - parę pytań


krisangel

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie tu jest dylemat. Mam garnek chyba 15 lub 18 litrów ale ocynkowany. Wszędzie każdy pisze i jezeli już to poleca do kupna emaliowany. Taki mam bodajże około 10 litrowy. A warka oczywiście 20 litrów. Ma być rzekomo 15 blg

Edytowane przez krisangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu jest dylemat. Mam garnek chyba 15 lub 18 litrów ale ocynkowany. Wszędzie każdy pisze i jezeli już to poleca do kupna emaliowany. Taki mam bodajże około 10 litrowy. A warka oczywiście 20 litrów. Ma być rzekomo 15 blg

 

Masz 2 opcje:

1. Więcej chmielu, jeżeli wlejesz wszystkie ekstrakty

2. Podzielić ekstrakty na dwa razy, żeby nie była brzeczka w garnku za gęsta.

 

EDT. Nie wiem jaki to jest garnek ocynkowany, ale nie brzmi dobrze :) głównie używa się chyba nierdzewnych lub emaliowanych.

Edytowane przez WithoutStress
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej chmielu nie bardzo wchodzi w grę bo mam tylko tyle ile było w zestawie. No plus te 30 g Mosaica ale raczej miał iść na aromat niż goryczkę

 

 

 

Podzielić ekstrakty na dwa razy, żeby nie była brzeczka w garnku za gęsta.

 

Czyli ekstrakty na pół i chmiel też na pół ?

 

Ocynkowany to w zasadzie nierdzewny ale jest dosyć cienki i co za tym idzie podatny na przypalenia

Edytowane przez krisangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej chmielu nie bardzo wchodzi w grę bo mam tylko tyle ile było w zestawie. No plus te 30 g Mosaica ale raczej miał iść na aromat niż goryczkę

 

 

 

Podzielić ekstrakty na dwa razy, żeby nie była brzeczka w garnku za gęsta.

 

Czyli ekstrakty na pół i chmiel też na pół ?

 

Ocynkowany to w zasadzie nierdzewny ale jest dosyć cienki i co za tym idzie podatny na przypalenia

 

Ja zrobiłbym tak:

- chmielenie 60min - jeden ekstrakt 1,7 + np. 6l. wody

- pozostałe ekstrakty, gdy będziesz kończył chmielenie chwilę pogotować w ok. 3l. wody w drugim mniejszym garnku

- zmieszać razem w fermentorze po chmieleniu i dopełnić wodą do 20-22l. zależy jak Ci Blg będzie wychodził

Mosaic lub Citre możesz zostawić na zimno.

Edytowane przez WithoutStress
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na pracę z ekstraktami i garnek 12 l. Zagrzane ok 9 l wody, wlana puszka 1,7 kg ekstraktu. Zagotowane, chmielenie. Na ok 15 min przed końcem gotowania reszta ekstraktu. Chłodzenie, po chłodzeniu przelanie do fermentora, uzupełnienie do objętości lub pożądanego ekstraktu schłodzoną wodą z pięciolitrowych butli, dodanie drożdży. I tyle. Zrobiłem tak cztery trzy warki i za każdym razem efekt był zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z tych dwóch pomysłów będe musiał wdrożyć.

 

Jeszce powiedzcie z doświadczenia 30g Zeusa da dobrą goryczkę? bo dla mnie IPA musi ją zdecydowanie mieć.

 

Wklep w kalkulator...

http://www.brewersfriend.com/ibu-calculator/

Mój sposób na pracę z ekstraktami i garnek 12 l. Zagrzane ok 9 l wody, wlana puszka 1,7 kg ekstraktu. Zagotowane, chmielenie. Na ok 15 min przed końcem gotowania reszta ekstraktu. Chłodzenie, po chłodzeniu przelanie do fermentora, uzupełnienie do objętości lub pożądanego ekstraktu schłodzoną wodą z pięciolitrowych butli, dodanie drożdży. I tyle. Zrobiłem tak cztery trzy warki i za każdym razem efekt był zadowalający.

 

Tak, również warzę podobnie... efekty bardzo dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklep w kalkulator...

 

 

Wklepałem ale raczej źle. Wyszło mi 26IBU to strasznie marnie

 

Wpisałem gotowanie 9 l a warka 20l. Przy tym ekstrakt początkowy 15 blg taki jak ma być. Ale tu chyba jest błąd. Jeżeli gotuje 1 ekstrakt to będzie inaczej jednak a później 2 na koniec i rozcieńczał to się moim zdaniem różni. Więc jak to prawidłowo wprowadzić. Gotowanie 20 litrów i warka też 20 litrów i wtedy ekstrakt 15 blg czy zmienić ekstrakt, ale nie wiem wtedy jak to policzyć. Wstawiam to co mi wyszło

post-18091-0-45883900-1485426711_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wklep w kalkulator...

 

 

Wklepałem ale raczej źle. Wyszło mi 26IBU to strasznie marnie

 

Wpisałem gotowanie 9 l a warka 20l. Przy tym ekstrakt początkowy 15 blg taki jak ma być. Ale tu chyba jest błąd. Jeżeli gotuje 1 ekstrakt to będzie inaczej jednak a później 2 na koniec i rozcieńczał to się moim zdaniem różni. Więc jak to prawidłowo wprowadzić. Gotowanie 20 litrów i warka też 20 litrów i wtedy ekstrakt 15 blg czy zmienić ekstrakt, ale nie wiem wtedy jak to policzyć. Wstawiam to co mi wyszło

 

W Beersmith przy przy warce 20 l. z 30 g. Zeusa wychodzi 48 IBU. Poza tym masz w zestawie jeszcze Simcoe, który też jest chmielem goryczkowym ;) Ściągnij sobie trial Beersmith - 3 tygodnie za darmo. Jak się spodoba, to cena 28 USD nie zabija ;)

Edytowane przez burymichu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simcoe goryczkowy ? Stosowałeś kiedyś ten chmiel ?

 

Przyznam, że nie używałem, ale 13,2% alfa-kwasów to sporo. Z resztą w większości opisów ten chmiel występuje jako goryczkowy lub przynajmniej uniwersalny. Rozumiem, że można go używać jako aromatycznego, ale jako goryczkowy chyba też(z tego co czytałem). Jeżeli błądzę - nakierujcie mnie proszę na właściwą ścieżkę... ;)

 

pozdr.

mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chmilelilem APA z ekstraktow, Simcoe na goryczke o ile pamietam to 20g na 60min, piwo ma faina goryczke niezalegajaca, pozostawia fajny grapefruit na finishu, reszte dodawalem na 30' 10' 0' plus oczywiscie na smak i aromat Cascade i Ahtanum. W sumie 150g chmielu na 20l. BeerSmith wyliczyl mi 30IBU przy chmieleniu 3,4 ekstraktu w garnku 11l. I rozcienczeniu woda do 20l. Mysle ze tyle ma ta APA :) na zimno dodalem 20g Citry 6dni. Fainy cytrusowy aromat plus ten grapefruit = super piwko :) nietylko moim zdaniem, inni tez sie zachwycaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smialo mozesz dac 30g Mosaica na zimno, nie wiem jak wyjdzie 30 Zeusa i 10 Simcoe na 60min moze byc spora goryczka, podziel sobie na etapy np:

60' - 20+10

30' - 15+15

15' - 10+10

0' - 20+20

 

Wez tez pod uwage ze bedziesz mial pol garnka chmielin nietety, ponczocha bedzie przydatna ;)

Edytowane przez WithoutStress
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.