Skocz do zawartości

Chiński Grainfather


KrzaK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Zakupiłem używany kociołek brauheld 35l od Klarsteina, niestety brakuje górnego ramienia do przelewu od pompy. Myślałem początkowo, żeby kupić ramię whirpoola z cb3 i przerobić do swoich potrzeb, zakładając że jest p&p. Problem polega na tym,  że już nigdzie nie jest dostępne. Na pewno nie jestem pierwszy z  tym problemem. Macie jakieś sprawdzone sposoby, z czego mogę to dorobić lub gdzie jeszcze dostać coś podobnego na taki gwint?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pomierz gwinty. Na zaworku jest pewnie standart gwint 1/2", można dobrać kruciec nierdzewny na wąż z gwintem wewnętrznym 1/2". Na to zakładasz wąż silikonowy ścianka 3mm. U mnie śmiga takie rozwiązanie, tyle że ja mam camlocka 1/2 cala. Jak widzisz mój kocioł, to dopiero hybryda?. Pzdr

20200901_180536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę, 800zł

Teraz w ogóle się nie włącza i nie świeci przycisk, korków nie wywaliło, może tylko włącznik. Przyszło źle zapakowane, odkręcone nóżki(tam są bebechy, dno nie przykręcone) i wszystko latało po kartonie, nawet kosza w środku nie zabezpieczyli, swobodnie sobie "pracował", dramat.

Edytowane przez user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety bezpośrednio do gniazdka, jak się wyłączył to jeszcze podświetlanie włącznika mrugało, nie od razu odcięcie, może się coś niegroźnego przepaliło, jutro rozbieranie.

Na bank termiki, będziesz je miał pod koszulkami.. zobacz podlinkowany wpis wcześniej to będziesz wszystko wiedział, łatwa naprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiadoma sprawa, jeśli to to to łatwa naprawa, pytanie tylko dlaczego. Nic się nie dzieje przypadkiem, ciekawe co tam niedomaga.

 

Edit

Jednak ktoś tam już  'był', kabelki z bezpiecznikami wisiały niezabezpieczone. Jeden skręcony palcami bez koszulki, drugi się rozłączył po dotknięciu, po złożeniu test zagotowania itp. kociołek przeszedł pomyślnie. Nie były przepalone. Wcześniej do 90 stopni grzał jak szalony, za szybko, mimo 1800W, teraz spokojniej.

Jak przeżyje pierwszą warkę, będzie czas na mody.

Bezpieczniki 15A 240C

Dzięki i pozdrawiam.

 

Edytowane przez user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Proszę praktyków o info - ile uzyskam brzeczki z kociołka 35l a ile z 45l  (różnie piszą). Przeważnie warzę w okolicy 12 Blg.

Waham się co wybrać, do tej pory robiłem piwo w kotłach 50l i chcę sobie ułatwić żywot.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zielony07 napisał:

Proszę praktyków o info - ile uzyskam brzeczki z kociołka 35l a ile z 45l  (różnie piszą). Przeważnie warzę w okolicy 12 Blg.

Waham się co wybrać, do tej pory robiłem piwo w kotłach 50l i chcę sobie ułatwić żywot.

Pozdrawiam

 

Kolego z kociołka 35 litrów osiągniesz spokojnie 25 litrów brzeczki, 30 też się da, ale przy gotowaniu już chlapie dookoła dość mocno, adekwatnie z kociołka 45 spokojnie 35 litrów, a z chlapaniem 40. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.