Skocz do zawartości

Chiński Grainfather


KrzaK

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście posiadam kocioł zacierno-warzelny Royal Catering RCBM-40N i jest to to samo co Klarstein. Jestem bardzo zadowolony. Oszczędza dużo czasu a wydajność liczona w Brewness wyszła mi 82%. Bazukę oczywiście wywaliłem i filtruję workiem do filtracji. Pompa się nie zapycha i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam kocioł zacierno-warzelny Royal Catering RCBM-40N i jest to to samo co Klarstein. Jestem bardzo zadowolony. Oszczędza dużo czasu a wydajność liczona w Brewness wyszła mi 82%. Bazukę oczywiście wywaliłem i filtruję workiem do filtracji. Pompa się nie zapycha i jest OK.
A ile da się tam piwa zrobić? Jaki jest maksymalny zasyp?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie robiłem 6 kilowe zasypy. Ja wody leję 3,5 l/kg słodu i się ładnie filtruje i wysładza. Ale nie robię ciemnych piw. Wychodzą mi 25 litrowe warki. Pojemności użytkowej jest 30 litrów a całkowita pojemność to 40 litrów. Czytałem , że i 8 kg zasypują ale wtedy mniej wody na kg słodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie robiłem 6 kilowe zasypy. Ja wody leję 3,5 l/kg słodu i się ładnie filtruje i wysładza. Ale nie robię ciemnych piw. Wychodzą mi 25 litrowe warki. Pojemności użytkowej jest 30 litrów a całkowita pojemność to 40 litrów. Czytałem , że i 8 kg zasypują ale wtedy mniej wody na kg słodu.
To ładnie a jak że sterownikiem? Ile można zaprogramować etapów ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 etapów można zaprogramować. Trochę cichy dźwięk powiadamiania. Ja nigdy nie słyszę ? Ale po pierwszym etapie po wsypaniu słodów trzeba potwierdzić więc się etapu nie przegapi.

Edytowane przez Gigant80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam nad jednym z tych cudenek.

Jest dostępny Klarstein 50L (https://www.electronic-star.pl/Dom-i-Rozrywka/Artykuly-Gospodarstwa-Domowego/Urzadzenie-do-schladzania/Mundschenk-XXL-Kociol-do-produkcji-brzeczki-do-warzenia-piwa.html). Duży :) ale drogi. Albo Royal - https://www.expondo.pl/royal-catering-kociol-warzelny-40-l-lcd-10010891 - 40l. Też spory i w dobrej cenie. Albo Coobra/bulldog. Te ostatnie ponoć lepsze, bo części zamiennych więcej, ale niestety małe. 

 

Co polecicie teraz? Grainfather/Braumaister są poza moim zasięgiem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a po co Ci wybicie 50l?

Sam mam GF i 25l x 2 razy w miesiącu z 8 miesięcy daje mi 400 l piwa.

Dla swojego spożycia wystarcza, choć latem pije dużo piwa.

Więc może Cobra 25l była by wystarczająca, a do tego ktoś na forum chciał sprzedać w rozsądnej cenie do negocjacji.

Chyba że potrzebne wybicie w innych celach niż własny użytek, to bierz Klarstein 50l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "własnym użytkiem" to różnie bywa - co najmniej połowa warki rozchodzi się po znajomych :). Zwykle robię warki do 25l. Do tej pory ważyłem w warniuku 30l w mieszkaniu i strasznie chlapało podczas gotowania, dlatego chciałem coś, co będzie większe a przez to czystsze. Tak sobie pomyślałem, że ten Royal 40l będzie idealny tylko nie wiem jak z trwałością, częściami etc. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pabllo_Lodz napisał:

hmm a po co Ci wybicie 50l?

Sam mam GF i 25l x 2 razy w miesiącu z 8 miesięcy daje mi 400 l piwa.

Dla swojego spożycia wystarcza, choć latem pije dużo piwa.

A jak chcę warzyć nie dwa , a raz w miesiącu ?

50 litrów jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielony07przecież nikt Ci nie broni.

Warząc dwa razy mam dwa różne piwa, są tacy co w GF kupują micro pipework żeby warzyć warki 10 - 12l.

Bardziej chodziło Mi o to żeby kolega zastanowił się czy naprawdę potrzebuje tak duży sprzęt.

Sam mam kega 50l i kega 25l do sprzedania bo miałem budować e-biab 50l.

Teraz porównując GF do tych kegów dwóch, to jest dużo mniejszy, lżejszy i łatwiej go przechować, przenieść czy nawet umyć niż sprzęt 50l.

Pewnie że te Chinczyki nie będą tyle ważyły, co kegi, ale zawsze sprzęt będzie większy od GF czy Cobry.

Są osoby co warzą 100l, nic mi do tego ale chyba nie sądzisz że sami to spożywają? :D

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ponq Mam dokładnie ten sam dylemat, ale ostatecznie chyba jednak RC, bo klarstein trochę za duży chyba (80cm wysokości).

Mam warnik z tej firmy i jestem mega zadowolony. Mimo tego co z nim robię odsłużył 26 warek i służy dalej :) Wydaje mi się, że 30l pojemności użytkowej powinno starczyć. Można upchać 8-9kg zasypu, a na mobilności wiele się nie traci. Aczkolwiek cały czas się waham :D

 

@Pabllo_Lodz Abstrachując kto ile potrzebuje piwa, jeszcze jedną ważną (dla mnie przynajmniej) kwestią jest objętość zasypu przy robieniu mocarzy. W takim zwykłym 25 litrowych garze nie zatrzesz np. 20 litrów RISa czy BW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam i sammnie wiem co mam Robić i ja stoję przed dylematem albo DIY albo automat a jak automat to jaki. W planach mam zamiar kupić fermentora stożkowy 30L FastFerment do lodówek więc potrzebuje czegoś co co zrobi mi jakieś 27 litrów piwa....ten royal to ciekawa sprawa, dodać do niego jeszcze PID i jest całkiem.ok



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PawelW napisał:

@ponq Mam dokładnie ten sam dylemat, ale ostatecznie chyba jednak RC, bo klarstein trochę za duży chyba (80cm wysokości).

Mam warnik z tej firmy i jestem mega zadowolony. Mimo tego co z nim robię odsłużył 26 warek i służy dalej :) Wydaje mi się, że 30l pojemności użytkowej powinno starczyć. Można upchać 8-9kg zasypu, a na mobilności wiele się nie traci. Aczkolwiek cały czas się waham :D

 

@Pabllo_Lodz Abstrachując kto ile potrzebuje piwa, jeszcze jedną ważną (dla mnie przynajmniej) kwestią jest objętość zasypu przy robieniu mocarzy. W takim zwykłym 25 litrowych garze nie zatrzesz np. 20 litrów RISa czy BW :)

No właśnie :). RC wydaje się najlepsze. Klarstein wychodzi dość drogo ale może to się przekłada na jakość.

Jak z awaryjnością? Ktoś ma jakieś doświadczenia?

 

16 godzin temu, Fabian Bielinski napisał:

Tak sobie czytam i czytam i sammnie wiem co mam Robić emoji4.png i ja stoję przed dylematem albo DIY albo automat a jak automat to jaki. W planach mam zamiar kupić fermentora stożkowy 30L FastFerment do lodówek więc potrzebuje czegoś co co zrobi mi jakieś 27 litrów piwa....ten royal to ciekawa sprawa, dodać do niego jeszcze PID i jest całkiem.ok
 

PID chyba nie będzie konieczny bo ten wbudowany sterownik daje radę. Przynajmniej tak gdzieś czytałem :). Do RC wejdzie lekko 30l zacieru (wg producenta).

 

A tak wogóle to Norwegia ma CB5: https://www.bryggerne.no/produkt/coobra-craft-brewer-cb5-50-liter/. Ciekawe kiedy do nas zawita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PID chyba nie będzie konieczny bo ten wbudowany sterownik daje radę. Przynajmniej tak gdzieś czytałem :). Do RC wejdzie lekko 30l zacieru (wg producenta).
 
A tak wogóle to Norwegia ma CB5: https://www.bryggerne.no/produkt/coobra-craft-brewer-cb5-50-liter/. Ciekawe kiedy do nas zawita.
Nie wiem czy moja matematyka jest poprawna ale wychodzi na PLNY 3000 trochę przesada !

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PawelW napisał:

@ponq

 

@Pabllo_Lodz Abstrachując kto ile potrzebuje piwa, jeszcze jedną ważną (dla mnie przynajmniej) kwestią jest objętość zasypu przy robieniu mocarzy. W takim zwykłym 25 litrowych garze nie zatrzesz np. 20 litrów RISa czy BW :)

Wszystko można, ja akurat nie lubię mocnego piwa. Inny alkohol o takiej mocy wolę. A zatrzeć da radę na dwa razy. Zacierasz na dwa razy i tyle, w Gf spokojnie 30 - 31l mogę gotować. 

Co do fermentatora stożkowego to używam fermentaurus 35l. Z tym iż zmienię ich system na zawór nierdzewny dn40. Na tą chwilę jestem zadowolony, czekam na szafkę i montuję lodówkę pod ten fermentator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można, ja akurat nie lubię mocnego piwa. Inny alkohol o takiej mocy wolę. A zatrzeć da radę na dwa razy. Zacierasz na dwa razy i tyle, w Gf spokojnie 30 - 31l mogę gotować. 
Co do fermentatora stożkowego to używam fermentaurus 35l. Z tym iż zmienię ich system na zawór nierdzewny dn40. Na tą chwilę jestem zadowolony, czekam na szafkę i montuję lodówkę pod ten fermentator. 
Ten fermentor fajny jest i cena ok,ale czytałem że jest problem ze znalezieniem odpowiedniej lodówki , a ty jaka znalazłeś ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fabian Bielinski Nie znalazłem, zamówiłem odpowiednią szafkę i w niej zabuduje lodówkę z styropianu 5cm grubego i dam agregat wyciągnięty z lodówki do napojów Tiger. Ewentualnie dam ogniwa Platiera plus zamrożone pety, to też da radę.

Lodówkę Tigera mam za free, więc będę próbował.

A dokładnie to obetnę wszystko oprócz ściany tylnej i agregatu. Do tego sterownik stc1000 i mamy lodówkę. A zewnątrz będzie wyglądała jak szafka w przedpokoju.

Nie chcę mi się latać do piwnicy.

Edytowane przez Pabllo_Lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=18445]Fabian Bielinski[/mention] Nie znalazłem, zamówiłem odpowiednią szafkę i w niej zabuduje lodówkę z styropianu 5cm grubego i dam agregat wyciągnięty z lodówki do napojów Tiger. Ewentualnie dam ogniwa Platiera plus zamrożone pety, to też da radę.
Lodówkę Tigera mam za free, więc będę próbował.
A dokładnie to obetnę wszystko oprócz ściany tylnej i agregatu. Do tego sterownik stc1000 i mamy lodówkę. A zewnątrz będzie wyglądała jak szafka w przedpokoju.
Nie chcę mi się latać do piwnicy.
No i ja ma stc1000 ale nie mam ochoty bawić się w wycinanie itp. wolal bym kupić lodówkę do ktorej wejdzie taki tank. A masz już ten fermentor? Nie wejdzie do normalnej lodówki ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam do mojej starej Samsung 250l nie wejdzie, tzn wejdzie jak wywalę komorę 0 zone.
Ale tej nie wstawię do przedpokoju
Potrzeba 110 cm wysokości, razem z zegarem do mierzenia ciśnienia.
A jeśli chodzi o szerokość to 40 cm.
No ładnie hmmm więc albo fajny fermentor ale problem z lodówką albo mniejszy fermentor (często drodzy ) i brak problemu z lodówką ...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylku tu mają i do tego wysyłka kurierem 7 Euro.
https://www.braugschaeftl.de/
Mają jeszcze w UK tak się zastanawiam czy Fermentasaurus Jacket

Dał bybrady hmmm mamnpas grzewczy do tego ta kurteczka i woda w butelce. Zamrażarki i może było by to jakieś rozwiązanie tymczasowe ...potem oczywiście lodówka

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.