Skocz do zawartości

Chiński Grainfather


KrzaK

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedłem na stronę producenta (link stronę wcześniej) i tam jest info, że minimalna ilość jaką należy zakupić to 282szt. Zapewne przy takiej ilości każdy może sobie nakleić swój brand. Myślę, że ten Ace zbiera zamówienia i kupi w Chinach, a Klarstein już dostępny. Klarstein oficjalnie wysyła do Polski, a z Ace nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiński grainfather jest już u mnie. Biorąc pod uwagę filmiki z youtube, nie różni się niczym od produktu oferowanego przez Ace. Odpowiadając na nurtujące część z Was pytanie, nie ma chłodnicy w zestawie. Pierwszy raz mam do czynienia z tego typu sprzętem, ale wydaje się dość solidny.

 

Dwie rzeczy zwróciły moją uwagę w trakcie pierwszych oględzin. Pierwsza to dno gara, które ma wyraźne rysy i czarne plamki. Te drugie czuć pod palcem i nie wiem czy próbować je doczyścić czy to po prostu wada. Tu proszę o pomoc piwowarów używających stalowych garnków (warzyłem do tej pory w emalii).

 

Druga sprawa to widoczny na zdjęciu uchwyt do siatki. Ma za płytko nawiercony gwint i nie da się dokręcić śruby.

 

post-13520-0-11426300-1485804823_thumb.jpgpost-13520-0-45218500-1485805079_thumb.jpg

 

Czym polecacie go umyć przed pierwszym użyciem?

 

Wysokość wewnętrzna: 42,5 cm

Średnica: ok. 35 cm

 

Dajcie znać co jeszcze chcielibyście wiedzieć lub zobaczyć.

 

Nie wrzucam w tym poście większej ilości zdjęć, bo wszystko widoczne jest na filmie z tego linku:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc dno wygląda na czyszczone po jakimiś przypaleniu. Jeśli te czarne ślady są wypukłe.

Jestem bardzo ciekawy czy filtr spełnia swoje zadanie (czy jest wystarczająco drobny) i jaka jest tam pompa. (przytykania w np w weizenach) no i jakie blg max mozna w tym uzyskać nie stając na głowie.

 

Paweł - kiedy pierwsze warzenie? :) Dokładnie udokumentuj!

O czyszczeniu powinno być w instrukcji - zerknij. Ja bym poleciał starsanem lub ew. OXI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Drogi Kliencie, bardzo dziękujemy za otrzymany E- Mail. Twój Numer Klienta to: Jest to ten sam produkt z identycznymi funkcjami i czesciami. Dziekujemy za zainteresowanie naszymi produktami. Pozdrawiam serdecznie, Agata Mai

 

 

Dear Sir/Madam, Thank you for your e-mail. I can advise the below is included 1 x kettle 1 x sieve insert 1 x circulating pump 1 x grain container 1 x cooling coil 1 x glass lid If there is anything else I can help you with, please let me know. Kind Regards Adam Stark

 

 

nie ma chłodnicy w zestawie

 

No to ktoś odpisujących na maile jest kłamczuszkiem :(

i nie ma zielonego pojęcia o tym co sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ja bym jeszcze powalczył o chłodnicę i żądał wyminay na nieużywany. Bo wg zdjęć to dostałeś chyba jakiś zwrot od klienta i może nawet niekomplety (chłodnica). Masz czas na zwrot bez podania przyczyny do 14 dni od dostarczenia przesyłki. Powodzenia z pierwszą warką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do nich w tej sprawie. Zobaczymy przy okazji jakie mają podejście do klienta. Opinie w wiekszości nie są niestety pozytywne. Pierwszą warkę będę musiał odłożyć w czasie. Zażądam wymiany, chyba że będzie cieżko się z nimi dogadać, to w takim wypadku zwrócę sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie powstrzymuj się z warzeniem. Przecież i tak nie masz dziewiczego sprzętu. Niestety.

Popieram wniosek!

Kurcze smutna historia, sam się dość mocno napaliłem na ten garnuszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

dostałem kociołek we wtorek, nie miałem czasu napisać. W każdym razie mój jest idealny bez żadnych zabrudzeń i nie jest porysowany. 

Oczywiście brak jest chłodnicy, ale to mi nie przeszkadza mam swoją a jak nie będzie pasować to sobie zrobię drugą nie jest duży koszt.

Na razie nie miałem czasu przetestować, jedynie sprawdziłem co jest w środku i czego bardzo brakuję to dobra instrukcja bo ta załączona z tym sprzętem to śmiech :P.

Nigdy nie używałem grainfathera i za bardzo się nie interesowałem jak to się składa itd, w każdym razie tutaj dostajecie trochę sprzętu i trzeba samemu kombinować jak to złożyć i co do czego służy. Pewnie z filmików to rozklimie tylko potrzebuję chwili. 

Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony, widać że sprzęt jest  dobry jakościowo.

Pewnie po weekendzie coś więcej napisze.

 

ps. kasę wysłałem w piątek a we wtorek był już kurier, bardzo dobrze zapakowany sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój kociołek wymieniam na nowy. Reklamacja przyjęta bez problemu, odpowiedź z etykietą dla kuriera dostałem na drugi dzień.

 

Szkoda tylko, że muszę się bawić w wysyłkę zwrotną itd. Dubbel na bitwę jestem zmuszony uwarzyć w emalii...

 

Edit: Dr2 jak zawsze czujny

Edytowane przez pawel_cwks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda tylko, że muszę się bawić w wysyłkę zwrotną itd. Dubbel na bitwę jestem zmuszony uważyć w emalii...

no szkoda :(

szkoda też, że nie ma tej obiecywanej chłodnicy :(

no i szkoda, że chcesz tylko ważyć tego dubla :facepalm: ale to chyba bez znaczenia w czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

dostałem kociołek we wtorek, nie miałem czasu napisać. W każdym razie mój jest idealny bez żadnych zabrudzeń i nie jest porysowany. 

Oczywiście brak jest chłodnicy, ale to mi nie przeszkadza mam swoją a jak nie będzie pasować to sobie zrobię drugą nie jest duży koszt.

Na razie nie miałem czasu przetestować, jedynie sprawdziłem co jest w środku i czego bardzo brakuję to dobra instrukcja bo ta załączona z tym sprzętem to śmiech :P.

Nigdy nie używałem grainfathera i za bardzo się nie interesowałem jak to się składa itd, w każdym razie tutaj dostajecie trochę sprzętu i trzeba samemu kombinować jak to złożyć i co do czego służy. Pewnie z filmików to rozklimie tylko potrzebuję chwili. 

Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony, widać że sprzęt jest  dobry jakościowo.

Pewnie po weekendzie coś więcej napisze.

 

ps. kasę wysłałem w piątek a we wtorek był już kurier, bardzo dobrze zapakowany sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak z Twoim kociołkiem? Jestem ciekawy, ponieważ też chcę go zamówić. Daj znać.

Hej, no spoko, jest sporo rzeczy do nauczenia, poprawienia, bo pierwszy raz warzyłem na tego typu sprzęcie, w każdym razie już po pierwszym warzeniu jestem dużo bardziej doświadczony no i czekam na następne warzenia. 

 

Zrobiłem taki filmik nie wszystko jest tam nagrane i to taka zlepka ale coś tam możecie sobie obejrzeć.

Jeśli chodzi o ostatnie minuty filmu z tym że mi się przypaliło coś, wydaję mi się że to mógł być chmiel albo białka które opadają podczas gotowania, dokładnie nie wiem ale coś słyszałem że grainfather rekomenduję żeby podczas gotowania co jakiś czas mieszać łychą w kotle. 

 

Ogólnie jestem zadowolony, więc jak najbardziej polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzą kiedy będą mieli kolejną dostawę i z tego powodu zwrócą mi pieniądze, bo nie mają towaru na wymianę. Też jestem ciekaw nowej ceny, jak się znowu pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.