Skocz do zawartości

Dużo za wcześnie na cichą:(


x-pac

Rekomendowane odpowiedzi

 

Oczywiście, a po zlaniu na cichą przy 11Blg to piwo będzie dofermentowywać nieznaną ilość czasu, który chmielowa zielenina spędzi w młodym piwie, co jakby zaprzecza celowi, czyli nieprzenoszeniu garbników do piwa.

Ok, przy tym konkretnym przypadku nie będę się upierał, ale po 3 dniach miało już 7 blg i wtedy poszedł chmiel, a do piwa dodano też świeżych drożdży, więc nie jest tak źle. Głównym celem tej metody jest nie tyle nieprzenoszenie garbników co biotransformacja związków występujących w chmielu.

 

No ok, z biotransformacją się nie będę sprzeczał, ale sam napisałeś że chodzi o uniknięcie "efektu trawiastości", czyli, jak rozumiem, garbników. 

 

 

No tak, mają kilka lat, to faktycznie szmat czasu w perspektywie historii piwowarstwa.

Nawet ogromny, te parę lat temu to nawet nie było w Polsce piw rzemieślniczych.

 

Pewnie Cię nie zdziwi jak napiszę, że do polskich piw rzemieślniczych mam stosunek bardzo krytyczny, głównie właśnie ze względu na nowinkarstwo, wymuszone kultem premier.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No ok, z biotransformacją się nie będę sprzeczał, ale sam napisałeś że chodzi o uniknięcie "efektu trawiastości", czyli, jak rozumiem, garbników.

Efekt trawiastości nie do końca mi się kojarzy z garbnikami (może się mylę), mi garbniki kojarzą się bardziej z efektem ściągania języka, potęgowania odczucia goryczy, co mi akurat specjalnie nie przeszkadza, no w pewnych granicach oczywiście, ale raczej jestem do tego przyzwyczajony.

 

Natomiast trawiastość to dosłownie odczucie trawiastego posmaku, które jednoznacznie kojarzy mi się z klasycznym chmieleniem na zimno, oczywiście nie występuje zawsze, ale jak dla mnie jest bardzo słabe i potrafi zupełnie zepsuć piwo.

 

 

 Pewnie Cię nie zdziwi jak napiszę, że do polskich piw rzemieślniczych mam stosunek bardzo krytyczny, głównie właśnie ze względu na nowinkarstwo, wymuszone kultem premier.

Trochę zdziwi, bo to zbyt zero-jedynkowe podejście, ale to temat na zupełnie inną dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni jest 7 blg, chyba już niżej nie zejdzie zastanawiam się czy nie zabutelkować, jak myślicie ? A jak butelkować to przy tak wysokim stężeniu cukru to dodawać glukozę do re fermentacji czy bezpieczniej bez niczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni jest 7 blg, chyba już niżej nie zejdzie zastanawiam się czy nie zabutelkować, jak myślicie ? A jak butelkować to przy tak wysokim stężeniu cukru to dodawać glukozę do re fermentacji czy bezpieczniej bez niczego ?

 

jak we wiadrze nie chce zejść niżej to w butelce też nie zejdzie.... Refermentuj standardowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam czytam i się uczę przy okazji na błędach i problemach u innych bo zaraz mam w planach swoją pierwszą warkę. Apropo tego chmielenie na zimno. Z tego co rozumiem powinno się go już wrzucić na cichej kiedy blg nie spada i na jakieś 2-3 dni tak? Miałem w planie chmiel wrzucić od razu przy przelewaniu na cichą żeby niepotrzebnie za dużo tam nie zaglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego co rozumiem powinno się go już wrzucić na cichej kiedy blg nie spada i na jakieś 2-3 dni tak? Miałem w planie chmiel wrzucić od razu przy przelewaniu na cichą żeby niepotrzebnie za dużo tam nie zaglądać

Jedno drugiego nie wyklucza.

Sypiesz chmiel, zalewasz piwem, trzymasz 3 dni, butelkujesz   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pewności pełnego odfermentowania

 

Dla pewności odfermentowania chcesz zlewać na cichą?   :facepalm:   :wallbash:   :polew: 

Skąd się biorą takie pomysły?

 

Potrzymaj tydzień dłużej z drożdżami a przelewaj ja będziesz w 100% pewien, że już po fermentacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale chce zrobić chmielenie na zimno dlatego planuje też przelać na cichą.

 

Ale właśnie powinieneś wyjść od tego, że jak nie zbierasz gęstwy to nie musisz przelewać na cichą aby chmielić na zimno, bo ryzykujesz niepotrzebnie źródło infekcji + natlenienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale chce zrobić chmielenie na zimno dlatego planuje też przelać na cichą.

 

Ale właśnie powinieneś wyjść od tego, że jak nie zbierasz gęstwy to nie musisz przelewać na cichą aby chmielić na zimno, bo ryzykujesz niepotrzebnie źródło infekcji + natlenienie.

 

A niekoniecznie, bo wielu mówi, ze chmielenie na zimno "nad drożdżami" jest mniej efektywne. W sensie, że gęstwa drożdżowa wiąże? zjada? część substancji z chmielu, w tym tych pożądanych. I właśnie chmielenie na zimno, zbieranie gęstwy i dodatkowe klarowanie to są przesłanki do zlewania do drugiego fermentora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie hamujmy konie... Wiem że są tutaj zwolennicy i przeciwnicy zlewania na cichą ale nie o to jest pytanie i odpuśćmy sobie ten temat a z czasem spróbuję obu sposobów. Powiedzmy że teraz mam kaprys że jednak będe zlewał na cichą i wtedy dopiero chmielił na zimno. Pytanie cały czas nie wyjaśnione. Kiedy chmielić?

Edytowane przez krisangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlej na cichą do fermentora z wsypanym chmielem, jeśli przed zlaniem pozwolisz piwu dofermentować. Koło 5 dni "cichej" powinno wystarczyć. Ale to moje zdanie :)

 

Edit: trochę sklarowałem swoje myśli.

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

Edytowane przez Enethion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnie X dni. np. 5. Jak we wszystkim na tym forum, są zwolennicy dawania nawet na 7, inni mówią, że trzy. Odpowiedź jest tylko i wyłącznie jedna. Zrób jak uważasz kilka razy i sam ocenisz jak najbardziej Ci pasuje i dojdziesz do optimum. Myślę, że nie ma lepszej odpowiedzi.

 

EDIT: Jak już się dzielimy przemyśleniami. Proszę nie brać tego jako radę czy jakieś wytyczne. To tylko moje zdanie. Ja daję 5-6. Zdarzało mi się i 7.

Edytowane przez Skajo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.