Skocz do zawartości

Mikro- browar / browar-resturacyjny ?


Rekomendowane odpowiedzi

Wątpię, by ktoś Ci dał tu jednoznaczną odpowiedź. Jak się przekonałem (nie tylko ja) wiele zależy od urzędnika który będzie rozpatrywał wniosek. Niestety! Najlepiej udać się z projektem do Urzędu i skonsultować to z osobą, która będzie to rozpatrywać. Np. Sanepid taką formułę uważa za słuszną, aczkolwiek na czarną owcę zawsze można trafić. Niemniej lepiej uzgodnić zawczasu niż potem rozp... cały budynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

 

 

A czemu miałoby się nie dać wykorzystać do warzenia kotła warzelnego?

Krzysiu uwielbiam cie cytować. Oczywiście że się da tylko jest trochę więcej roboty. Ale za to jeden gar mniej. A tak apropos moja browarnia 300l coraz bliżej uruchomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest 55 m kw. i już zaczyna brakować miejsca

Zgoda na samą warzelnie ok. Ale juz magazyny i chlodnie to i inne pieniądze i inne powierzchnie.

Moja warzelnia ale sama jest na 25m2 ale pozostałe rzeczy to wielka i to wielka niewiadoma.

Edytowane przez quhcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 tanków, trzy naczyniowa warzelnia, sanitariat oraz miejsce do mycia oraz niewielka powierzchnia do chwilowego magazynowania zlanego piwa zajmuje właśnie tyle w rzemieślniczym browarze 5 hl. Owszem jeśli planuje się składować u siebie piwo należy tę wielkość podwoić. Właśnie na przestrzeń magazynową/leżakową. Rozlew w butelki to dodatkowa powierzchnia. Zarówno technologiczna jak i magazynowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Co prawda nie wiem czy nasz Sanepid, by to "puścił", ale Czesi ze Smart Brewery proponują browar na 15 m2 :eusathink:, czyli ~6 x 2,5 m (wys. ~2,6 m.) na działce nie mniejszej niż 20 m2. W środku warzelnia 500 litrów, 1 tank fermentacyjny 1000 litrów oraz 3 leżakowe o takiej samej objętości + osprzęt do rozlewu i mycia kegów/tanków. Do tego można dokupić za grosze 3 parasolki i tuzin plastikowych krzesełek i browar z wyszynkiem jak się patrzy. :-) O cenie nie wspomnę.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, yapko napisał:

Podoba mi się mobilność i niezależność od sanepidu i UC danego kraju (w UE można zmienic kraj w razie problemów) ale to jest 0.5 hekto z EKSTRAKTOW, nie ma kadzi zaciernej. 

 

Ale zwiększenie tej powierzchni o dwie kadzie to tylko 2,5 m2 różnicy. Chciałem zwrócić uwagę, że powierzchnia użytkowa w browarze to w głównej mierze dobra organizacja przestrzeni. Tu byłby na ~20 m2, a nie 150 m2, choć na 55 jest ciasnawo. Inna sprawa jak Sanepid by to widział.

 

14 godzin temu, anteks napisał:

Możesz sie prznosic jak Drzymała, ale co ze sprzedażą ?

 

Niby jest centralizacja podatków, ale przenoszenie po Polsce wiązałoby się z zatwierdzeniem tego sprzętu w każdym z urzędów. GUM zatwierdza zbiorniki posadowione na stałe. A czy te są? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 10.05.2017 o 13:49, udarr napisał:

Mój MPZP wygląda jak poniżej. Czy na podstawie tego można stwierdzić czy jest możliwość postawienia browaru czy zależy to od interpretacji miejscowych urzędników bo opis wydaje się dla mnie dosyć ogólny aczkolwiek wspomniane są tylko usługi a nie produkcja - ta jednak nie została zakazana jak w przypadku opisu innych okolicznych działek o innym MPZP.

I jak, już coś wiesz?

 

PS

Według serwisu Browar Paragraf szykowany jest projekt, który utrudni nieco uzyskanie informacji o warunkach zabudowy, a tym samy utrudni postawienie browaru w miejscu do którego nie jesteśmy pewni czy MPZP przewiduje taki wariant. Szczegóły tutaj.

Edytowane przez e-prezes
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.