Skocz do zawartości

Pszeniczne z BA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie degustuję pszeniczne z zestawu BA po 2 tygodniach w butelkach, wyszło całkiem dobre, nawet bardzo dobre, ale ... właśnie ma trochę za dużo goryczki, powinna być tylko w tle, a tak nie jest.

Czy ktoś może coś konstruktywnego poradzić, zamierzam często robić pszeniczniaka, bo to mój ulubiony gatunek piwa.

 

I jeszcze jedna prośba, czy ktoś ma jakiś fajny prosty przepis na pilsnera i może go podać, to będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :lol:

Konstruktywnie można powiedzieć tak: dodaj mniej chmielu następnym razem. W recepturze jest 50g, ja osobiście dodaję około 30g, ale to też przecież kwestia gustu. Inne piwa przechmielam :/

Co do sprawdzonych receptur tutaj masz http://www.wiki.piwo.org/index.php/Kategoria:Receptury_ze_s%C5%82od%C3%B3w 4 godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna prośba, czy ktoś ma jakiś fajny prosty przepis na pilsnera i może go podać, to będę wdzięczny.

Wejdź do działu "Zapiski piwowarów domowych" , tam jest tyle receptur że będziesz miał problem który wybrać. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Konstruktywnie można powiedzieć tak: dodaj mniej chmielu następnym razem. W recepturze jest 50g, ja osobiście dodaję około 30g, ale to też przecież kwestia gustu. Inne piwa przechmielam :)

Co do sprawdzonych receptur tutaj masz http://www.wiki.piwo.org/index.php/Kategoria:Receptury_ze_s%C5%82od%C3%B3w 4 godne polecenia.

Dzięki, właśnie tak myślałem, że za dużo tego chmielu.

Jutro butelkuję grodzisza z zestawu BA, do którego dodałem 0,3 kg płatków owsianych, już wiem, że też za dużo chmielu, smakuje tak samo chmielowo jak na tym etapie pszeniczne.

 

Następne będzie ciepne pszeniczne i jakiś pilsner.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.