Skocz do zawartości

Powitanie z Krakowa


Gelhrid

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek chciałbym wszystkich powitać.

Mam na imię Michał i mam 22 lata. Na forum trafiłem przez serwis JM, ktoś zamieścił tam link do spota "Jestem piwowarem domowym". Od tego czasu czytam to forum, no i przyszedł czas żeby się przywitać:rolleyes:

Ogólnie w kwestii warzenia nie mam żadnego doświadczenia i żałuje, że za późno dowiedziałem się o prezentacji warzenia w pubie Omerta, bo z chęcią bym wpadł.

Ogólnie na razie czytam sobie forum i zastanawiam się od czego zacząć i przez jeszcze jakieś 2 miesiące albo może trochę dłużej chce sobie poczytać, ewentualnie jeżeli będzie w okolicy podobna prezentacja to postaram się przyjść:) Mam pełno pytań, na szczęście znajduje na większość odpowiedzi na forum. Co do moich upodobań do z piw sklepowych to zazwyczaj wybieram Żywca lub Heinekena.

Nadal się zastanawiam czy pierwszą warką będzie puszka, ekstrakt czy od razu zacier ale na razie mam czas żeby się nad tym zastanawiać. Mam takie pytanie czy w Krakowie jest gdzieś miejsce gdzie można by skosztować piwa domowego, chciałbym się przekonać czy mi to zasmakuje zanim zabiorę się za warzenie:cool:

 

Prywatnie jestem studentem AGH interesującym się żeglarstwem, Japonią i pewnie można by coś tam jeszcze napisać ale może innym razem;)

 

Pozdrawiam:beer:

Edytowane przez Gwlhrid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - dobrze widzieć, jak się nam rozwija Krakowska ekipa :ble:

 

Co do zaczynania od zacierania to zależy od sprzętu - jak masz w domu gaz to nie czekaj, zacieraj :)

Jak masz prąd to możesz się pobawić w ekstrakty i chmielenie (gotowce w ogóle odpuść) zanim skompletujesz sprzęt :)

 

witaj i powodzenia:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki elroy za zaproszenie :) :)

i chyba bardziej skłaniam się teraz to zaczynania od razu z zacieraniem, bo jak czytam ze puszkę wystarczy wlać podgrzać przelać i koniec to trochę szybko i bez zabawy ja dla mnie, kojarzy mi się z zupką chińską ;p

jeszcze minie trochę czasu zanim uzbieram kasę na wszystko potrzebne do zacierania ale przynajmniej mam czas żeby poczytać i wiedzę teoretyczną poszerzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.