Skocz do zawartości

1sza warka sylwestrowa


bastibronx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Jestem calkowitym nowicjuszem, dostalem pod choinke od mojej kochanej Mikołajki zestaw z home coopers brew. Warkę nastawiłem, temp zgodnie z podana w intrukcji 21-27 stopni w sylwestra. Piwo zaczeło bulgotać w nocy z 1-go na 2-go, ale w ciagu dnia po poludniu przestalo i cisza. Nie otwierałem, nie ruszałem. Piana była na jakieś 3 cm. Dzisiaj rano otworzyłem zobaczyć. Piana prawie na całym obwodzie, ale niska, tak z 0,5 cm, małe krążki.

 

Czy to normalne?

Co ew. robić?

 

Z góry dzięki za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw w wiadrze na minimum 2 tygodnie, najlepiej to 3, nie otwieraj, nie szperaj, nie zaglądaj, będzie to trudne, ale cierpliwość popłaca ;-) w międzyczasie czytaj forum, informacji tu bez bez liku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mówi stare chińskie przysłowie " z piwa fermentowanego w 25C szambo będzie"

Nie znam tego przysłowia :D Bardziej szambo to z lagerów wychodzi. :)

E: Nie licząc Kveik i Belgów

 

@"Kamis" jak ma to niech robi. Nie będzie smakowało - wyleje. Będzie - wypije (Tu się popłaca). 

Ma bardzo miłą Mikołajkę, że dostał taki ot zestaw.

Widocznie nie jest w temacie, skoro "posłuchał" się instrukcji. 

O ile się wkręci w to wszystko, poczyta, ogarnie podstawy i może zacznie warzyć takie piwa, jakie chce wypić. 

Edytowane przez Pindin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O ile się wkręci w to wszystko, poczyta, ogarnie podstawy i może zacznie warzyć takie piwa, jakie chce wypić.

 

i tego należy koledze życzyć :D

 

swoją drogą, u mnie mikołajka nigdy by nie wpadła na taki prezent, no chyba że bym siedział dniami i nocami czytając o tym (bo jak za coś się biorę to tak jest) albo bym przygadywał jakoś, a tak to skarpety,majty i krawaty tylko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję za wszystkie odpowiedzi. Nic nie ruszam, temp 20,5-21,5.

 

Czytam oczywiście w międzyczasie forum. Czy przed rozlaniem wystarczy butelki umyc w zmywarce? Jak najprościej rozlać, żeby nie spieprzyć sprawy?

 

Mikołajkę mam w wersji niestandardowej - przyznaję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelki musisz zdezynfekować, umycie to za mało.

Najlepiej zrobić to tzw oxi, ja używam tego: https://www.homebrewing.pl/nadweglan-sodu-aktywny-tlen-1000-g-p-336.html

 

Co do rozlewu mi najwygodniej jest rurką: https://www.homebrewing.pl/rurka-do-rozlewu-z-zaworkiem-grawitacyjnym-p-399.html

ale niektórzy leją bezpośrednio z kranika po ściance. Po kilku warkach sam dojdziesz  do tego co dla Ciebie będzie najwygodniejsze.

I pamiętaj, że kapsle też trzeba zdezynfekować, kilka minut we wrzątku załatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję za wszystkie odpowiedzi. Nic nie ruszam, temp 20,5-21,5.

 

Czytam oczywiście w międzyczasie forum. Czy przed rozlaniem wystarczy butelki umyc w zmywarce? Jak najprościej rozlać, żeby nie spieprzyć sprawy?

 

Mikołajkę mam w wersji niestandardowej - przyznaję ;)

Zastanowiłbym się nad skuteczność mycia butelek w zmywarce. Z zewnątrz butelka będzie na pewno lśnić, ale wewnątrz nie koniecznie. Stawiałbym raczej na zwykłe ręczne płukanie z chemią lub bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarka nie da rady. Musiałbyś ustawić wszytkie butelki tak, żeby dysze zmywarki na sto procent trafiały do środka butelki. Szkoda zachodu. Pierwszy raz niestety trzeba się przemęczyć z nudnym procesem mycia butelek szczotką. Później dbasz o to, żeby każdą butelkę od razu po opróżnieniu wypłukać czystą wodą- również te z kupnego piwa. Tym sposobem przy następnym piwie musisz już je tylko zdezynfekować jakimś środkiem. Czy to OXI czy na przykład pirosiarczynem sodu. Osobiście chwalę sobie ten pierwszy. A dezynfekcja to już jest moment... ;)

Pozdrawiam i oby piwko smakowało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

butelki
i jeszcze taki tip na koniec. Jak się wkręcisz w piwowarstwo to fajną praktyką po wypiciu piwka jest wypłukanie resztki drożdży z butelki. Dzięki temu przed kolejnym rozlewem wystarczy tylko butelki "przelać" wodą z płynem i odkazić. Dużo mniej roboty ;) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 40 warek rozlane w butelki myte w zmywarce, czasami zapleśniałe na dnie, resztki etykietek i inny syf, wychodzą kryształowo czyste, wysuwam że by przestygły trochę i rozlewam do nich piwo, nigdy nie miałem problemu, czasami jak mam pod ręką nadwęglan to sypnę troszkę do zmywarki

do mycia używam normalnych "piguł" , program 2-2.20h 70C

 

aaa i nadwęglan polecam z allegro, sporo osób kupuje od tego sprzedawcy, ja biorę po 4kg jest i do piwnych spraw i do prania

http://allegro.pl/nadweglan-sodu-super-do-prania-najtaniej-1kg-i6673264338.html

Edytowane przez Gawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ustawiam normalnie szyjkami w dół , na górnej półce gdzie kratki są gęste ustawiam normalnie na kratkach, a na dale zakładając na te wystające druty lub jak myję więcej butelek to zdejmuję z góry tak plastikową kratkę na drobiazgi, kładę ją na dole i na niej układam, nie wiem czy w tych środkach do zmywary nie już nadwęglanu, przed myciem dokładnie myję filtr, jeśli butelki mam z etykietami to po 15-20 min otwieram zmywarkę i wybieram etykietki które zazwyczaj leżą sobie już na dnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie 

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, podpowiedzi i cięte riposty ;). Dzięki, jakoś się udało. Piwo wyszło bardzo smaczne - jak wyszło wrzuciłem w awatara - można zobaczyć :).

Każdy, kto spróbował mówi, że dobre - może z grzeczności? W każdym razie mi bardzo odpowiada gęstość, aromat i smak.

 

Praktycznie od razu po rozlaniu zalałem drugą warkę, też z brewkita jeszcze, tym razem Coopers Dark Ale. Ta pierwsza warka, to był Coopers Stout.
Teraz liczę na odrobinę mniej goryczki, ale czy tak będzie? Czas pokaże.

 

W tzw. międzyczasie czytając trochę forum kupiłem nadwęglan sodu i tę drugą warkę już nim dezynfekowałem po umyciu płynem.

W jakich proporcjach używacie nadwęglanu do dezynfekcji po myciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno ze sie interesujesz tematem tylko następnym razem trzymaj sie dolnego zakresu temp w jakiej pracują drozdze. Jesli nie masz oxi ss czy piro to piekarnik tez jest sposobem na dezynfekcje. Życzę powodzenia przy następnych warkach i nie zniechęcaj sie. Pamiętaj o zachowaniu czystości to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno ze sie interesujesz tematem tylko następnym razem trzymaj sie dolnego zakresu temp w jakiej pracują drozdze. Jesli nie masz oxi ss czy piro to piekarnik tez jest sposobem na dezynfekcje. Życzę powodzenia przy następnych warkach i nie zniechęcaj sie. Pamiętaj o zachowaniu czystości to podstawa.

Przecież pisał że ma nadwęglan. A w piekarniku to raczej plastikowego sprzętu się nie dezynfekuje. Nie rozumiem czemu piszesz aby się nie zniechęcał. Przecież napisał że piwo wyszło mu dobre i już kolejne robi.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze piwo zawsze wychodzi dobre ;) wyprazanie dotyczyło butelek chyba nie trudno sie domyślić. Jesli chodzi o warke ze jest dobra...ok ale zawsze może wyjść lepsza...o ile kit nazywamy warka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No, ale wedłig Ciebie kit to nie warka piwa.
  jak nazwa wskazuje wskazuje warkę mamy wówczas kiedy warzymy czyli gotujemy...o ile wiem brewkit'a się nie gotuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  jak nazwa wskazuje wskazuje warkę mamy wówczas kiedy warzymy czyli gotujemy...o ile wiem brewkit'a się nie gotuje.

 

 

A widzisz w instrukcji mojego było zagotować i gotować o ilę się mie mylę 5 min. Może dlatego nie wyszedł  :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.